Χρόνια πολλά στους Δημήτρηδες και τις Δήμητρες
Thread poster: Maria Karra
Maria Karra
Maria Karra  Identity Verified
United States
Local time: 04:21
Member (2000)
Greek to English
+ ...
Oct 26, 2007

Χρόνια πολλά στους Δημήτρηδες (Κτενίδη, Παπαντωνίου, Ambrose, και σε όλους τους υπόλοιπους συναδέλφους που γιορτάζουν σήμερα) και στις Δήμητρες (Καραμπέρη, να σε χαιρόμαστε).

Και φυσικά σε όλη τη Θεσσαλονίκη που γιορτάζει. Μου έστειλε πριν η Βίκυ φωτογραφίες από πίνακες που απεικονίζουν μέρη της Θεσσαλονίκης, κι έχω σταματήσει τη δουλειά και κάθομαι και τις κοιτάζω... (Ευχαριστώ και πάλι Βίκυ!).

Μαρία


 
Betty Revelioti
Betty Revelioti
Greece
Local time: 11:21
Member (2003)
English to Greek
+ ...
Χρόνια πολλά! Oct 26, 2007

Χρόνια πολλά και από μένα!
Μπέττυ


 
dimitris_gre (X)
dimitris_gre (X)  Identity Verified
Local time: 11:21
Ένα μεγάλο ευχαριστώ Oct 26, 2007

Και εγώ εύχομαι στις υπόλοιπες και τους υπόλοιπους συνονόματους τις καλύτερες ευχές μου και με την ευκαιρία αυτή να ευχαριστήσω πολύ τις 2 κυρίες που έχουν γράψει πριν από εμένα σ'αυτό το topic...

 
Betty Revelioti
Betty Revelioti
Greece
Local time: 11:21
Member (2003)
English to Greek
+ ...
Τι κάνεις εκεί; Oct 26, 2007

Dimitrios Kte wrote:

Και εγώ εύχομαι στις υπόλοιπες και τους υπόλοιπους συνονόματους τις καλύτερες ευχές μου και με την ευκαιρία αυτή να ευχαριστήσω πολύ τις 2 κυρίες που έχουν γράψει πριν από εμένα σ'αυτό το topic...


Ντροπή καλέ...
Κλείσε τώρα τον υπολογιστή, σήμερα γιορτάζεις.-


 
Dimitra Karamperi
Dimitra Karamperi  Identity Verified
Greece
Local time: 11:21
English to Greek
+ ...
Ευχαριστώ!! Oct 26, 2007

Ευχαριστώ για τα Χρόνια Πολλά και ανταποδίδω στους εορτάζοντες και εορτάζουσες.
Καλό μας βράδυ και του χρόνου,
Δήμητρα


 
Assimina Vavoula
Assimina Vavoula
Greece
Local time: 11:21
Member (2005)
French to Greek
+ ...
Ευχές Ξ³ΞΉΞ± Ο‡ΟΟΞ½ΞΉΞ± πολλά ΞΊΞ±ΞΉ επιτυχίες σε Ολους τους τομΠOct 27, 2007

Εύχομαι και εγώ με την σειρά μου χρόνια πολλά σε όλους όσοι γιορτάζουν (έστω και με 1 μέρα καθυστέρηση)...
Χρόνια πολλά στην Αρχόντισσα του Θερμαικού, την χιλιοτραγουδισμένη Θεσσαλονίκη και στους ... καρντάσηδες εκεί πάνω...
Να είστε καλά και να περνάτε ακόμα καλύτερα, συντρόφια...


 
Vicky Papaprodromou
Vicky Papaprodromou  Identity Verified
Greece
Local time: 11:21
Member (2004)
English to Greek
+ ...
Χρόνια πολλά Oct 27, 2007

Χρόνια πολλά στη Δήμητρα και στους Δημήτρηδες! Να σας χαιρόμαστε! Και του χρόνου!

Μαρία, δεν μπορείς να φανταστείς πόσο χαίρομαι που το ευχαριστήθηκες τόσο. Αν και με βάση τα λόγια σου όσα χρόνια σε ξέρω αποδώ, ήμουν 100% σίγουρη ότι θα ξετρελαθείς.

Μίνα, η Θεσσαλονίκη σ' ευχαριστεί για τις ευχές!


 
Nadia-Anastasia Fahmi
Nadia-Anastasia Fahmi  Identity Verified
Greece
Local time: 11:21
English to Greek
+ ...
Αρκεί η πρόθεση... Oct 28, 2007

έστω και καθυστερημένη;;;

Για προσωπικούς λόγους απείχα από τον υπολογιστή μου στις 25 και 26, οπότε εύχομαι σήμερα σ' όλους τους/τις συναδέλφους που γιόρταζαν χρόνια καλά και πολλά, με υγεία και ό,τι άλλο ονειρεύονται και επιθυμεί η καρδούλα τους!

Εύχομαι επίσης
... See more
έστω και καθυστερημένη;;;

Για προσωπικούς λόγους απείχα από τον υπολογιστή μου στις 25 και 26, οπότε εύχομαι σήμερα σ' όλους τους/τις συναδέλφους που γιόρταζαν χρόνια καλά και πολλά, με υγεία και ό,τι άλλο ονειρεύονται και επιθυμεί η καρδούλα τους!

Εύχομαι επίσης στη Βασίλισσα του Βορρά, να γιορτάζει κάθε χρόνο κι ομορφότερη την ημέρα της... και την ευχαριστώ που υπάρχει για να ξεφεύγουμε οι Αθηναίοι από το "χάος" της πρωτεύουσας και να ξεκουράζεται λίγο το μάτι μας και να αγαλιάζει η ψυχή μας σε μια ανθρώπινη πόλη!

Και του χρόνου να είμαστε όλοι καλά!
Collapse


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Χρόνια πολλά στους Δημήτρηδες και τις Δήμητρες






Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »
Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »