Tag Editor probléma
Thread poster: Andras Szivak

Andras Szivak
Local time: 07:36
Member (2004)
English to Hungarian
+ ...
Jan 7, 2004

BUÉK mindenkinek. Most épp van egy Tag Editoros munkám és az a gondom, hogy minden második mondatnál kiír egy hibaüzenetet, hogy a Tag-ek száma nem egyezik meg, holott megegyezik, csak épp a forrásszövegben a Tag-ek egy része megváltozott, cikcakkossá vált. Amint a cikcakkos Tag-eket bemásolom a célszövegbe, a hibaüzenet eltűnik. Így viszont tetűlassúvá válik a munka. Trados 6.5-öt használok.

Direct link Reply with quote

Katalin Horváth McClure  Identity Verified
United States
Local time: 01:36
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...
Kérdések Jan 7, 2004

Milyen nyelvről mire fordítasz, és milyen op. rendszered van?

MandC
Hungary
English to Hungarian
+ ...
Tag Editor probléma Jan 8, 2004

A Tageditor tényleg csinál ilyeneket, ha szigorú tag verifiction rule-t állítasz be, ha pedig nem, akkor bajban vagy a tag-ek integritásával.Csak kézzel tudod ezt a hiányosságot korrigálni. Én egyébként a tagedites munkákat is a gyorsaság miatt Wordben szoktam elkészíteni a következő módon:

Tageditorban megnyitom a fájlt. Ctrl+A ---> Ctrl+C

Wordben Ctrl+V

Elkészítem a Trados fordítást.

Tradosban Tools menü Translate ----> Add az eredeti forrásfájl (html, qsc, akármi) Translate

Az eredményül kapott .ttx vagy akármilyen egyéb fájlt behívom a Tageditorba és kimentem a kívánt formátumban.

A gyorsaság miatt megér ennyit.

Andras Szivak
Member (2004)
English to Hungarian
+ ...
TOPIC STARTER
Nyelvek Jan 8, 2004

Angolról magyarra, Win 98

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Ildiko Santana[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Tag Editor probléma

Advanced search

TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »
LSP.expert
You’re a freelance translator? LSP.expert helps you manage your daily translation jobs. It’s easy, fast and secure.

How about you start tracking translation jobs and sending invoices in minutes? You can also manage your clients and generate reports about your business activities. So you always keep a clear view on your planning, AND you get a free 30 day trial period!

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search