πρόσφατες ερωτήσεις μου
Thread poster: Maria Karra
Maria Karra
Maria Karra  Identity Verified
United States
Local time: 18:27
Member (2000)
Greek to English
+ ...
May 20, 2005

Παιδιά, θα ήθελα να σας ευχαριστήσω για τη βοήθεια με τις πρόσφατες ερωτήσεις μου στο KudoZ περί Ισλαμισμού, Περσίας, κλπ. Θα ακολουθήσουν μερικές ακόμη. Ίσως να σας φαίνονται εύκολες αλλά εμένα αυτή τη στιγμή μου φαίνονται βουνό γιατί εδώ που βρίσκομαι τώρα (στο πατρικό μου στ... See more
Παιδιά, θα ήθελα να σας ευχαριστήσω για τη βοήθεια με τις πρόσφατες ερωτήσεις μου στο KudoZ περί Ισλαμισμού, Περσίας, κλπ. Θα ακολουθήσουν μερικές ακόμη. Ίσως να σας φαίνονται εύκολες αλλά εμένα αυτή τη στιγμή μου φαίνονται βουνό γιατί εδώ που βρίσκομαι τώρα (στο πατρικό μου στη Θεσσαλονίκη) δεν έχω στη διάθεσή μου όλες τις πηγές που θα ήθελα. Έχω μια Επιστήμη και Ζωή που με έχει απογοητεύσει οικτρά στο συγκεκριμένο θέμα. Αν νομίζετε ότι πρέπει το επίπεδο των ερωτήσεων να αλλάξει σε non-pro πείτε τό μου ή ψηφίστε για non-pro στην κάθε ερώτηση. Ζητώ συγγνώμη εκ των προτέρων αν σας "βομβαρδίσω" με ερωτήσεις μέσα στις επόμενες 2-3 μέρες. Τελειώνω όμως και παραδίδω, και μετά θα ησυχάσετε από μένα Θα προσπαθήσω να ανταποδώσω τη βοήθεια σε τεχνικές ερωτήσεις KudoZ ή όπου αλλού μπορώ.

Μαρία

[Edited at 2005-05-20 10:51]
Collapse


 
Vicky Papaprodromou
Vicky Papaprodromou  Identity Verified
Greece
Local time: 01:27
Member (2004)
English to Greek
+ ...
Πρόσφατες ερωτήσεις σου May 20, 2005

Σε συγχωρούμε... κι ό,τι έχεις ευχαρίστηση στο μέλλον.

Μονάχα μην το λες έτσι και πιστέψουν όλοι πως εδώ στην πατρίδα είμαστε υποανάπτυκτοι και δεν βρίσκουμε εύκολα τα ανάλογα βοηθήματα. (Μ' έπιασε πάλι το τοπικιστικό μου).

Κ�
... See more
Σε συγχωρούμε... κι ό,τι έχεις ευχαρίστηση στο μέλλον.

Μονάχα μην το λες έτσι και πιστέψουν όλοι πως εδώ στην πατρίδα είμαστε υποανάπτυκτοι και δεν βρίσκουμε εύκολα τα ανάλογα βοηθήματα. (Μ' έπιασε πάλι το τοπικιστικό μου).

Κι άμα δούμε σατανικά εύκολη ερώτηση θα σε "κράξουμε" με ψήφους για μετατροπή σε non-pro... μην ανησυχείς

Καλή συνέχεια και καλή επιτυχία.
Collapse


 
Maria Karra
Maria Karra  Identity Verified
United States
Local time: 18:27
Member (2000)
Greek to English
+ ...
TOPIC STARTER
υποανάπτυκτοι δεν είμαστε May 21, 2005

Vicky wrote:
Μονάχα μην το λες έτσι και πιστέψουν όλοι πως εδώ στην πατρίδα είμαστε υποανάπτυκτοι και δεν βρίσκουμε εύκολα τα ανάλογα βοηθήματα. (Μ' έπιασε πάλι το τοπικιστικό μου).



Και να ήμασταν υποανάπτυκτοι σιγά μην το έλεγα στο φόρουμ! Αν δεν παινέψεις το σπίτι σου....
Εννοούσα ότι εγώ δεν τα έχω τα βοηθήματα στη βιβλιοθήκη μου

Απ'όσο ξέρω στη βιβλιοθήκη του πανεπιστημίου βρίσκεις ό,τι θέλεις, μόνο που εγώ δεν έχω πάει ποτέ (στη βιβλιοθήκη, όχι στο πανεπιστήμιο. Στο πανεπιστήμιο πήγα μια φορά, στο τμήμα Φυσικής, μπήκα και μέσα ) και μέχρι να κατεβώ στο κέντρο και να την εντοπίσω και να βρω τις πηγές που θέλω, μου φαίνεται θα χάσω την προθεσμία μου. Μόλις παραδώσω με το καλό θα κάνω εξόρμηση στη Θεσσαλονίκη, όχι μόνο στις βιβλιοθήκες και στα βιβλιοπωλεία, αλλά για να δω επιτέλους και την πόλη γιατί κάθε χρόνο που έρχομαι τη βλέπω τόσο αλλαγμένη που σε λίγο δε θα την αναγνωρίζω.

Επιστρέφω στη Μαχαμπχαράτα μου.
Μαρία


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


πρόσφατες ερωτήσεις μου






Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »
Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »