conversion to PDF
Thread poster: Maria Karra
Maria Karra
Maria Karra  Identity Verified
United States
Local time: 21:23
Member (2000)
Greek to English
+ ...
Dec 28, 2004

Παιδιά, κατέβασα πρόσφατα ένα δωρεάν πρόγραμμα για μετατροπή αρχείων Word, Excel, κλπ. σε PDF κι έχω βρει τη χαρά μου. Σε περίπτωση που δεν το ξέρετε και ενδιαφέρεστε, λέγεται pdf955.
Το κατέβασα από το http://www.pdf995.com/download.html

... See more
Παιδιά, κατέβασα πρόσφατα ένα δωρεάν πρόγραμμα για μετατροπή αρχείων Word, Excel, κλπ. σε PDF κι έχω βρει τη χαρά μου. Σε περίπτωση που δεν το ξέρετε και ενδιαφέρεστε, λέγεται pdf955.
Το κατέβασα από το http://www.pdf995.com/download.html

Χρειάζεται και το printer driver kai to pdf converter (στο πρώτο πλαίσιο, πάνω πάνω). Σίγουρα θα υπάρχουν κι άλλα τέτοια προγράμματα, άλλα δωρεάν άλλα όχι, αλλά προς το παρόν εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένη με το pdf955. Είναι πολύ εύκολο και μ'έχει σώσει.

Μαρία
Collapse


 
Youli Bogdanou (X)
Youli Bogdanou (X)
Local time: 04:23
English to Greek
Κι άλλο ένα Dec 28, 2004

Πολύ ενδιαφέρον, θα το δοκιμάσω σίγουρα. Μιας και το έφερε η κουβέντα, έχω βρει κι εγώ ένα freeware που λύνει χέρια. Πρόκειται για το Inforapid search & replace, το οποίο κάνει αναζήτηση λέξεων/φράσεων στα ελληνικά μέσα σε αρχεία (από .doc μέχρι rtf ή και tmw!), αρκεί να σημειώσετε το κουτάκι converters/us... See more
Πολύ ενδιαφέρον, θα το δοκιμάσω σίγουρα. Μιας και το έφερε η κουβέντα, έχω βρει κι εγώ ένα freeware που λύνει χέρια. Πρόκειται για το Inforapid search & replace, το οποίο κάνει αναζήτηση λέξεων/φράσεων στα ελληνικά μέσα σε αρχεία (από .doc μέχρι rtf ή και tmw!), αρκεί να σημειώσετε το κουτάκι converters/use internal converters κτλ. Θα το βρείτε εδώ: http://www.inforapid.de/html/srdownload.htm
Η χαρά της αντικατάστασης!
Collapse


 
Simos Tamoglou
Simos Tamoglou  Identity Verified
Greece
Local time: 04:23
Italian to Greek
pdf Jan 3, 2005

Μαρία και ολοι κατ'αρχήν Καλή Χρονιά!!

Με το συγκεκριμένο πρόγραμμα δουλεύω εδώ και καιρό αλλα κάποιες στιγμές όταν στέλνω με mail ορισμένα invoices (δεν το κάνει σε όλα) αυτά δεν παρουσιάζονται σωστά ή δεν ανοίγουν!!
Το έχεις δοκιμάσει?? Συμφωνώ οτι είναι καλό αλλά ώρες - ώρες..... με προβληματίζει.

Καλή χρονιά και πάλι σε όλους και καλές δουλειές!

Σίμος


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


conversion to PDF






TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »