Off topic: Kánikula
Thread poster: Péter Tófalvi

Péter Tófalvi  Identity Verified
Hungary
Local time: 10:47
English to Hungarian
+ ...
Jun 28, 2004

A kánikula elleni védekezési módok:

1. árnyékos szoba (ablakokon legyen redőny, vagy alufólia, mint pld. nálam);

2. megfelelő szellőztetés, de kerüljük a huzatot, mert az megfázáshoz vezethet;

3. laza, jól szellőző ruházat;

4. megfelelő folyadékbevitel.
Ez egyéntől függően kb. 2 liter/nap, a gyümölcsök, zöldségek víztartalmán kívül. A legjobb az ásványvíz, mert az izzadás folyamán kiválasztott ásványi sókat is pótolja.

5. jól megmosott, lédús gyümölcsök fogyasztása, de nem szabad túlzásba vinni, mert a sok gyümölcssav az emésztőcsatorna nyálkahártyáját tönkreteheti. Persze a fehérjefogyasztásról se feledkezzünk meg. Téves az a hiedelem, hogy nyáron elég, ha csak gyümölcsöt és zöldséget eszünk.

Üdvözlettel:

Péter gazda

Jozsef Gal  Identity Verified
Local time: 11:47
Member (2004)
English to Hungarian
+ ...
gyümölcssav-vész Jun 28, 2004

Annak érdekében, hogy a gyümölcssav okozta roppant - a mit sem sejtők számára egyszersmind rendkívül alattomos - veszélyeket kijátszhassuk, ajánlott az frisch, csapolt, hideg söröknek torkokon való akkurátus leeregetése. N.B.: a kezelést alkalmanként max. 12 órányi időtartam erejéig ajánjuk haladók számára is, az óránkénti ráta pedig nem lehet több 2-3 pint sőrnél.
Joseph Becks

[Edited at 2004-06-28 16:01]

Krisztina Lelik  Identity Verified
Greece
Greek to Hungarian
+ ...
bele a vízbe Jul 2, 2004

Szerintem gyertek le Krétára, én itt vagyok, nincs kánikula (31 fok maximum, ez csak meleg de nem hőség), a tenger úgy 23 fokos. Fejet jól belemeríteni és hosszúakat tempózni... Görögök ma nincsenek a parton, reggelig ünnepelte az utcán 2-től 102 évesig mindenki a tegnapi győzelmet az EB-n és még most ébredeznek, turista meg kevés van idén. Remélem hétfőn is lesz okunk sokáig aludni!

Hungary
English to Hungarian
+ ...
TOPIC STARTER
hűha Jul 2, 2004

Krisztina Lelik wrote:

Szerintem gyertek le Krétára, én itt vagyok, nincs kánikula (31 fok maximum, ez csak meleg de nem hőség), a tenger úgy 23 fokos. Fejet jól belemeríteni és hosszúakat tempózni... Görögök ma nincsenek a parton, reggelig ünnepelte az utcán 2-től 102 évesig mindenki a tegnapi győzelmet az EB-n és még most ébredeznek, turista meg kevés van idén. Remélem hétfőn is lesz okunk sokáig aludni!

Kedves Krisztina!

Nagyon felizgattál.icon_smile.gif

Mond, van ott növény, mert én úgy tudom, hogy Krétán már a fű sem nő, kiszáradt minden?

Nagyon gondolkodom én is a nyári szabadságon, de szívem szerint inkább "felfelé" (upload) mennék, az Északi Sarkkör környékére.icon_smile.gif

Péter.

Greece
Greek to Hungarian
+ ...
a növényvilág Jul 5, 2004

Kedves Péter,
van itt kb. 25 millió olajfa, na meg fű is nő és számtalan vadvirág, de ezek már május végére kiszáradnak. Tényleg kopárak a hegyek, de kakukkfűtől és szurokfűtől illatosak, az országút mentén leander, a kertekben hibiszkusz, magnólia, muskátli. Körülöttünk meg a Nagy Kékség. Azért vannak napok, mikor én is a sarkvidékre áhítozom innen...

Hungary
English to Hungarian
+ ...
TOPIC STARTER
mediterrán nyár Jul 5, 2004

Krisztina Lelik wrote:

Kedves Péter,
van itt kb. 25 millió olajfa, na meg fű is nő és számtalan vadvirág, de ezek már május végére kiszáradnak. Tényleg kopárak a hegyek, de kakukkfűtől és szurokfűtől illatosak, az országút mentén leander, a kertekben hibiszkusz, magnólia, muskátli. Körülöttünk meg a Nagy Kékség. Azért vannak napok, mikor én is a sarkvidékre áhítozom innen...

Szia Krisztina!

Most döbbentem bele, hogy te ott is lax, nem csak nyaralsz.
Felette örülök egyébiránt, hgy ott van sok olajfa, na+ fű és nő, és vadvirág. Ezek mind felvidítják a munkában megfáradt fordító szívét, és ha még szemvidító fű is van, akkor kész van a paradicsom.
A görögök most különben is örülhetnek, hogy EB-t nyertek.icon_smile.gif

Andras Szivak
Member (2004)
English to Hungarian
+ ...
Görög tengerpart Jul 5, 2004

"Görögök ma nincsenek a parton, reggelig ünnepelte az utcán 2-től 102 évesig mindenki a tegnapi győzelmet az EB-n és még most ébredeznek, turista meg kevés van idén. Remélem hétfőn is lesz okunk sokáig aludni!".

Csak azon csodálkozom, hogy én is voltam egy párszor a görög tengerparton és pont görögökből volt a legkevesebb. Szinte alig voltak! Most pedig úgy látszik annyian vannak, hogy mozdulni sem lehet tőlük.

Egyébként szeretném, ha egyszer mondjuk a Balatonpart ürülne ki amiatt, hogy a magyarok nyerték az EB-t.

Egyébként a kánikula ellen tudok egy jobb megoldást: légkondi!

Hungary
English to Hungarian
+ ...
TOPIC STARTER
sőr Jul 7, 2004

Jozsef Gal wrote:

...frisch, csapolt, hideg söröknek torkokon való akkurátus leeregetése...

Megittam a tegnap egy POHÁR sőrt az egyik teraszon. (Még1x pohár, nem kancsó.) Mennyibe került?
570 Ft.+ 30 Ft. borravaló = 600 Ft. ami kb. 2,3 euró.
Olyan volt, mint egy hidegzuhany, teljesen lehűtött.icon_smile.gif

Jozsef Gal  Identity Verified
Member (2004)
English to Hungarian
+ ...
Kis nyári eutópiák Jul 8, 2004

a teraszon, ahová el-eljárok kb. 120 Ft-ért mérik a jéghideg, echte Beck's sőr korsóját. Igaz, még nem nyert felvételt az euteraszok népes-díszes seregébe.

[Edited at 2004-07-08 07:39]

[Edited at 2004-07-08 07:46]

Greece
Greek to Hungarian
+ ...
a part Jul 8, 2004

András,
tudok sok olyan partot, amit a turisták nem ismernek és tényleg szinte csak helyiek járnak oda, szó sincs róla, hogy mozdulni se lehetne tőlük, csak azt akartam hangsúlyozni, hogy mindent háttérbe szorított az EB. A légkondiban igazad van, csomó statisztikai adat is bizonyítja, hogy sokkal hatékonyabb munka az olyan munkahelyeken ahol van. Meg azt is, hogy mennyire egészségtelen - mint majdnem minden ami jó (lásd sör).
Holnapra 38 fokot ígérnek. Mindent be fogok vetni amit eddig felsoroltatok!

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Ildiko Santana[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Kánikula

Advanced search

BaccS – Business Accounting Software
Modern desktop project management for freelance translators

BaccS makes it easy for translators to manage their projects, schedule tasks, create invoices, and view highly customizable reports. User-friendly, ProZ.com integration, community-driven development – a few reasons BaccS is trusted by translators!

More info »
TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search