Tolmács vizsga????
Thread poster: Renata Csanyi

Renata Csanyi
Hungary
Local time: 19:57
Hungarian to English
+ ...
Aug 3, 2009

Sziasztok!

Erdélyből települtem át, 6 éve, a román nyelvet anyanyelvi szinten beszélem (irodalmi nyelvet:), Nagyváradon végeztem az egyetemet (Britt Tanulmányok Szakon), vagyis bölcsész lennék:).

Eddig is tanítottam, angolt, románt, fordítottam, tolmácskodtam, de most kaptam egy új ajánlatot ahova viszont kérik a tolmácsigazolványt.

Kérdésem a következő: az ELTE-n kívűl hol lehet még tolmács és fordítói vizsgát tenni (főként román nyelvből), felkészítő nélkül? mikor szerveznek ilyen típusú vizsgákat? elég sürgős lenne!

Köszönöm válaszaitokat!

Nagyon hasznos dolgokat találtam már a ProZ-n,
Gratula!!!

Erzsébet Czopyk  Identity Verified
Hungary
Member (2006)
Russian to Hungarian
+ ...
üdvözlet Aug 4, 2009

Kedves Renáta!

Engedd meg, hogy köszöntselek a ProZ.com közösségében és megpróbáljak segíteni abban, hogy a kérdésedre mihamarabb választ kapj.

Mielőtt új fórumot indítasz, érdemes körülnézni, hogy a magyar nyelvű fórumok között nem volt-e már hasonló ilyen (érdemes kicsit visszaolvasni a fórumokat, ahol rengeteg hasznos információt találsz).

Mivel kérdésed leginkább a Tolmács/fordítóképzés topicba illik, áttenném oda, így számodra is könyebbé válik a társalgás. ha bármilyen segítségre van szükséged, az e-mail címemet megtalálod a profillapomon.

Üdvözlettel,

Czopyk Erzsébet

Hungary
Member (2006)
Russian to Hungarian
+ ...
link Aug 4, 2009

http://www.proz.com/forum/hungarian/113476-tolms_fordkz.html

Katalin Horváth McClure  Identity Verified
United States
Local time: 13:57
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...
Ez a téma miért Off-topic? Aug 5, 2009

?

Hungary
Member (2006)
Russian to Hungarian
+ ...
nem offtopic Aug 5, 2009

Kedves Katalin!

Természetesen nem offtopic, csupán szervesen kapcsolódik a másik fórum témájához, amelyben rengeteg érdekes és értékes információ található, így Renáta kérdésére ott már többen válaszoltak, megadva az alternatív megoldások elérhetőségeit is.

Üdvözlettel:

Czopyk Erzsébet

Hungary
Member (2006)
Russian to Hungarian
+ ...
már látom a gondot Aug 5, 2009

...és én sem értem, hogy miért jelenik így meg, mindjárt beállítom. Köszönöm, hogy felhívtad a figyelmemet a hibára.

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Ildiko Santana[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Tolmács vizsga????

Advanced search

memoQ translator pro
Kilgray's memoQ is the world's fastest developing integrated localization & translation environment rendering you more productive and efficient.

With our advanced file filters, unlimited language and advanced file support, memoQ translator pro has been designed for translators and reviewers who work on their own, with other translators or in team-based translation projects.

More info »
WordFinder Unlimited
For clarity and excellence

WordFinder is the leading dictionary service that gives you the words you want anywhere, anytime. Access 260+ dictionaries from the world's leading dictionary publishers in virtually any device. Find the right word anywhere, anytime - online or offline.

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search