Unicode-átállás: ékezetes nevek most kijavíthatók
Thread poster: Endre Both
Endre Both
Endre Both  Identity Verified
Germany
Local time: 09:37
English to German
Feb 24, 2006

Kedves kollégák:

Az Unicode bevezetéséről már a Mi van a ProZ-zal? c. témában is szó esett. Azok a kollégák, akik nevében ékezetes betű van, most átállíthatják nevüket Unicode kódolásra a profiloldalukon. Ezt követően mindenhol, ahol az átállás már megtörtént (pl. fórumok, KudoZ), az ékezetes betűk végre helyesen jelennek meg, nem kis négyzetként, k
... See more
Kedves kollégák:

Az Unicode bevezetéséről már a Mi van a ProZ-zal? c. témában is szó esett. Azok a kollégák, akik nevében ékezetes betű van, most átállíthatják nevüket Unicode kódolásra a profiloldalukon. Ezt követően mindenhol, ahol az átállás már megtörtént (pl. fórumok, KudoZ), az ékezetes betűk végre helyesen jelennek meg, nem kis négyzetként, kérdőjelként vagy egyéb oda nem való szimbólumként.

Az átállítás nem jár az ellenőrzött személyazonosság (VID pipa) elvesztésével.

Jómagam ékezetlen nevem okán sajnos nem ellenőrizhetem a funkció működését, de többen már használták, úgyhogy remélem, menni fog.

Endre
Collapse


 
Palko Agi
Palko Agi  Identity Verified
Local time: 09:37
English to Hungarian
+ ...
Hogyan? Feb 24, 2006

Bocs, kicsit álmos vagyok, lehet, hogy ezért nem találtam, mit kell csinálni?

 
Endre Both
Endre Both  Identity Verified
Germany
Local time: 09:37
English to German
TOPIC STARTER
A profilban Feb 24, 2006

Ági írta:
nem találtam, mit kell csinálni?


Mivel még nincs hivatalos bejelentés, sajnos én is csak annyit tudok, hogy a profilban van valahol – gondolom, a név mellett lehet valamilyen link (esetleg egy piros X, mint a fórum és a KudoZ oldalain?).

Ha valaki megtalálja, legyen olyan szíves, írja le, hol található és hogy működik.

A profil megjelenítéséhez egyébként a bal felső sarokban kell rákattintani a saját nevünkre.

Endre


 
Attila Piróth
Attila Piróth  Identity Verified
France
Local time: 09:37
Member
English to Hungarian
+ ...
Your name is not in unicode. Convert it now. Feb 24, 2006

Köszi, Endre, hogy szóltál!

Közvetlenül a név alatt szerepel ez:
Your name is not in unicode. Convert it now.
Erre kell rákattintani.

Üdvözlettel:
Attila


 
Palko Agi
Palko Agi  Identity Verified
Local time: 09:37
English to Hungarian
+ ...
Nem találom :-( Mar 1, 2006

Bocsánat, nem tudom mi van, de én továbbra is Palk-kocka-i vagyok, (a g-vel is probléma van?) és sehol nem találom, hol lehetne átállítani.

Pontosan melyik oldalon?


 
Palko Agi
Palko Agi  Identity Verified
Local time: 09:37
English to Hungarian
+ ...
Mi van, ha egyszerűen átírom? Mar 1, 2006

Megpróbáltam, akkor viszont elvész a verified identity-m. Most mi a jobb? Ha nincs ott a nevem, vagy ha ott van, de nem verified?

 
Endre Both
Endre Both  Identity Verified
Germany
Local time: 09:37
English to German
TOPIC STARTER
A profilban, a neved alatt Mar 1, 2006

Lásd még itt is (bár nem hiszem, hogy érthetőbb):
http://www.proz.com/post/311666#311666

Ha végképp nem találod, küldj a ProZ-személyzetnek egy Support Request-et (jobb felső sarok, „Support” menü), mert az sem elképzelhetetlen, hogy a te nevedet valamely oknál fogva már úgy kezeli a rendszer, mintha át lenne alakítva (és ezért nem jelenik meg a megfelelő
... See more
Lásd még itt is (bár nem hiszem, hogy érthetőbb):
http://www.proz.com/post/311666#311666

Ha végképp nem találod, küldj a ProZ-személyzetnek egy Support Request-et (jobb felső sarok, „Support” menü), mert az sem elképzelhetetlen, hogy a te nevedet valamely oknál fogva már úgy kezeli a rendszer, mintha át lenne alakítva (és ezért nem jelenik meg a megfelelő link).

Endre

=======

A VID-pipát semmiképpen nem érdemes elveszíteni, mivel azt vsz. nehezebb visszaszerezni, mint a névátállítást kiizzadni.
E.

[Edited at 2006-03-01 14:51]
Collapse


 
T. Czibulyás
T. Czibulyás
Local time: 09:37
German to Hungarian
+ ...
Próbálkoztam Mar 9, 2006

Megpróbáltam az általatok megadott összes variációt.
Ennek ellenére, mivel én továbbra sem tudok angolul, a proz viszont továbbra is csak angolul tud, a fejlécem is tartalmaz kockát, valamint a bejövő prozos emilek is olvashatatlanok.
Jó lenne, ha valaki tudna olyan infót adni, mit, hol nyomjak meg/le, vagy jobban járok, ha kilépek az egész buliból?
Kezd a hócipőm szinültig lenni!
Van valami konkrét használati utasításotok?

Tamás


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Ildiko Santana[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Unicode-átállás: ékezetes nevek most kijavíthatók






TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »
Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »