Véleménykérés: Linguistfinder.com
Thread poster: Tardonplo
Tardonplo  Identity Verified
Local time: 16:14
English to Hungarian
+ ...
Jan 5, 2005

Kedves Kollegák,

kérdésem, van-e valakinek tapasztalata a tárgyi céggel, különösen komissióvisszatérítés területén?

Ott tartok, hogy adnék nekik 10%-ot csak azért, hogy felvehessem a potenciális megrendelővel a kapcsolatot.

Köszönettel

Molnár Simon

Direct link Reply with quote

Csaba Ban  Identity Verified
Hungary
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...
légy óvatos Jan 5, 2005

Nem volt velük dolgom - talán ha angol vagy más nyelvű fórumban felteszed ugyanezt a kérdést, többen tudnak érdemben válaszolni.

Még a Proz.com előtt pár évvel jött létre az Aquarius adatbázis, ami eleinte ingyenes volt, de aztán elkezdtek - ha jól emlékszem - 5% jutalékot felszámítani minden elvállalt munka után.

Ha jól sejtem, többek között éppen az lehetett a Proz.com sikerének és forgalomnövekedésének titka, hogy nem számítanak fel ilyen jutalékot.

Az egésznek az a bája, hogy a tájékoztatójukban arra hivatkoznak: "közvetítők nélkül" léphet kapcsolatba a megrendelő a fordítókkal, igaz, némi ellenszolgáltatás ("small fee") fejében.

Nem mondom, hogy ne kezdj velük egyáltalán, de azért gondold meg, mielőtt egy fillért is kiadsz.

English to Hungarian
+ ...
TOPIC STARTER
épp itt tartok... Jan 5, 2005

Csaba Ban wrote:

....

Nem mondom, hogy ne kezdj velük egyáltalán, de azért gondold meg, mielőtt egy fillért is kiadsz.

Hát éppen itt tartok....

A munka vonzó volna, de hát még nem ismerem a közvetítő céget.

Üdv,
Simon

Csaba Ban  Identity Verified
Hungary
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...
Search Jan 5, 2005

Ha itt a Proz.com főoldalán a bal szélen lévő Search dobozba beírod: linguistfinder, és bejelölöd a Forums négyzetet egy tucatnyi találat jön elő. Érdemes lenne azokat elolvasnod.

English to Hungarian
+ ...
TOPIC STARTER
csak kérdések Jan 5, 2005

Köszönöm, megtettem, mielőtt ezt nyitottam volna.

Inkább kérdéseket találtam, mint válaszokat, és elég régről. Ebből úgy tűnik, nagy botrány nem volt velük.

Orsolya Mance  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 15:14
Member (2004)
English to Hungarian
+ ...
10% Jan 5, 2005

Nekem közvetlen tapasztalatom nincs róluk (vagyis munkát nem kaptam rajtuk keresztül), de ha jól emlékszem, a 10% csak akkor érvényes, ha Te kapod meg az ügyfélto"l a munkát, nem?

English to Hungarian
+ ...
TOPIC STARTER
még nincs szerződés Jan 5, 2005

Igen ám, de azért fizetek 10%-ot (ami persze benne volt az árajánlatban), hogy felvehessem a kapcsolatot a potenciális megrendelővel, hiszen én most még csak annyit tudok, hogy az én ajánlatom tetszett meg neki.

Azt pl., hogy pontosan mi a fordítandó szöveg, hogyan és mikor fizetnek, nem tudom még.

Tehát az merült fel bennem, mi van, ha mégsem jön össze a buli, én vagy a potenciális megbízó visszamondjuk, mert nem tudunk közös nevezőre jutni, és akkor megyek a linguistfinder.com-hoz, hogy kérem vissza a pénzt. Tényleg visszaadják?

Erről akartam többet.

Eva Blanar  Identity Verified
Hungary
English to Hungarian
+ ...
Előre nem fizetünk! Jan 5, 2005

nem tudom, láttad-e a weblapjukat: számomra elég ijesztő. Ha semmi mást nem veszünk: hogyan biztosít a piacinál 80%-kal alacsonyabb árakat a megrendelők részére?!

Remélem, nem jól értettem, hogy nekik 10%-ot kell fizetned azért, hogy összehozzanak egy ügyféllel, amikor még az sem biztos, hogy lesz belőle valami. Ha igen, ha ez a helyzet, akkor red alert van, de ha csak én vagyok hülye, akkor se fizess nekik hozomra. (Csak tájékoztatásul: Magyarországon, a direkt marketing céljaira 5 vagy 10 Ft egy név + cím, a webes közvetítőknél - akik csak és kizárólag közvetítők - ez többnyire a tagdíj, de úgy tudom, van egy magyar webes oldal is, hasonló, magad-uram alapon, ott 2,5% a jutalék, de csak a megkötött üzletre! Az üzletkötés pedig ott a portálon történik, utána szabályszerű számlát küldenek). Szóval a 10%, ha semmit nem csinálnak érte, akkor szerintem elfogadhatatlan, de ha előre kérik, akkor nincs miről beszélni!

English to Hungarian
+ ...
TOPIC STARTER
pozitív tapasztalat Mar 18, 2005

Jelentem, 15% volt a díjuk, viszont azt kaptam, amit ígértek. A megbízó korrekt és gyors volt, és mivel valamelyik királyi posta elkeverte a Máltába küldött számlámat, a párhuzamosan emailen küldött szkennelt TIFF verzió alapján gyorsan intézkedtek és utaltak.

Úgyhogy a tapasztalatom a Linguistfinderrel és az általa közvetített megbízóval eddig jó.

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Ildiko Santana[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Véleménykérés: Linguistfinder.com

Advanced search

LSP.expert
You’re a freelance translator? LSP.expert helps you manage your daily translation jobs. It’s easy, fast and secure.

How about you start tracking translation jobs and sending invoices in minutes? You can also manage your clients and generate reports about your business activities. So you always keep a clear view on your planning, AND you get a free 30 day trial period!

More info »
TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search