Pages in topic:   < [1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73] >
Překladatelské sazby
Thread poster: Jaroslav Suchánek
Vladimír Hoffman
Vladimír Hoffman  Identity Verified
Slovakia
Local time: 07:15
Member (2009)
English to Slovak
+ ...
Veru, veru, Dec 19, 2013

zákazníci vyliezajú z poštovej schránky, tlačia sa do kľúčovej dierky, spúšťajú sa zo strechy, už sa pomaly aj bojím otvoriť konzervu:-) Takýto frmol som nezažil...vlastne od krízy. Vážne som zvedavý na január.

Karel Tatransky wrote:

Business momentálně brutální.


[Edited at 2013-12-19 05:33 GMT]


 
Zbyněk Táborský
Zbyněk Táborský  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 07:15
English to Czech
+ ...
SITE LOCALIZER
Administrativa Dec 19, 2013

Rozhodně nic neodkládat a nehrnout před sebou, pak vzniká ten pocit chaosu a zmaru... Něco každý den na začátku prac. dne, něco každý den na jeho konci, něco na začátku týdne, něco na konci, ale systémově a pravidelně.

V Outlooku mám docela solidní systém složek pro jednotlivé klienty (a klidně i podsložky) a další tematické věci, a maily do nich roztřídím pomocí příznaků a filtrů během několika minut. Poštu uklízím v sobotu......
See more
Rozhodně nic neodkládat a nehrnout před sebou, pak vzniká ten pocit chaosu a zmaru... Něco každý den na začátku prac. dne, něco každý den na jeho konci, něco na začátku týdne, něco na konci, ale systémově a pravidelně.

V Outlooku mám docela solidní systém složek pro jednotlivé klienty (a klidně i podsložky) a další tematické věci, a maily do nich roztřídím pomocí příznaků a filtrů během několika minut. Poštu uklízím v sobotu...
Collapse


 
Ales Horak
Ales Horak  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 07:15
Member (2009)
English to Czech
+ ...
... Dec 19, 2013

Zbynek Taborsky wrote:

Rozhodně nic neodkládat a nehrnout před sebou, pak vzniká ten pocit chaosu a zmaru... Něco každý den na začátku prac. dne, něco každý den na jeho konci, něco na začátku týdne, něco na konci, ale systémově a pravidelně.

V Outlooku mám docela solidní systém složek pro jednotlivé klienty (a klidně i podsložky) a další tematické věci, a maily do nich roztřídím pomocí příznaků a filtrů během několika minut. Poštu uklízím v sobotu...


Tak já žiju v naprostém "bordelu". Vždy to končí až hláškou: "Vaše schránka je přeplněná." (Tudíž nějaké používání Outlooku ani nehrozí).


 
Vladimír Hoffman
Vladimír Hoffman  Identity Verified
Slovakia
Local time: 07:15
Member (2009)
English to Slovak
+ ...
Reakcia Dec 19, 2013

Ja rovnakým spôsobom využívam Thunderbird, ale pri veciach,. ktoré si vyžadujú nejaké spracovanie (naštudovanie, zapísanie mimo poštu, pozdejšia reakcia) je to len ďalšie zakladanie do chlievikov. Doručená pošta je vytriedená a čistá, ale podúrovne pretekajú.

Systém a pravidelnosť je práve to, čo mi chýba.:-)



Zbynek Taborsky wrote:

Rozhodně nic neodkládat a nehrnout před sebou, pak vzniká ten pocit chaosu a zmaru... Něco každý den na začátku prac. dne, něco každý den na jeho konci, něco na začátku týdne, něco na konci, ale systémově a pravidelně.

V Outlooku mám docela solidní systém složek pro jednotlivé klienty (a klidně i podsložky) a další tematické věci, a maily do nich roztřídím pomocí příznaků a filtrů během několika minut. Poštu uklízím v sobotu...


 
Zbyněk Táborský
Zbyněk Táborský  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 07:15
English to Czech
+ ...
SITE LOCALIZER
Systém Dec 19, 2013

Vladimír Hoffman wrote:

...ale pri veciach,. ktoré si vyžadujú nejaké spracovanie (naštudovanie, zapísanie mimo poštu, pozdejšia reakcia) je to len ďalšie zakladanie do chlievikov.



Co se týká "nesystémových" věcí, nedám dopustit na klasický podrobný papírový diář. Jakmile u něčeho chybí fajfka a měla tam být, vyhlašuji tzv. "hnědý kód"...


 
Magdalena Rezacova
Magdalena Rezacova  Identity Verified
Czech Republic
English to Czech
+ ...
ad administrativa Dec 19, 2013

Taky používám Thunderbird a zrovna se aktuálně zabývám myšlenkou, jak archivovat veškerou poštu nahromaděnou za x let. Mám v ní něco mezi pořádkem a bordelem, tedy snaha o pořádek, ale nedotažená do konce, takže výsledek = bordel. Ale spíš než třídění do chlívečků mě zajímá, jak tu veškerou e-mailovou komunikaci (chlívečky nechlívečky) zkopírovat a uložit někam, třeba na paměťovou kartu. Je to praktické? Manžel mě k tomu nutí, protože už se nem... See more
Taky používám Thunderbird a zrovna se aktuálně zabývám myšlenkou, jak archivovat veškerou poštu nahromaděnou za x let. Mám v ní něco mezi pořádkem a bordelem, tedy snaha o pořádek, ale nedotažená do konce, takže výsledek = bordel. Ale spíš než třídění do chlívečků mě zajímá, jak tu veškerou e-mailovou komunikaci (chlívečky nechlívečky) zkopírovat a uložit někam, třeba na paměťovou kartu. Je to praktické? Manžel mě k tomu nutí, protože už se nemůže na mou přetékající poštu ani podívat
Momentálně mám v plánu to provést v rámci přechodu na nový počítač a pak to dělat pravidelně - třeba archivovat si všechnu poštu za každý kalendářní rok a pak poštu v Thunderbirdu vymazat a začít nový rok s čistým štítem. Ale nevím, jestli je to dobrý nápad, protože by to znamenalo prohledávat ty paměťové karty v případě, že bych potřebovala najít nějakou starší komunikaci.
P. S. Nezasloužilo by si toto téma samostatné vlákno?
Collapse


 
Vladimír Hoffman
Vladimír Hoffman  Identity Verified
Slovakia
Local time: 07:15
Member (2009)
English to Slovak
+ ...
2 Magdalena Dec 19, 2013

Jasne, dokonca na to existuje sikovny program Mozilla Backup (http://mozbackup.jasnapaka.com/), dokaze zazalohovat nastavenia Firefoxu, celu postu Thunderbirdu aj so strukturou aj cely adresar ThunderBirdu. Len upozornujem, ze to zalohovanie posty nejaky cas trva, najlepsie spustit cez noc.

Co mi pripomina, ze som uz pekne dlho nezalohoval:-))

Magdalena Rezacova wrote:

Taky používám Thunderbird a zrovna se aktuálně zabývám myšlenkou, jak archivovat veškerou poštu nahromaděnou za x let. Mám v ní něco mezi pořádkem a bordelem, tedy snaha o pořádek, ale nedotažená do konce, takže výsledek = bordel. Ale spíš než třídění do chlívečků mě zajímá, jak tu veškerou e-mailovou komunikaci (chlívečky nechlívečky) zkopírovat a uložit někam, třeba na paměťovou kartu. Je to praktické? Manžel mě k tomu nutí, protože už se nemůže na mou přetékající poštu ani podívat
Momentálně mám v plánu to provést v rámci přechodu na nový počítač a pak to dělat pravidelně - třeba archivovat si všechnu poštu za každý kalendářní rok a pak poštu v Thunderbirdu vymazat a začít nový rok s čistým štítem. Ale nevím, jestli je to dobrý nápad, protože by to znamenalo prohledávat ty paměťové karty v případě, že bych potřebovala najít nějakou starší komunikaci.
P. S. Nezasloužilo by si toto téma samostatné vlákno?


 
Vladimír Hoffman
Vladimír Hoffman  Identity Verified
Slovakia
Local time: 07:15
Member (2009)
English to Slovak
+ ...
Reply Dec 19, 2013

Tak toto vám rozhodne neodporúčam. Čistenie ako také nie je zlý nápad, ale nie po rokoch, ale po uzavretých veciach. X-krát sa mi stalo, že ma oslovil klient, s ktoým som robil v predošlom roku alebo pred dvoma rokmi a rýchlo som potreboval nájsť staršie mejly kvôli zisteniu sadzby, staršieho projektu atď. Naviac zlučenie archivovanej pamäte s aktuálnou pamäťou nie je úplne elementárna vec a vyžaduje si pomerne dosť času. Pošta sa nezálohuje po jednotlivých... See more
Tak toto vám rozhodne neodporúčam. Čistenie ako také nie je zlý nápad, ale nie po rokoch, ale po uzavretých veciach. X-krát sa mi stalo, že ma oslovil klient, s ktoým som robil v predošlom roku alebo pred dvoma rokmi a rýchlo som potreboval nájsť staršie mejly kvôli zisteniu sadzby, staršieho projektu atď. Naviac zlučenie archivovanej pamäte s aktuálnou pamäťou nie je úplne elementárna vec a vyžaduje si pomerne dosť času. Pošta sa nezálohuje po jednotlivých mejloch, ale (v najlepšom prípade) po priečinkoch a keby ste ju chceli prehľadávať samostatne, museli by ste mať druhú inštaláciu Thunderbirdu (čo neviem, či je vôbec možné). Najjednoduchšie je v Thunderbirde vytvoriť priečinok Stará pošta a tam presunúť všetko, čo si myslíte, že už nie je ani nebude aktuálne. Obmedzuje vás len veľkosť harddisku, nič viac. A v prípade potreby to máte hneď pri ruke.

Magdalena Rezacova wrote:

Momentálně mám v plánu to provést v rámci přechodu na nový počítač a pak to dělat pravidelně - třeba archivovat si všechnu poštu za každý kalendářní rok a pak poštu v Thunderbirdu vymazat a začít nový rok s čistým štítem. Ale nevím, jestli je to dobrý nápad, protože by to znamenalo prohledávat ty paměťové karty v případě, že bych potřebovala najít nějakou starší komunikaci.
P. S. Nezasloužilo by si toto téma samostatné vlákno?
Collapse


 
Magdalena Rezacova
Magdalena Rezacova  Identity Verified
Czech Republic
English to Czech
+ ...
to Vladimir Dec 19, 2013

Díky moc za cenné rady. To jsem přesně potřebovala slyšet. Vidím, že to archivování budu muset lépe promyslet. A když všechno (i mejly i velkými přílohami) přehodím jen do složky Stará pošta, nebude na mě Thuderbird řvát, že je přeplněný? Opravdu jsem omezená jen velikostí harddisku?

 
Tomas Mosler, DipTrans IoLET MCIL MITI
Tomas Mosler, DipTrans IoLET MCIL MITI  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 07:15
Member (2008)
English to Czech
SITE LOCALIZER
kapacita Dec 19, 2013

A když všechno (i mejly i velkými přílohami) přehodím jen do složky Stará pošta, nebude na mě Thuderbird řvát, že je přeplněný? Opravdu jsem omezená jen velikostí harddisku?

Mám v jedné ze složek momentálně 1,46 GB, a nic se neděje. :)

Jinak po přesunutí doporučuji použít příkaz "Compact" (kliknete na "vyprázdněnou" složku druhým tlačítkem a vyberete z nabídky). Tím se zohlední promazání ve velikosti pročištěné složky na disku.


 
Vladimír Hoffman
Vladimír Hoffman  Identity Verified
Slovakia
Local time: 07:15
Member (2009)
English to Slovak
+ ...
2 Magdaléna Dec 19, 2013

No, na mňa to nekričí a to tám mám poštu od 2009 a riadne komplikovanú štruktúru. A kôš zásadne nevysýpam, takže je tam skutočne všetko. On si tie staršie veci sám nejako pakuje. To presúvanie ale nerobte naraz, ale postupne po priečinkoch, prípadne citlivejsie veci s prílohami aj v mensom objeme 100-200 mejlov, hlavne keď sú tie prílohy väčšie, aby náhodou niečo nevypadlo, keby sa sekol počítač počas celého prenosu.
Ono je to celkom chytré, už to ner
... See more
No, na mňa to nekričí a to tám mám poštu od 2009 a riadne komplikovanú štruktúru. A kôš zásadne nevysýpam, takže je tam skutočne všetko. On si tie staršie veci sám nejako pakuje. To presúvanie ale nerobte naraz, ale postupne po priečinkoch, prípadne citlivejsie veci s prílohami aj v mensom objeme 100-200 mejlov, hlavne keď sú tie prílohy väčšie, aby náhodou niečo nevypadlo, keby sa sekol počítač počas celého prenosu.
Ono je to celkom chytré, už to nerobí jeden obrovský súbor Doručená pošta, ale vždy súbory po priečinkoch (takto som stratil poštu 2003-2009 z Outlooku, ostal mi len jeden 2,5 GB súbor, ktorý sa nedá otvoriť).
Tú zálohu na externé média si samozrejme môžete pravidelne tiež, ale berte to len ako čiernu schránku pre prípad núdze najkrajnejšej, na praktické použitie to skutočne nie je.

Mimochodom, z hľadiska štruktúry sa mi najviac oplatilo mať 3 hlavné priečinky - Pracovné, Súkromné a Osobné, plus osobitné priečinky na niektoré veci (napr. celý Proz), kde mám filtre nastavené tak, že mi ponuky práce chodia automaticky do jednej zložky, diskusné príspevky do druhej, Kudoz do tretej a ja sa o to nemusím vôbec starať.

Magdalena Rezacova wrote:

Díky moc za cenné rady. To jsem přesně potřebovala slyšet. Vidím, že to archivování budu muset lépe promyslet. A když všechno (i mejly i velkými přílohami) přehodím jen do složky Stará pošta, nebude na mě Thuderbird řvát, že je přeplněný? Opravdu jsem omezená jen velikostí harddisku?


[Edited at 2013-12-19 12:18 GMT]
Collapse


 
Vladimír Hoffman
Vladimír Hoffman  Identity Verified
Slovakia
Local time: 07:15
Member (2009)
English to Slovak
+ ...
Thunderbird Dec 19, 2013

Celá moja zložka ThunderBird má momentálne cez 5 GB a šlape bez problémov;-)

Tomas Mosler, MITI wrote:

A když všechno (i mejly i velkými přílohami) přehodím jen do složky Stará pošta, nebude na mě Thuderbird řvát, že je přeplněný? Opravdu jsem omezená jen velikostí harddisku?

Mám v jedné ze složek momentálně 1,46 GB, a nic se neděje. :)

Jinak po přesunutí doporučuji použít příkaz "Compact" (kliknete na "vyprázdněnou" složku druhým tlačítkem a vyberete z nabídky). Tím se zohlední promazání ve velikosti pročištěné složky na disku.


 
Tomas Mosler, DipTrans IoLET MCIL MITI
Tomas Mosler, DipTrans IoLET MCIL MITI  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 07:15
Member (2008)
English to Czech
SITE LOCALIZER
reakce Dec 19, 2013

Já psal o jedné (pod)složce, ne o celém Thunderbirdu.

 
Vladimír Hoffman
Vladimír Hoffman  Identity Verified
Slovakia
Local time: 07:15
Member (2009)
English to Slovak
+ ...
Reakcia Dec 19, 2013

No, to zalezi na tom, kolko tam takych podzloziek mate:-) Ked jer to podzlozka Dorucena posta, tak to mam aj ja.


Tomas Mosler, MITI wrote:

Já psal o jedné (pod)složce, ne o celém Thunderbirdu.


 
Vladimír Hoffman
Vladimír Hoffman  Identity Verified
Slovakia
Local time: 07:15
Member (2009)
English to Slovak
+ ...
Reakcia Dec 19, 2013

Aha, tak toto budem musiet nejako vymysliet. Asi si sadnem a spisem vsetky ukony, ktore treba spravit s jednotlivym klientom/zakazkou a pripravim checklisty. Svojho casiu som takto vyriesil fakturaciu, jedna faktura si (prekvapivo) vyziadala 23 rozlicnych ukonov (ukon znamena aj lubovolny zapis). Trvalo mi tri dni, kym som to naprogramoval, teraz vystavím faktúru za 5 minút.

Lenže s klientom, projektom a zákazkou sa to takto zmechanizovať nedá, a nepravidelné veci sa
... See more
Aha, tak toto budem musiet nejako vymysliet. Asi si sadnem a spisem vsetky ukony, ktore treba spravit s jednotlivym klientom/zakazkou a pripravim checklisty. Svojho casiu som takto vyriesil fakturaciu, jedna faktura si (prekvapivo) vyziadala 23 rozlicnych ukonov (ukon znamena aj lubovolny zapis). Trvalo mi tri dni, kym som to naprogramoval, teraz vystavím faktúru za 5 minút.

Lenže s klientom, projektom a zákazkou sa to takto zmechanizovať nedá, a nepravidelné veci sa nedajú ani popísať ako reťazec krokov. Mám z toho presne ten pocit zmaru, ktorý ste spomenuli.

No nič, januárové voľno ma čaká, bude sa triediť a vyhadzovať.:-) Ale aj tak so slzou dojatia spomínam na staré časy, keď mi akurát tak vždy niekto zavolal, dohodli sme podmienky, poslal JEDEN e-mail s prácou, ja som po dokončení poslal JEDEN e-mail s hotovým prekladom a bolo to.



Zbynek Taborsky wrote:

Vladimír Hoffman wrote:

...ale pri veciach,. ktoré si vyžadujú nejaké spracovanie (naštudovanie, zapísanie mimo poštu, pozdejšia reakcia) je to len ďalšie zakladanie do chlievikov.



Co se týká "nesystémových" věcí, nedám dopustit na klasický podrobný papírový diář. Jakmile u něčeho chybí fajfka a měla tam být, vyhlašuji tzv. "hnědý kód"...


[Edited at 2013-12-19 12:33 GMT]
Collapse


 
Pages in topic:   < [1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73] >


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Překladatelské sazby






Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »
Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »