Off topic: Ha egy jót akartok röhögni...
Thread poster: Katalin Horváth McClure

Katalin Horváth McClure  Identity Verified
United States
Local time: 19:11
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...
Nov 8, 2003

A SZTAKI angol-magyar szótárának főlapján olvassátok el az őszi cikket, különös tekintettel a "vágócsík" és egyéb halbiológiai vidámságokkal foglalkozó részt. (Nem írom ide az ominózus szakkifejezést, majd ott elolvassátok.)

http://szotar.sztaki.hu/angol-magyar

Bocs, ha már olvastátok, én tegnap bukkantam rá, és majdnem leestem a székről...
Csak gondoltam, kapcsolódik a múltkori "balfasz" című KudoZ kérdés kapcsán kialakult kollektív ismeretszerzési gyakorlathoz.

Direct link Reply with quote

Attila Piróth  Identity Verified
France
Local time: 01:11
Member
English to Hungarian
+ ...
Nagyon köszi! Nov 10, 2003

Nagyon tetszett! Gyorsan fel is ütöttem Bartos Tibor Magyar-magyar szótárát, de nincs benne a ******** (becsületére legyen mondva, a vágócsík sem).
Viszont abban biztos vagyok, hogy a Tájnyelvi szótárban (sajnos még nincs meg) sok hasonló gyöngyszemet lehetne felfedezni. Például remek földrajzi eloszlást lehet készíteni arról, hogy a kis-piros-erős paprikát hol mondják kutyapöcsének, hol kutyatökének, hol macskatökének (és még biztos létezik jó néhány neve).

Direct link Reply with quote

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Ildiko Santana[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Ha egy jót akartok röhögni...

Advanced search

PerfectIt consistency checker
Faster Checking, Greater Accuracy

PerfectIt helps deliver error-free documents. It improves consistency, ensures quality and helps to enforce style guides. It’s a powerful tool for pro users, and comes with the assurance of a 30-day money back guarantee.

More info »
Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search