Még mindig szószámlálás...
Thread poster: Mónika Farkas

Mónika Farkas
Local time: 20:44
German to Hungarian
+ ...
Feb 3, 2004

Ha Wordben egy dokumentum szavainak/karaktereinek a számát szeretném megtudni, ami tele van ábrákkal és szövegdobozokkal, akkor az azokban lévő karaktereket is beleszámolja a program?
Milyen árat szoktatok számolni azokra az ábrákra, amikkel különösen sokat kell bíbelődni a felülírásnál (szétesik...stb.)?

Endre Both  Identity Verified
Germany
Member (2002)
English to German
Az adatlap nem tartalmazza a szövegdobozokat Feb 3, 2004

...és szerintem legtöbb esetben az ábrák szövegét sem; ez bizonyára függ az ábrák fajtájától is.

Én mindig ragaszkodom hozzá, hogy ajánlattétel elott megkapjam a teljes szöveget, és ha látom, hogy egy-két lefordítandó ábránál többet tartalmaz, hangsúlyozom, hogy az ajánlat összege a _szöveg_ fordítására vonatkozik; amennyiben a megrendelo az ábrák fordítását is szeretné, azt ido alapján számolom el, ennyi és ennyi óradíjért.

Endre
_____

Lásd még:
http://www.proz.com/topic/17421

[Edited at 2004-02-04 11:09]

xxxPSz
German to Hungarian
+ ...
makró Feb 4, 2004

Sziasztok!

Nemrég én is hasonló problémával szembesültem. A PROZ egyik angol nyelvü fórumán (sajnos már nem emlékszem, pontosan hol) ebben a témában adtak tanácsot egymásnak a fordítók. Egyikük készített egy VB makrót, ami esetleg megoldást jelethet. Mondjuk ott nem szavakat, hanem karaktereket számolt, de az elv hasonló lehet. Kipróbáltam, mondhatom, elég nagy volt a különbség. Ha megtaláltom a topikot, postázom a linkjét.

Üdv;
Szilvia

--------
Megtaláltam!
http://www.proz.com/?sp=bb/new&ViewTopic&post=91779#91779

[Edited at 2004-02-04 07:51]

Mónika Farkas
German to Hungarian
+ ...
TOPIC STARTER
Köszi a linket! Feb 4, 2004

Kipróbálom!

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Ildiko Santana[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Még mindig szószámlálás...

Advanced search

Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

More info »
Déjà Vu X3
Try it, Love it

Find out why Déjà Vu is today the most flexible, customizable and user-friendly tool on the market. See the brand new features in action: *Completely redesigned user interface *Live Preview *Inline spell checking *Inline

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search