bookmarks + wordfast
Thread poster: Eva Blanar
Eva Blanar
Eva Blanar  Identity Verified
Hungary
Local time: 13:34
English to Hungarian
+ ...
Oct 24, 2006

Néhány fordításnál előfordul, hogy a wordfast indításakor kapok egy olyan figyelmeztetést, hogy ebben a doksiban vannak könyvjelzők, amelyek kezelése lehet egyszerű és lehet nagyon bonyolult. Ha nem vagyok biztos a dolgomban, akkor válasszam a "nem" választ a továbblépéshez. És én itt mindig sóhajtok egyet, elhatározom, hogy na de ha lesz egy kis időm, megnézem a kézikönyvet... aztán minden marad annyiban.

A kérdésem a következő:
helyileg hol va
... See more
Néhány fordításnál előfordul, hogy a wordfast indításakor kapok egy olyan figyelmeztetést, hogy ebben a doksiban vannak könyvjelzők, amelyek kezelése lehet egyszerű és lehet nagyon bonyolult. Ha nem vagyok biztos a dolgomban, akkor válasszam a "nem" választ a továbblépéshez. És én itt mindig sóhajtok egyet, elhatározom, hogy na de ha lesz egy kis időm, megnézem a kézikönyvet... aztán minden marad annyiban.

A kérdésem a következő:
helyileg hol vannak a könyvjelzők?

Arra gondolok, hogy amikor WF-fel lefordítottam az anyagot, akkor bekezdésenként át szoktam másolni az eredetibe - mert a bekezdésjel tartalmaz egy csomó formázási infót - de ott vannak a könyvjelzők is?

Ez azért érdekes, mert akkor ezek szerint az eredeti anyag könyvjelzői megmaradnak, vagyis semmi baj (a kijelölésnél a bekezdésjel már nincs másolva) - de ha ezek akárhol lehetnek a szövegben...?

Lehet, hogy más CAT esetében is előfordul - az én praxisomban eddig csak olyan anyagoknál fordult elő, amelyeket mindenképpen WordFasttal csináltam volna.

Tudom, biztos benne van valahol a kézikönyvben, de hátha valaki tudna ebben segíteni, pár értelmes szóval.

Előre is köszönöm

[Módosítva: 2006-10-24 20:48]
Collapse


 
László Kovács
László Kovács  Identity Verified
Local time: 13:34
Member (2006)
English to Hungarian
+ ...
Könyvjelző akárhol lehet Oct 25, 2006

Könyvjelző bárhol elhelyezhető a dokumentumban. Sajnos alapértélmezésben nem láthatók, de ha az Eszközök > Beállítások menüből elindítod a Beállítások panelt, akkor a Megjelenítés lap legfelső (Megjelenítés) szekciójában bekapcsolhatod a láthatóságukat.

Pl. a Trados erőteljesen használja a bookmarkokat, de az is előfordulhat, hogy a dokumentum feldolgozásakor használják valamire. Vigyázz rájuk...
See more
Könyvjelző bárhol elhelyezhető a dokumentumban. Sajnos alapértélmezésben nem láthatók, de ha az Eszközök > Beállítások menüből elindítod a Beállítások panelt, akkor a Megjelenítés lap legfelső (Megjelenítés) szekciójában bekapcsolhatod a láthatóságukat.

Pl. a Trados erőteljesen használja a bookmarkokat, de az is előfordulhat, hogy a dokumentum feldolgozásakor használják valamire. Vigyázz rájuk

Nagy I betűre hasonlítanak, ha láthatók.

[Edited at 2006-10-25 06:41]
Collapse


 
Eva Blanar
Eva Blanar  Identity Verified
Hungary
Local time: 13:34
English to Hungarian
+ ...
TOPIC STARTER
Köszönöm! Oct 25, 2006

Köszönöm a választ, nagyon profi - ettől tartottam... (Akkor azt hiszem, a visszamásolásokkal nincs megoldva semmi.)

ja, és welcome on board!

igen, működik, és rájöttem, hogy rá is lehet keresni (Szerkesztés -> Ugrás -> Könyvjelző), szép szürke színük van... még egyszer köszönöm!

[Módosítva: 2006-10-25 08:08]


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Ildiko Santana[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

bookmarks + wordfast






Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »
Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »