Off topic: OFF: karácsonyi csomagküldés
Thread poster: Ildiko Santana

Ildiko Santana  Identity Verified
United States
Local time: 10:58
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...

Moderator of this forum
Dec 13, 2003

Kedves (főleg USA-beli) kollégák!
Hálás lennék tippekért, vajon van-e olyan online vásárlási lehetőség, ahol USA-ban rendelt ajándékot Magyarországra postáznak. Sajnos nagyon sürgős, a Budapestre idejében ámde mezei postán feladott ajándékom elveszett.

Köszönök minden ötletet!
Ildikó

Direct link Reply with quote

Katalin Horváth McClure  Identity Verified
United States
Local time: 13:58
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...
FEDEX Dec 13, 2003

Nem egészen értem, hogy pontosan mit keresel, ha megveszed az ajándékot, akkor én a FEDEX-et tanácsolom az elküldésre, nagyon gyors, követhető. Nem olcsó, meg vám, Áfa stb. valószínűleg hozzá jön (attól függ, mit küldesz), de megbízható. A fedex.com lapon készíthetsz saját account-ot, nagyon egyszerű a használata, kinyomtathatod a saját címkét, vonalkóddal, mindennel, és árengedményt is kapsz. Én ezt használom belföldi és külföldi csomag, ill. dokumentum küldésre. Egyre kell vigyázni, Netscape-el nem megy az oldal, használj IE-t.
Ha olyan online üzletet keresel, akik elküldik a vásárolt ajándékot Magyarországra, abban nem tudok segíteni, de azt tudom, hogy az Amazon.com nem küld dolgokat, mert nem akarnak/tudnak a vámolással foglalkozni (legalábbis még idén nyáron ez volt a helyzet).
Vannak olyan cégek, akik a saját weblapjukon történt vásárláskor elküldik akár Magyarországra is a cuccot, de gondolom nem ez érdekel, hanem valami nagyobb, általános online store, ahol mindenfélét lehet kapni.
Nem tudom, hogy milyen fajta ajándékot akarsz küldeni (ruházat, játék, elektronika?), így nem tudok többet mondani...

ildiko wrote:

Hálás lennék tippekért, vajon van-e olyan online vásárlási lehetőség, ahol USA-ban rendelt ajándékot Magyarországra postáznak. Sajnos nagyon sürgős, a Budapestre idejében ámde mezei postán feladott ajándékom elveszett.

Köszönök minden ötletet!
Ildikó

United States
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...

Moderator of this forum
TOPIC STARTER
Köszi Dec 17, 2003

Katalin Horvath McClure wrote:

Ha olyan online üzletet keresel, akik elküldik a vásárolt ajándékot Magyarországra, abban nem tudok segíteni, de azt tudom, hogy az Amazon.com nem küld dolgokat...

Igen, olyan üzletet kerestem volna, ahol megrendelek valamit innen az USA-ból a Neten, és a végcél Budapest. Az Amazon küld, és megbízható is, de sajna könyvre, CD-re és DVD-re korlátozottan, az én rokonom pedig nem igazán tud angolul, CD vagy DVD lejátszója pedig nincs.
Azért köszi, hogy időt szántál ránk.

Boldog Ünnepeket mindenkinek!

nanorb
Hungarian to English
Amerikából Magyarországra Jan 11, 2004

Egy magyar cég kifejezetten erre szakododott: www.internetvilag.hu - próbálja meg náluk, egy ismerősöm digitális kamerát hozatott velük haza, és korrektnek tűnt

nanorb
Hungarian to English
Amerikából Magyarországra Jan 11, 2004

ildiko wrote:

Köszönök minden ötletet!
Ildikó

Egy magyar cég kifejezetten erre specializálódott: www.internetvilag.hu Egy ismerősöm hozatott velük haza egy digitális kamerát, és korrektnek tűntek.

United States
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...

Moderator of this forum
TOPIC STARTER
bankkartya Jan 11, 2004

nanorb wrote:
Egy magyar cég kifejezetten erre specializálódott: www.internetvilag.hu

Koszonom szepen a tippet.
Megneztem a helyet kozelebbrol, es elolvastam minden fizetesi moddal kapcsolatos infot -- sajnos nagyon ugy nez ki, hogy csak magyar bankkartyas fizetest fogadnak el (nekem nincs olyanom).
Azert koszi!

Ildiko

Katalin Horváth McClure  Identity Verified
United States
Local time: 13:58
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...
Szerintem minden VISA és Mastercard jó Jan 11, 2004

ildiko wrote:
sajnos nagyon ugy nez ki, hogy csak magyar bankkartyas fizetest fogadnak el (nekem nincs olyanom).
Azert koszi!

Ildiko

Szerintem nem így van. Azt írják:

"IEB eCommerce során fizetőeszközként elfogadott bankkártyák

Bankunk internetes fizetési rendszere a Mastercard illetve a VISA termékcsaládba tartozó bankkártyákkal végzett tranzakciókat számolja el. A vásárlásra alkalmas bankkártyák, közül interneten az alábbiakkal lehet tranzakciót kezdeményezni:

SSL titkosítási eljárás használatával minden Mastercard vagy VISA dombornyomott bankkártya használható (más bank által kibocsátott is)."

Csaba Ban  Identity Verified
Hungary
Local time: 19:58
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...
Magyar Posta és alternatívái Jan 11, 2004

Bár már elmúlt karácsony és a csomag is talán megérkezett, azért leírom: a Magyar Posta sajnos hírhedt arról, hogy a külföldről érkező csomagokat felbontja, a személyzetnek tetsző küldeményeket pedig egyszerűen eltulajdonítja. Több különböző forrásból hallottam már ezt - saját károsultságom ennél kisebb nagyságrendű: egzotikus helyekről feladott, szép bélyeges képeslapjaim tűntek el, minden gyanú szerint már itthon.
Amikor külföldről értékesebb cuccot küldtem haza, a postán elérhető EMS (Express Mail Service) szolgáltatást vettem igénybe (a legtöbb országban működik): drágább, mint a légiposta, de jóval olcsóbb, mint a DHL és társaik. Mindig hibátlanul megérkezett.

--------------
Szigorúan véve "alternatívából" csak egy van, ezért nem helytálló a címbeli többes szám.

[Edited at 2004-01-11 18:40]

qmpli
Local time: 19:58
Hungarian
Csomag behozatal Feb 6, 2004

Sziasztok.
Igaz,hogy nem ide tartozok,de segíthetek a csomagok hazajuttatásában az Internetvilág-on keresztül.Ugyanis az USA-ból fogok árut rendelni és az említett cégen keresztül hozatom haza.Ha valakit érdekel értesítsen és megbeszéljük a részleteket.
Borbély László
dvdimp@freemail.hu

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Ildiko Santana[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

OFF: karácsonyi csomagküldés

Advanced search

CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use SDL Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

More info »
Déjà Vu X3
Try it, Love it

Find out why Déjà Vu is today the most flexible, customizable and user-friendly tool on the market. See the brand new features in action: *Completely redesigned user interface *Live Preview *Inline spell checking *Inline

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search