Pojištění profesní odpovědnosti
Thread poster: Hynek Palatin

Hynek Palatin  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 11:49
English to Czech
+ ...
Dec 3, 2005

Jedna agentura po mně vyaduje pojitění profesní odpovědnosti - můete mi poradit, kde ho nejvýhodněji uzavřít? Zatím vím o slevě pro členy JTP. Zajímalo by mě, jestli stejné pojitění nejde uzavřít jetě levněji třeba v cizině. Předem díky.

Veronika Hansova  Identity Verified
Czech Republic
Member (2006)
English to Czech
+ ...
Generali - doporučuji nebrat Dec 5, 2005

Dobrý den, Hynku.
Má sestra překládá a tlumočí do 3 jazyků. Kdysi si zřídila u poj. Generali pojitění "na blbost" a ačkoliv po jedné reklamaci doloila vechny poadované papíry a doklady, právníci pojiovny se v tom 2 měsíce hrabali a posléze se z toho příkladným způsobem vyvlíkli, take nedostala ani korunu. Nyní je bez pojitění.
Já sama také ádné nemám a ani o něm neuvauji. Asi sám zvate, zda ta zakázka stojí za to. Hodně těstí.

Milan Condak  Identity Verified
English to Czech
Doporučuji podívat se na ProZu Dec 10, 2005

Právě bylo otevřeno téma "Professional indemnity insurance"
http://www.proz.com/topic/40123,
toto téma bylo ji probíráno v anglických skupinách.

Zkus Hynku prostudovat starí emaily a napsat svoje zjitění česky.

Milan

Jan Kolbaba  Identity Verified
Czech Republic
English to Czech
+ ...
Pojištění odpovědnosti za škodu podnikatele Dec 12, 2005

Dobrý den,

jen krátká poznámka ohledně pojištění.
Pojištění jsem si zřídil někdy na začátku roku. Naštěstí jsem ho ještě nepotřeboval.icon_smile.gif Toto pojištění mám u České Pojišťovny a jmenuje se Pojištění odpovědnosti za škodu podnikatele. Pojištění se vztahuje na odpovědnost za škodu vzniklou v souvislosti s činnostmi na základě živnostenského oprávnění.
Pojištění mám rozdělené takto:

základní odpovědnost
pojistná částka 5 000 000,- Kč
spoluúčast 1 000,- Kč
územní rozsah Evropa
roční pojistné 580,- Kč

+ V 70 - pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou jinak než na zdraví, usmrcením, poškozením, zničením nebo pohřešováním věci
limit plnění 100 000,- Kč
roční pojistné 756,- Kč

"limit plnění" mi byl vysvětlen jako pojištění peněz, tzn. třeba ztráta zisku, prostoj firmy atd..
Takže platím ročně 1336,- Kč.

Docela mě tam mrzí "územní rozsah" pouze na Evropu. Pojišťovna prý nyní není schopna rozšířit územní rozsah na celý svět. Na druhou stranu, většinou překládám do češtiny, tak snad...

Docela se teď těším až někdo příjde a řekne mi: " Tak takovou smlouvu si dej za klobouk, protože je k ničemu".icon_smile.gif
Na druhou stranu "alespoň něco" a lépe se chodí večer spáticon_smile.gif

V odkaze, který uvedl Hynek, píší o : "Pojištění odpovědnosti za škodu z činnosti překladatele a tlumočníka". Zajímalo by mně tedy, kde je rozdíl.

S přáním krásného dne
Honza

[Edited at 2005-12-12 20:57]

[Edited at 2005-12-12 21:04]

There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »

Pojištění profesní odpovědnosti

Advanced search

WordFinder Unlimited
For clarity and excellence

WordFinder is the leading dictionary service that gives you the words you want anywhere, anytime. Access 260+ dictionaries from the world's leading dictionary publishers in virtually any device. Find the right word anywhere, anytime - online or offline.

More info »
SDL Trados Studio 2019 Freelance
The leading translation software used by over 250,000 translators.

SDL Trados Studio 2019 has evolved to bring translators a brand new experience. Designed with user experience at its core, Studio 2019 transforms how new users get up and running and helps experienced users make the most of the powerful features.

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search