https://www.proz.com/forum/hungarian/11175-off_topic%3A_v%EDrusfigyelmeztet%F5.html

OFF topic: Vírusfigyelmeztető
Thread poster: Erika P (X)
Erika P (X)
Erika P (X)  Identity Verified
Local time: 21:57
English to Hungarian
+ ...
May 20, 2003

Tegnap az e-mail postámon bekopogtatott hozzám egy nagyon helyes vírus. Szerencsére a Norton szűrő rögtön karanténba dugta.

Úgy gondoltam ezért nem nyitok topikot - de a ma reggeli BBC hírek olvasása után meggondoltam magam; már 69 országból jelentettek fertőzést.

A lényeg: ha a \"support-kukac-microsoft.com\"-tól érkezik leveled, ne nyisd ki! Az attachment a hírhedt \"W32/Palyh-mm\" féregvírus hordozója.

A vírusról itt olvashatsz:
... See more
Tegnap az e-mail postámon bekopogtatott hozzám egy nagyon helyes vírus. Szerencsére a Norton szűrő rögtön karanténba dugta.

Úgy gondoltam ezért nem nyitok topikot - de a ma reggeli BBC hírek olvasása után meggondoltam magam; már 69 országból jelentettek fertőzést.

A lényeg: ha a \"support-kukac-microsoft.com\"-tól érkezik leveled, ne nyisd ki! Az attachment a hírhedt \"W32/Palyh-mm\" féregvírus hordozója.

A vírusról itt olvashatsz:

http://news.bbc.co.uk/2/hi/technology/3040247.stm

http://www.messagelabs.com/viruseye/info/default.asp?tabIt=rep&virusname=W32/Palyh@mm



...Most tudatosult bennem hogy a magyar média is hírré tette a dolgot - elnézést, ha nem mondtam semmi újat:

http://index.hu/tech/ihirek/?main:2003.05.19.&132055



[ This Message was edited by: Erika Pál on 2003-05-20 08:05]

[Edited at 2003-05-20 08:27]
Collapse


 
Eva Blanar
Eva Blanar  Identity Verified
Hungary
Local time: 22:57
English to Hungarian
+ ...
Kösz, hogy szóltál! May 20, 2003

Ami azt illeti, én is kaptam egy ilyet, nekem is kiszűrte a Norton, de borzasztóan zavart, hogy épp nemrégiben kértem MS-segitséget, mert a Word rendszeresen kiakadt. Mivel fogalmam nem volt, hogy milyen formátumban válaszolnak, a törlés után még őrlődtem egy kicsit, hogy hátha-hátha... hátha csak a Norton túl finnyás. De most végre nyugodt vagyok! Hálás köszönet!



Éva


 
Ivan Frankovics
Ivan Frankovics  Identity Verified
Hungary
Local time: 22:57
English to Hungarian
+ ...
Word fagyi May 20, 2003

Eva,



A Word az XP alatt akad ki allandoan?

Mert nalam igen. Ilyenkor azert jo a Trados, mert az ugye nem fagy le, es a memoriaban levo egysegekkel szinte semmi nem vesz el.



Ivan



 
Eva Blanar
Eva Blanar  Identity Verified
Hungary
Local time: 22:57
English to Hungarian
+ ...
Igen, XP May 20, 2003

Igen, XP, de nagyon rapszodikusan: vannak migrénes időszakok, aztán hónapokig semmi. Trados-om nincs, de az igaz, hogy Metatexis-szel operáltam mostanában sokat. A Metatexis is folyamatosan ment egyébként a forditási memóriába, ez tényleg megnyugtató, csak hát egy sürgős munkánál nagyon nem mindegy, hogy mikor jutok hozzá ismét ahhoz a részhez, amin az előbb dolgoztam!



Kösz az érdeklődést, én is érdeklődéssel várom, mit mond majd a MicroSoft
... See more
Igen, XP, de nagyon rapszodikusan: vannak migrénes időszakok, aztán hónapokig semmi. Trados-om nincs, de az igaz, hogy Metatexis-szel operáltam mostanában sokat. A Metatexis is folyamatosan ment egyébként a forditási memóriába, ez tényleg megnyugtató, csak hát egy sürgős munkánál nagyon nem mindegy, hogy mikor jutok hozzá ismét ahhoz a részhez, amin az előbb dolgoztam!



Kösz az érdeklődést, én is érdeklődéssel várom, mit mond majd a MicroSoft, miután - sokadszorra - tényleg tájékoztattam őket.



Szép napot, jó munkát, virusmentes postát mindenkinek!
Collapse


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Ildiko Santana[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

OFF topic: Vírusfigyelmeztető






Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »
Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »