Off topic: Új fordítóprogram
Thread poster: Krisztina Lelik
Krisztina Lelik
Krisztina Lelik  Identity Verified
Greece
Local time: 15:30
Greek to Hungarian
+ ...
Feb 23, 2005

Egy mai cikk "Olvasással tanul a fordítóprogram" címen az indexen.
www.index.hu/tech/szoftver/ferdito/
Nem túl bíztató...


 
Eva Blanar
Eva Blanar  Identity Verified
Hungary
Local time: 14:30
English to Hungarian
+ ...
Érdekes, de aggodalomra semmi ok Feb 23, 2005

mint már hangoztattam, a gép csak jól megírt szövegeket tud fordítani (nem JÓL lefordítani, hanem egyáltalán: értelmezhetően lefordítani).
Hát, ha végiggondoljátok, hány jól megírt szöveget kap az ember egy évben... azt a sok munkát mind elvégezhetik a fordítógépek, nem fog hiányozni az árbevételünkből

A pontos link egyébként:... See more
mint már hangoztattam, a gép csak jól megírt szövegeket tud fordítani (nem JÓL lefordítani, hanem egyáltalán: értelmezhetően lefordítani).
Hát, ha végiggondoljátok, hány jól megírt szöveget kap az ember egy évben... azt a sok munkát mind elvégezhetik a fordítógépek, nem fog hiányozni az árbevételünkből

A pontos link egyébként:
http://index.hu/tech/szoftver/ferdito0223/

A cég honlapja pedig, eredetiben:
http://www.languageweaver.com/

Úgy nézem, lehetett viszont egy kis géphiba a fordításnál, mert a cég saját maga aszongya, hogy
Language Weaver’s SMTS offers a significant departure from traditional rule-based machine translation systems by producing fluent, natural sounding translations. ***By learning automatically from existing translated documents, this advanced technology reviews previously unseen text and translates it from language to language using statistical algorithms to produce the highest probability output.*** Language Weaver’s SMTS technology can save customers money and time through automation of the translation process, with the ability to translate in less than five minutes the quantity of material that could take a human translator more than a day to produce.
(http://www.languageweaver.com/article_77.php) - ez az előző változatról szól. (Ennek így legalább van értelme.)



[Edited at 2005-02-23 20:12]

[Edited at 2005-02-23 20:15]
Collapse


 
Katalin Horváth McClure
Katalin Horváth McClure  Identity Verified
United States
Local time: 08:30
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...
URL helyesbítés Feb 23, 2005

Krisztina Lelik wrote:

Egy mai cikk "Olvasással tanul a fordítóprogram" címen az indexen.
www.index.hu/tech/szoftver/ferdito/
Nem túl bíztató...


A helyes URL:
http://index.hu/tech/szoftver/ferdito0223/


 
Krisztina Lelik
Krisztina Lelik  Identity Verified
Greece
Local time: 15:30
Greek to Hungarian
+ ...
TOPIC STARTER
lemaradt... Feb 23, 2005

Katalin Horvath McClure wrote:

Krisztina Lelik wrote:

Egy mai cikk "Olvasással tanul a fordítóprogram" címen az indexen.
www.index.hu/tech/szoftver/ferdito/
Nem túl bíztató...


A helyes URL:
http://index.hu/tech/szoftver/ferdito0223/[/quote]


Bocsánat, lemaradt az URL vége... a helyes cím valóban ez.

 
Eva Blanar
Eva Blanar  Identity Verified
Hungary
Local time: 14:30
English to Hungarian
+ ...
A fejünkben lévő fordítóprogramhoz :) May 26, 2005

Egy német csatornán a meghívott vendég George Lucas volt, a harmadik rész kapcsán. Egy szinkrontolmács fordította a beszélgetést a musorvezeto és Lucas közt. Az interjú végén megkérték Lucast, mondjon valamit, ami mind a hat Star Wars részre jellemzo; mire frappánsan azt
mondta:

"May the Force be with you."

A tolmácsnak sem kellett több, azonnal fordított:

"Május negyedikén találkozunk."


 
Krisztina Lelik
Krisztina Lelik  Identity Verified
Greece
Local time: 15:30
Greek to Hungarian
+ ...
TOPIC STARTER
leiterjakab May 26, 2005

Éva,
Kösz a történetet - az egyik legjobb leiterjakab amit az utóbbi időben hallottam!
A történet igazi nyilvánvaló) tanulsága, hogy nem kell mindig mindent elvállalni, pláne olyat nem, amihez nem értünk. Persze nyilván épp egy ilyen interjúról mindenki azt gondolja, hogy ezt meg lehet csinálni, de azért nem ártott volna minimális tájékozódás a Csillagok háborúja terén, főleg ha ekkora nyilvánosság előtt kellett tolmácsolni.


 
Dr. Janos Annus (X)
Dr. Janos Annus (X)  Identity Verified
Hungary
Local time: 14:30
English to Hungarian
+ ...
Meglátjuk... May 29, 2005

Már korábban egy másik forumon leírtam az egyik magyar cég fordítóprogramjával kapcsolatban (most az új verziót hirdetik, én még a régivel próbáltam). A lefordítandó ez volt: The red fox jumped over the bridge (az ősi telex teszt szöveg). A következő jött vissza: A rókavörös hídon átaugrottak. Remélhetőleg ez jobb lesz.

 
toth235a (X)
toth235a (X)
Local time: 14:30
French to Hungarian
+ ...
angol-magyar gépi fordítás May 31, 2005

janosa wrote:

Már korábban egy másik forumon leírtam az egyik magyar cég fordítóprogramjával kapcsolatban (most az új verziót hirdetik, én még a régivel próbáltam). A lefordítandó ez volt: The red fox jumped over the bridge (az ősi telex teszt szöveg). A következő jött vissza: A rókavörös hídon átaugrottak. Remélhetőleg ez jobb lesz.


A metamorpho.hu a következőt adja:

A vörös róka ugrott a híd fölött.


 
Attila Piróth
Attila Piróth  Identity Verified
France
Local time: 14:30
Member
English to Hungarian
+ ...
metamorpho.hu Jun 1, 2005

Adam TOTH wrote:

A metamorpho.hu a következőt adja:

A vörös róka ugrott a híd fölött.


Ezzel már lehetne kezdeni valamit, de a bonyolultabb mondatokra még gyakorlatilag használhatatlan az eredmény. Beírtam a cnn egyik aktuális hírének első mondatát:

The legendary source "Deep Throat" in the Watergate scandal that brought down a president has been identified by Vanity Fair magazine and The Washington Post as ex-FBI second-in-charge W. Mark Felt.

A gépi fordítás a következőt adta:

A legendás forrás Deep Throat a Watergate-ben botrányt, ami elkeserített egy elnököt, azonosítottak Vanity Fair magazin és The Washington Post ex-FBI másodperc--vád W Mark Felt.


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Ildiko Santana[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Új fordítóprogram






Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »
Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »