VDC- Βοήθεια παρακαλώ;;;
Thread poster: Pagona Barouni (X)
Pagona Barouni (X)
Pagona Barouni (X)
Local time: 02:58
English to Greek
+ ...
Nov 11, 2004

Καλησπέρα σε όλες και όλους,
προσφάτως έκανα μία επικοινωνία με εταιρεία υποτιτλισμών και πρόκειται να μου δώσουν σύντομα να κάνω ένα τέστ. Σε μία γενική συζήτηση που είχαμε μου είπαν οτι χρησιμοποιούν για τους υποτιτλισμούς τους το πρόγραμμα VDC. Δεν απάντησα, αποφεύγω�
... See more
Καλησπέρα σε όλες και όλους,
προσφάτως έκανα μία επικοινωνία με εταιρεία υποτιτλισμών και πρόκειται να μου δώσουν σύντομα να κάνω ένα τέστ. Σε μία γενική συζήτηση που είχαμε μου είπαν οτι χρησιμοποιούν για τους υποτιτλισμούς τους το πρόγραμμα VDC. Δεν απάντησα, αποφεύγωντας διπλωματικά περαιτέρω διευκρινίσεις επι του θέματος (απο την πλευρά μου πιθανά)...
Μήπως κάποιος απο εσάς έχει την παραμικρή ιδέα πού μπορώ να βρώ αυτό το software (καταρχήν είναι software ή πρέπει να πάρω κανά δάνειο για αναβάθμιση επαγγελματικού εξοπλισμού;), γιατί ψάχνοντας στο internet, μάλλον χειρότερα μπερδεύτηκα?!
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την πολύτιμη βοήθεια...
Α, περιττό να σας πώ οτι εάν γνωρίζετε και κάτι για χρεώσεις θα σας είμαι αιώνια ευγνώμων. Να ευχαριστήσω εδώ, τις δύο συναδέλφισσες που είχαν την καλοσύνη να μου απαντήσουν σε προσωπικά mail. Με βοήθησαν αρκετά, αλλά ίσως υπάρχει κάτι πιο συγκεκριμένο για τον ελληνικό χώρο, κάτι σαν minimum-maximum.
Ξανά-ευχαριστώ... Καλό απόγευμα σας εύχομαι,
Φιλικά
Πέγκυ
Collapse


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


VDC- Βοήθεια παρακαλώ;;;






Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »
Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »