Karakterek sz√°ma .pdf f√°jlban
Thread poster: Mónika Farkas

Mónika Farkas
Local time: 13:27
German to Hungarian
+ ...
Jan 28, 2004

Nem tudja v√©letlen√ľl valaki, hogyan lehet Acrobat pdf f√°jlt √°tkonvert√°lni Wordbe, hogy meg lehessen sz√°molni, mennyi karaktert tartalmaz a doksi?

Direct link Reply with quote

Csaba Ban  Identity Verified
Hungary
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...
Select all + copy Jan 28, 2004

Select All (Ctrl A) + Copy (Ctrl C)
Wordben pedig: Paste (Ctrl V)
√ćgy meg tudod sz√°molni a karaktereket.

Mónika Farkas
German to Hungarian
+ ...
TOPIC STARTER
Nagyon köszönöm - megoldottam Jan 28, 2004

√Čn is √≠gy pr√≥b√°ltam, csak az volt a baj, hogy a Select all ellen√©re is csak az 1. oldalt jel√∂lte ki. V√©g√ľl √°t kellett √°ll√≠tani a n√©zetet, azt√°n √∂sszej√∂tt. Az√©rt k√∂szi, Csaba!

Ildiko Santana  Identity Verified
United States
Local time: 04:27
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...

Moderator of this forum
mi van akkor, ha vedett a file.. (=locked) Jan 31, 2004

Csaba Ban wrote:

Select All (Ctrl A) + Copy (Ctrl C)
Wordben pedig: Paste (Ctrl V)
√ćgy meg tudod sz√°molni a karaktereket.

Volt mar dolgotok olyan irodaval, akik blokkoljak a PDF file-okat? Nekem szinte csak ilyen jut! Ilyenkor ugyan meg lehetne oket kerni, hogy kuldjenek egy nem irasvedett verziot, de hogyan talaljuk udvariasan azt, hogy nem bizunk a karakter/szo szamlalasukban? ..

Kathrin.B  Identity Verified
English to Hungarian
+ ...
Az ellenŇĎrizhetŇĎs√©g mindk√©t f√©lnek √©rdeke kell, hogy legyen. Feb 2, 2004

ildiko wrote:

Volt mar dolgotok olyan irodaval, akik blokkoljak a PDF file-okat? Nekem szinte csak ilyen jut! Ilyenkor ugyan meg lehetne oket kerni, hogy kuldjenek egy nem irasvedett verziot, de hogyan talaljuk udvariasan azt, hogy nem bizunk a karakter/szo szamlalasukban? ..

Egy tipp:
K√©r√©sedet pr√≥b√°ld meg √ļgy tolm√°csolni fel√©j√ľk, hogy a ford√≠t√°st egy m√°sik, sz√°modra k√∂nnyebben kezelhetŇĎ √©s gyorsabb program, f√°jl, ... ak√°rmiben szeretn√©d elk√©sz√≠teni, amelyhez sz√ľks√©ged lenne a ford√≠tand√≥ anyag √≠r√°sv√©detts√©g√©nek felold√°s√°ra, vagy egy nem √≠r√°sv√©dett verzi√≥ra.

Amennyiben a ford√≠t√≥iroda r√©sz√©rŇĎl az √≠r√°sv√©dett√© t√©tel nem a sz√≥/karaktersz√°m ellenŇĎrizhetŇĎs√©g√©nek megakad√°lyoz√°s√°t c√©lozza, v√©lhetŇĎen eleget tesznek a k√©r√©sednek.
Ha az ellenŇĎrizhetŇĎs√©g megakadoly√°z√°sa a c√©l, akkor pedig mi√©rt kellene Neked lelkiismeretfordal√°sodnak lennie, ha b√°torkodsz megk√©rdezni, mikor a v√©delemmel eleve kinyilv√°n√≠tj√°k, hogy nem b√≠znak a ford√≠t√≥ban???

Nincs olyan tapasztalatom, mint amirŇĎl Te √≠rt√°l, √≠gy ez val√≥ban csak egy tipp.

Mindazon√°ltal azt gondolom, hogy egy ilyen eset megold√°sa alapvetŇĎen nem a m√°sik ir√°nti bizalmatlans√°got fejezi ki (az majd onnan kezdŇĎdik, ha ez az egyszerŇĪ k√©r√©s √©sszerŇĪ indokok n√©lk√ľl ker√ľl elutas√≠t√°sra), hanem azt, hogy tisztess√©ges partners√©get k√≠v√°nsz kialak√≠tani √ľzletfeleiddel, √≠gy ezt k√≠n√°lod, ugyanakkor el is v√°rod a m√°sikt√≥l.

Nyilv√°n a konkr√©t eset - sz√°momra ismeretlen - k√∂r√ľlm√©nyei n√©mi m√≥dos√≠t√°st, taktikai elemek be√©p√≠t√©s√©t sz√ľks√©gess√© tehetik, de ha alapvetŇĎ bizalomhi√°nyr√≥l van sz√≥, akkor ez az √ľzleti kapcsolat √ļgysem fog mŇĪk√∂dni hossz√ļ t√°von.

HTH

Endre Both  Identity Verified
Germany
Member (2002)
English to German
A fordítandó mennyiség ellenorzése természetes Feb 2, 2004

Mindkét fél érdekében áll, hogy a fordító ellenorizze a megrendelo által megadott mennyiséget -- elvégre a saját kárára is tévedhet a megrendelo, és (lényeges eltérés esetén) én ekkor is felhívom figyelmét a tévedésre.

Ha nem √°ll m√≥domban a forr√°ssz√∂veg hossz√°nak felm√©r√©se (nyomtatott sz√∂veg, v√©dett PDF, stb.), akkor sz√≥ba sem j√∂n a forr√°ssz√∂veg szerinti elsz√°mol√°s -- automatikusan a c√©lsz√∂veget sz√°molom el (persze ezt elore megbesz√©lem a megrendelovel, √©s a szavank√©nt vagy soronk√©nt elsz√°molt √°rat nyelvp√°rt√≥l f√ľggoen sz√ľks√©g eset√©n f√∂lfel√© vagy lefel√© igaz√≠tom).

Endre
EB Communications

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Ildiko Santana[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Karakterek sz√°ma .pdf f√°jlban

Advanced search

Déjà Vu X3
Try it, Love it

Find out why Déjà Vu is today the most flexible, customizable and user-friendly tool on the market. See the brand new features in action: *Completely redesigned user interface *Live Preview *Inline spell checking *Inline

More info »
Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search