Angol-Magyar; Magyar-Angol IDIOMS szotar
Thread poster: Madox
Madox
Local time: 06:48
English to Hungarian
+ ...
Nov 3, 2007

hello,

Nem tudjatok letezik ilyen szotar: Angol-Magyar; Magyar-Angol idioms (kifejezesek)

elore is koszonom,

Madox

Direct link Reply with quote

Katalin Sandor  Identity Verified
Hungary
Local time: 05:48
English to Hungarian
+ ...
angol-magyar Nov 4, 2007

A polcomon van egy Angol-magyar idiómaszótár, szerző: Nagy György, Akadémiai Kiadó. Csak egy irányban használható, magyar mutató sincs benne.

Madox
English to Hungarian
+ ...
TOPIC STARTER
hat az en polcomon nincs! Nov 4, 2007

Erdekelne,hogy hany idiomat tartalmaz ez a 'polcon' levo szotar.

elore is koszonom

madox

[Edited at 2007-11-04 14:07]

Hungary
English to Hungarian
+ ...
részletesebben Nov 5, 2007

Nem tudom, hol a hiba - hozzám jött értesítés Madox válaszáról, meg a válasz is, de itt nem jelenik meg. Ki érti ezt? Azért itt válaszolnék a részletekkel:
Igazából csak félig mondtam igazat. Most, hogy jobban megnézem, ez a szótár két példányban is ül a polcomon, két különböző kiadásban. Mindkettőt az Akadémiai Kiadó követte el (ezt jeleztem fentebb is).
1) 1996-os kiadás - ebben van magyar szójegyzék, és "közel hatezer kifejezést" és 7500 példamondatot tartalmaz (a szerző bevezetője szerint).
2) 2003-as kiadás - erre mondanám, hogy rontott, bővített kiadás Ebben már "közel 12 000" kifejezés van, 15 000 példamondattal, ámde a magyar nyelvű mutató kifelejtődött, úgyhogy csak egy irányban használható.
Ennyit tudok róla.

A szótár végén felsorolják az Akadémiainál megjelent szótárakat, ott szerepel egy olyan, hogy : Magay Tamás: Angol és Amerikai Kifejezések szótára - A Dictionary of English and American Idioms in Hungarian, 1999 - ezt én nem ismerem, de ezek szerint létezik.

Üdv
SK

Katalin Horváth McClure  Identity Verified
United States
Local time: 23:48
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...
Nem fizetős tagok beírasai csak jóváhagyás után jelennek meg Nov 5, 2007

Katalin Sandor wrote:

Nem tudom, hol a hiba - hozzám jött értesítés Madox válaszáról, meg a válasz is, de itt nem jelenik meg. Ki érti ezt?

Madox nem fizetős tag, ezért amit ír, azt egy moderátornak jóvá kell hagynia a megjelenéshez. Csaba jóvá is hagyta, ekkor kiment az értesítés, amit láttál. De aztán Madox módosította a beírást, ami miatt újabb jóváhagyás kellett. Ezt most megtettem. Ennyi a misztikum.

Madox
English to Hungarian
+ ...
TOPIC STARTER
Nagyon koszonom az infokat! Nov 5, 2007

bye

Hungary
English to Hungarian
+ ...
Katinak Nov 5, 2007

Köszönöm a választ, a lelkem mélyén tudtam erről a szabályról, de a részletek elvesztek, meg a végigdolgozott hétvége is lassította a gondolkozásomat nyilván. Tényleg nem türelmetlenkedni akartam (miért is tettem volna?), csak értetlen voltam. Mindenesetre köszi az intézkedést és a felvilágosítást, a probléma (ha volt) pedig megoldódott, és ez a lényeg!
Üdv
SK

juvera  Identity Verified
Local time: 04:48
English to Hungarian
+ ...
Vélemény Nov 8, 2007

Katalin Sandor wrote:
A polcomon van egy Angol-magyar idiómaszótár, szerző: Nagy György, Akadémiai Kiadó. Csak egy irányban használható, magyar mutató sincs benne.

Az újabb kiadásról ez igaz, de a szótár egyike a legmegbízhatóbbaknak, és komoly mennyiségű anyag van benne. Nyugodtan merem ajánlani, már csak azért is, mert nincs jobb, de valóban jó munka.
A keresés magyar-angolra is elég egyszerű: kiválasztod a kulcsszót (vagy egy-két kulcsszót) a magyar kifejezésből, és annak az angol megfelelőjét nézed meg.

Ja, és könnyű megkapni.

[Edited at 2007-11-08 12:36]

[Edited at 2007-11-08 12:37]

Susanna & Christian Popescu GbR
Germany
Romanian to German
+ ...
Online idiómaszótár Nov 9, 2007

talán használ:

http://www.eo.hu/index.php3?mit=idiomaszotar

Madox
English to Hungarian
+ ...
TOPIC STARTER
IGEN HASZNAL! Nov 11, 2007

Christian Popescu wrote:

talán használ:

http://www.eo.hu/index.php3?mit=idiomaszotar

Mivel hogy a konyvek- foleg ezek a szakkonyvek- dragak, hasznal ez az online idiom dictionary is.

Koszonom szepen!

Madox

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Ildiko Santana[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Angol-Magyar; Magyar-Angol IDIOMS szotar

Advanced search

PerfectIt consistency checker
Faster Checking, Greater Accuracy

PerfectIt helps deliver error-free documents. It improves consistency, ensures quality and helps to enforce style guides. It’s a powerful tool for pro users, and comes with the assurance of a 30-day money back guarantee.

More info »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use SDL Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search