Még mindig szószámlálás...
Thread poster: Mónika Farkas
Mónika Farkas
Mónika Farkas
Local time: 23:42
German to Hungarian
+ ...
Feb 3, 2004

Ha Wordben egy dokumentum szavainak/karaktereinek a számát szeretném megtudni, ami tele van ábrákkal és szövegdobozokkal, akkor az azokban lévő karaktereket is beleszámolja a program?
Milyen árat szoktatok számolni azokra az ábrákra, amikkel különösen sokat kell bíbelődni a felülírásnál (szétesik...stb.)?


 
Endre Both
Endre Both  Identity Verified
Germany
Local time: 23:42
English to German
Az adatlap nem tartalmazza a szövegdobozokat Feb 3, 2004

...és szerintem legtöbb esetben az ábrák szövegét sem; ez bizonyára függ az ábrák fajtájától is.

Én mindig ragaszkodom hozzá, hogy ajánlattétel elott megkapjam a teljes szöveget, és ha látom, hogy egy-két lefordítandó ábránál többet tartalmaz, hangsúlyozom, hogy az ajánlat összege a _szöveg_ fordítására vonatkozik; amennyiben a megrendelo az ábrák fordítását is szeretné, azt ido alapján számolom el, ennyi és ennyi óradíjért.

... See more
...és szerintem legtöbb esetben az ábrák szövegét sem; ez bizonyára függ az ábrák fajtájától is.

Én mindig ragaszkodom hozzá, hogy ajánlattétel elott megkapjam a teljes szöveget, és ha látom, hogy egy-két lefordítandó ábránál többet tartalmaz, hangsúlyozom, hogy az ajánlat összege a _szöveg_ fordítására vonatkozik; amennyiben a megrendelo az ábrák fordítását is szeretné, azt ido alapján számolom el, ennyi és ennyi óradíjért.

Endre
_____

Lásd még:
http://www.proz.com/topic/17421

[Edited at 2004-02-04 11:09]
Collapse


 
PSz (X)
PSz (X)
Local time: 23:42
German to Hungarian
+ ...
makró Feb 4, 2004

Sziasztok!

Nemrég én is hasonló problémával szembesültem. A PROZ egyik angol nyelvü fórumán (sajnos már nem emlékszem, pontosan hol) ebben a témában adtak tanácsot egymásnak a fordítók. Egyikük készített egy VB makrót, ami esetleg megoldást jelethet. Mondjuk ott nem szavakat, hanem karaktereket számolt, de az elv hasonló lehet. Kipróbáltam, mondhatom, elég nagy volt a különbség. Ha megtaláltom a topikot, postázom a linkjét.

Üdv;
S
... See more
Sziasztok!

Nemrég én is hasonló problémával szembesültem. A PROZ egyik angol nyelvü fórumán (sajnos már nem emlékszem, pontosan hol) ebben a témában adtak tanácsot egymásnak a fordítók. Egyikük készített egy VB makrót, ami esetleg megoldást jelethet. Mondjuk ott nem szavakat, hanem karaktereket számolt, de az elv hasonló lehet. Kipróbáltam, mondhatom, elég nagy volt a különbség. Ha megtaláltom a topikot, postázom a linkjét.

Üdv;
Szilvia

--------
Megtaláltam!
http://www.proz.com/?sp=bb/new&ViewTopic&post=91779#91779


[Edited at 2004-02-04 07:51]
Collapse


 
Mónika Farkas
Mónika Farkas
Local time: 23:42
German to Hungarian
+ ...
TOPIC STARTER
Köszi a linket! Feb 4, 2004

Kipróbálom!

 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Ildiko Santana[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Még mindig szószámlálás...






Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »
Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »