MS Outlook probléma
Thread poster: Kathrin.B

Kathrin.B  Identity Verified
Local time: 12:15
English to Hungarian
+ ...
Jan 2, 2004

Sziasztok!

Boldog, sikerekben gazdag √ļj √©vet k√≠v√°nok
mindenkinek!

Szeretn√©k n√©mi seg√≠ts√©get k√©rni √©s kapni egy (v√©lhetŇĎen) be√°ll√≠t√°si probl√©ma miatt.

Az Outlookb√≥l k√ľld√∂tt √©s az √°ltala fogadott √ľzenetek teljes m√©rt√©kben sz√∂veges √ľzenetk√©nt jelennek meg. I mean - a sz√∂vegbe besz√ļrt URL-ek is.

Hol, mit kell módosítanom ahhoz, hogy az URL-ekre kattintva az oldal megnyíljon?
Az eddig √≠ly m√≥don elk√ľld√∂tt √©s fogadott √ľzenetek a m√≥dos√≠t√°st k√∂vetŇĎen akt√≠vak lesznek, vagy pedig √ļjra kell k√©rnem az √ľzenet k√ľld√©s√©t a felad√≥t√≥l?

ElŇĎre is k√∂sz√∂n√∂m a seg√≠ts√©geteket.

Kathrin

Direct link Reply with quote

Eva Blanar  Identity Verified
Hungary
English to Hungarian
+ ...
√Čn k√©t okra tudok gondolni Jan 2, 2004

1. A biztons√°gi z√≥na alap√©rtelmez√©s szerint a legmagasabb biztons√°gi szintre van √°ll√≠tva, ami letiltja a HTML √ľzenetekben tal√°lhat√≥ valamennyi akt√≠v tartalmat.

2. Az √ľzenet form√°tuma nem HTML.

Szerintem √©rdemes megpr√≥b√°lkozni a saj√°t magadnak val√≥ tov√°bb√≠t√°ssal, az √ļj be√°ll√≠t√°sok mellett.

Csaba Ban  Identity Verified
Hungary
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...
egy kis tr√ľkk Jan 3, 2004

Ha j√≥l sejtem, a Win98 √≥ta l√©teznek sz√∂vegbe besz√ļrt, "akt√≠v" linkek, vagyis az email-c√≠mek √©s URL c√≠mek beg√©pel√©s ut√°n automatikusan al√°h√ļz√≥dnak √©s kattinthat√≥k lesznek.
Ha olyannal tal√°lkozol, hogy csak maga az URL-t l√°tod, de nem kattinthat√≥, akkor tedd a kurzort a v√©g√©re, √©s nyomj be egy sz√≥k√∂zt: most m√°r al√°h√ļz√≥dik √©s kattinthat√≥ (legal√°bbis annak kell lennie). Ugyanez vonatkozik az email-c√≠mekre is.

English to Hungarian
+ ...
TOPIC STARTER
Valami ilyesmi lehet Jan 3, 2004

[quote]Eva Blanar wrote:

1. A biztons√°gi z√≥na alap√©rtelmez√©s szerint a legmagasabb biztons√°gi szintre van √°ll√≠tva, ami letiltja a HTML √ľzenetekben tal√°lhat√≥ valamennyi akt√≠v tartalmat.
quote]

Valami ilyesmi lehet, de eddig sajnos egyetlen módosítás sem hozta meg az eredményt.

Eva Blanar wrote:

Szerintem √©rdemes megpr√≥b√°lkozni a saj√°t magadnak val√≥ tov√°bb√≠t√°ssal, az √ļj be√°ll√≠t√°sok mellett.

M√°r minden lehets√©ges form√°tummal pr√≥b√°lkoztam, leveleket is k√ľldtem, de semmi v√°ltoz√°s.

Csaba Ban wrote:

Ha olyannal tal√°lkozol, hogy csak maga az URL-t l√°tod, de nem kattinthat√≥, akkor tedd a kurzort a v√©g√©re, √©s nyomj be egy sz√≥k√∂zt: most m√°r al√°h√ļz√≥dik √©s kattinthat√≥ (legal√°bbis annak kell lennie). Ugyanez vonatkozik az email-c√≠mekre is.

A csel, hogy √ļgy jelennek meg, mintha mŇĪk√∂dŇĎek lenn√©nek (sz√≠nesen, al√°h√ļzva, "kis kezecske" jel, ha r√°√°llok az eg√©rrel), de m√©gsem mŇĪk√∂dnek.
Pl. mint egy KudoZ k√©rd√©s, ahol 2 URL szokott lenni. Sz√≠nesek, al√°h√ļzottak, de r√°juk kattintva nem tudom megjelen√≠teni a k√©rd√©st, max. kijel√∂l√∂m a sz√≥t vagy sort.

Ha tov√°bbra is sikertelenek lesznek a k√≠s√©rleteim, val√≥sz√≠nŇĪleg megpr√≥b√°lom m√°s √ļton, m√≥don levenni a leveleket a kiszolg√°l√≥t√≥l.

Mindenesetre köszönöm a javaslatokat.

Kathrin

Csaba Ban  Identity Verified
Hungary
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...
még egy ötlet Jan 3, 2004

Nekem angol nyelvŇĪ Outlookom van:
Tools - Options - Read tab - "Read all messages in plain text" - ez utóbbi NE legyen megjelölve, vagyis ne legyen benne kis pipa.

Legrosszabb esetben pedig jel√∂ld ki az URL-t, majd m√°sold ki Ctrl C-vel, majd a b√∂ng√©szŇĎ c√≠msor√°ba illeszd be Ctrl V-vel.

Ildiko Santana  Identity Verified
United States
Local time: 03:15
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...

Moderator of this forum
view > message format > HTML (vs. plain text) Jan 3, 2004

Eva Blanar wrote:

Szerintem is ez a gond, es az angol nyelvu Outlook-ban a fentiek szerint lehet valtani.
Csakhogy! fennall a veszelye, hogy (mint velem elofordult tobbszor) olyan valaki fogadja az emailt, aki ilyen jellegu uzenetet nem tud kezelni. Ekkor barmely csatolmany egyszeruen lathatatlanna valik!

English to Hungarian
+ ...
TOPIC STARTER
Megoldódott a probléma... Jan 3, 2004

... a rejtély sajnos nem.

Minden √∂tlet, pr√≥b√°lkoz√°s ellen√©re sem siker√ľlt megtal√°lnom, mi lehetett a hiba.

V√©g√ľl vissza√°ll√≠tottam az alapbe√°ll√≠t√°st (b√°r tudtommal nem volt el√°ll√≠tva kor√°bban sem), √©s most minden OK.
(A beállításoknál sehol sem látok eltérést a korábbiakhoz képest.

Köszönöm mindenkinek a segítséget.

Kathrin

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Ildiko Santana[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

MS Outlook probléma

Advanced search

CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use SDL Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

More info »
Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search