Pages in topic:   [1 2] >
Hogyan tudnék dolgozni
Thread poster: Daniel Ehret

Daniel Ehret  Identity Verified
Hungary
Local time: 19:24
French to Hungarian
+ ...
Apr 2, 2003

Sziasztok!

LĂ©vĂ©n t9bb nyelven tudok igen magas szinten, Ășgy gondoltam, hogy elkezdek fordĂ­tĂĄsokat vĂĄllalni. Meg is talĂĄltam ezt a lapot, viszont nem tudom, hogy a munkĂĄkat hogyan tudnĂĄm kifizettetni. CĂ©get kellene alapĂ­tanom, vagy elmenni egyĂ©ni vĂĄllalkozĂłnak? Van esetleg valami mĂĄs megoldĂĄs? LĂ©gyszives segĂ­tsetek!

Köszi

Ehret Dani

PĂ©ter TĂłfalvi  Identity Verified
Hungary
Member
English to Hungarian
+ ...
több megoldås van Apr 6, 2003

ElƑször is melyik orszĂĄgban laksz?

Ha MagyarorszĂĄgon, akkor nem kell mĂ©g egyĂ©ni vĂĄllalkozĂłnak sem lenned, hanem adĂłsuĂĄmot kell kĂ©rned az adĂłhivataltĂłl, Ă©s lehetsz mindjĂĄrt szellemi napszĂĄmos. Értsd: szellemi szabadfoglalkozĂĄsĂș. Ezt mellĂ©kfoglalkozĂĄskĂ©nt is mƱvelheted.

Ha többre vågysz, akkor legyél egyéni vållalkozó, csak akkor igazolnod kell a szakképzeccséged.

EgyĂ©bkĂ©nt, alapĂ­thatsz cĂ©get is: bt.-t, kkt-t, kft.-t, sƑt rt.-t is.

Hogy ezek mik, azt egy könyvelƑ, ĂŒgyvĂ©d, vagy adĂłtanĂĄcsadĂł olcsĂłn elmagyarĂĄzza neked, ha azt akarod hogy Ă©n magyarĂĄzzam el, egy kicsit többe kerĂŒl.

RemĂ©lem most mĂĄr minden vilĂĄgos, Ă©s te leszel a következƑ Bill Gates. Majd, ha a 2. milliĂĄrdnĂĄl tartasz, ne felejtsd el, hogy Ă©n adtam meg neked a kezdƑ kegyelemlökĂ©st. icon_smile.gif
A szĂĄmlaszĂĄmom szĂ­vesen megadom, majd akkor.

HurrĂĄ!

Hungary
French to Hungarian
+ ...
TOPIC STARTER
Köszönöm Apr 7, 2003

Szia!

Köszönöm a vålaszodat, sokat segitettél. Igen, Magyarorszågon vagyok, adószåmom pedig mår van. Hogy tudok igy szåmlåt kiållitani akkor?

Többre (egyelƑre) nem vĂĄgyok, majd ha kiderĂŒl, hogy tĂ©nyleg Ă©n leszek az Ășj Billy, akkor talĂĄn icon_smile.gif) Ja, Ă©s termĂ©szetesen nem fogok megfeledkezni rĂłlad sem akkor icon_wink.gif)

Üdv

Ehret Dani

PĂ©ter TĂłfalvi  Identity Verified
Hungary
Member
English to Hungarian
+ ...
Ha mĂĄr van adĂłszĂĄd Apr 7, 2003

..akkor elsĂ©tĂĄlsz egy nyomtatvĂĄnyĂŒzletbe, Ă©s viszel magaddal valamilyen igazolĂĄst, hogy te jogosan birtokolod azt a izoyos adĂłszĂĄmot. Ott vĂĄsĂĄrolsz szĂĄmlatömböt. EgyelƑre ölĂ©g 1 db.

Imserkedj meg a rovatokkal.

Esetleg csinåltathatsz pecsétet is, de ha kevés a munka, akkor a rovatokat ki lehet tölteni kézzel is.

Te alanyi jogon ĂĄfa-mentes vagy, (persze ez fĂŒgg attĂłl is, hogy az apeh-nĂ©l amikor bejeltnekeztĂ©l miket vallottĂĄl), Ă­gy az ĂĄfa-s rovatokat ĂŒresen hagyhatod.

egyĂ©bkĂ©tn mĂĄr havi 2500-3000 forintĂ©rt talĂĄlsz könyvelƑt, aki egy ilyen aprĂł vĂĄllalkozĂĄs könyvelĂ©sĂ©t elvĂ©gzi.

persz ez csak akkor aktuålis, ha havi bevételed legalåbb 2500-3000 Ft.

icon_smile.gif

Hungary
French to Hungarian
+ ...
TOPIC STARTER
KĂ©sz csoda Apr 7, 2003

Vannak még ilyen egyszerƱ dolgok? Ez tetsik!

KönyvelƑ csak vĂĄllalkozĂĄsnĂĄl kell, ugye ezt azĂ©rt jĂłl Ă©rtem? Az adĂłzĂĄsnĂĄl pedig ez mint szellemi foglalkozĂĄsbĂłl szĂĄrmazĂł bevĂ©tel szerepel, vagy ilyesmi?

Eva Blanar  Identity Verified
Hungary
English to Hungarian
+ ...
Bocs, hogy beleszólok ebbe a pårbeszédbe Apr 7, 2003

Az a helyzet, hogy Ă©n is csak nemrĂ©g vagyok kĂ©nyszervĂĄllalkozĂł Ă©s eszem ĂĄgĂĄban sem volt cĂ©get alapitani, csak muszĂĄj volt, mert nekem azt mondtĂĄk, hogy ez az egyetlen jĂĄrhatĂł Ășt. Ha ez nem igaz, akkor most verhetem a fejemet a falba, hogy miĂ©rt nem ilyen egyszerƱen jĂĄrtam el, miĂ©rt fektettem be a teljes cĂ©galapitĂĄsi költsĂ©get (50 E Ft)alaptƑkĂ©be, meg ilyenek.

Gyorsan elmondom, hogy Ă©n hogyan lĂĄtom:

- ha nem vagy szåmlaképes, akkor a legtöbb munkånål szóba sem jöhetsz,

- ha egyéni vållalkozó akarsz lenni, akkor forditås/lektorålåsi tevékenységre csak érvényes szakforditói vizsga alapjån jelentkezhetsz be (vizsga legközelebb novemberben),

- ha Bt-t alapitasz, akkor csak nyilatkoznod kell, hogy a cĂ©g tevĂ©kenysĂ©gĂ©nek vĂ©gzƑi rendelkeznek majd a szĂŒksĂ©ges jogositvĂĄnyokkal, plusz a Bt. nevĂ©re Ă©rkezƑ szĂĄmlĂĄkat fizetheted a cĂ©g nevĂ©ben (ha egyĂ©ni vĂĄllalkozĂł vagy, akkor a sajĂĄt nĂ©vre Ă©rkezƑket is, de csak \"arĂĄnyosan\"),

- ha Kft.-t alapitasz, akkor komolyabbnak tƱnsz, de minimum 3 M Ft-ot be kell raknod (lehet apport is), egyĂ©bkĂ©nt adĂłzĂĄsi szempontbĂłl ez ĂĄllitĂłlag sokkal elƑnyösebb, illetve csak a berakott pĂ©nzt veszitheted, nem felelsz a cĂ©gĂ©rt \"minden ingĂł Ă©s ingatlan vagyonoddal\",

- bĂĄrmilyen cĂ©get alapitasz, a rĂĄszĂĄnt pĂ©nzt egyszerre tedd bele, kĂŒlönben (Ășgy tudom) 2% dĂ©zsmĂĄt fizetsz a tƑkeemelĂ©sĂ©rt is (bocs, de ezt nem lehet mĂĄsnak nevezni),

- Ășgy szĂĄmolj, hogy legalĂĄbb egy Ă©v, amig bedolgozod Magadat a piacra, addig ki kell tartania a tartalĂ©kaidnak (havi 35 ezer az APEH-nek, akkor is, ha egy fillĂ©r bevĂ©teled nincs) meg a lelkierƑdnek, mert hiĂĄba vagy jĂł, ha nem mutathatod meg, hogy mit tudsz (rĂ©szben azĂ©rt, mert a munkĂĄk többsĂ©ge ismeretsĂ©g alapjĂĄn kel el).

Ha adhatok tanåcsot (a koromhoz ez mår illik, az eszemhez kevésbé, viszont rengeteget tanultam a proztårsaktól):

1. menj el ĂĄllĂĄsba, bĂĄrmilyenbe, Ă©s mellette dolgozd be Magad a piacra,

2. szakosodj (ne Ă©rts mindenhez, ne vĂĄllalj mindent Ă©s ne vĂĄllalj akĂĄrmit),

3. csinĂĄlj egy weblapot (nem ördöngössĂ©g egyedĂŒl se, de egy csomĂł forditĂłi weblap kitöltendƑ kereteket ajĂĄnl: ki kell hasznĂĄlni),

4. csinĂĄlj egy jĂł bemutatkozĂłlevelet Ă©s kĂŒldd el minden olyan cimre, ahonnan esetleg forditĂĄst rendelhetnek a Te szakterĂŒleteden (vagy annak kinevezett szakterĂŒleten) - Ă©s ne vĂĄrj azonnali vĂĄlaszt: nem fognak vĂĄlaszolni, de valĂłszinƱleg bekerĂŒlsz valami dossziĂ©ba/ folderbe.

Drukkolok Neked!

Ivan Frankovics  Identity Verified
Hungary
English to Hungarian
+ ...
havi 35 ? Apr 8, 2003

Eva,

Ezt a havi 35 ezer forintot nem teljesen ertem, sot mint cegtulajdonos nem talakoztam ilyesmivel.

Ivan

Hungary
English to Hungarian
+ ...
Ez a minimĂĄlbĂ©r utĂĄn fizetentƑ összeg Apr 8, 2003

A Bt. beltagja mindenkĂ©ppen munkavĂ©gzƑnek szĂĄmit, tehĂĄt a minimĂĄlbĂ©r utĂĄni befizetĂ©sek mindenkĂ©ppen kötelezƑek. EbbƑl van olyan, ami \"fejkvĂłta\", tehĂĄt fix összeg, van, ami a minimĂĄlbĂ©rrel arĂĄnyos, azt hiszem öt kĂŒlönfĂ©le tĂ©tel, amiket be kell fizetni, ha esik, ha fĂșj. ValĂłszinƱleg mĂĄsok a szabĂĄlyok, ha az embernek van egy alkalmazotti munkaviszonya is (nyilvĂĄn jobbak), de Ă©n arrĂłl beszĂ©lek, amikor az ember Bt.-t csinĂĄl Ă©s abbĂłl prĂłbĂĄl megĂ©lni.

Andras Szivak
Member (2004)
English to Hungarian
+ ...
TĂ©nyleg 35000 Apr 8, 2003

BĂĄr Ă©n nem kĂ©nyszerbƑl lettem vĂĄllalkozĂł, mert annak idejĂ©n örömmel hagytam ott a munkahelyemet, mert mindjĂĄrt hĂșsszorosĂĄt kerestem fordĂ­tĂłkĂ©nt a fizetĂ©semnek, de nekem is Bt-m van, Ășgy hogy megerƑsĂ­thetem, tĂ©nyleg kb. 35000 Ft-ot kell befizetni. EbbƑl 9000 Ft a szemĂ©lyi jövedelemadĂł elƑleg a minimĂĄlbĂ©r utĂĄn, a fennmaradĂł összeg betig a nyugdij- Ă©s az egĂ©szsĂ©gbiztosĂ­tĂĄsi jĂĄrulĂ©kot tartalmazza.

Ivan Frankovics  Identity Verified
Hungary
English to Hungarian
+ ...
Igy mar vilagos Apr 8, 2003

Igen, nekem is van Bt-m, meg allando munkahelyem, igy az nalam nem ervenyes, mivel nem veszek ki penzt a Bt-bol.

Hozzateszem, szerintem nem kotelezo a minimalberre alkalmaznia magat az embernek. En ugy tudom eleg pl. 10,000 forintot kivenni havonta, es azutan befizetni a jarulekokat (en ennyit sem vesezk ki, mondvan van \"rendes\" munkahelyem)

I.

Hungary
French to Hungarian
+ ...
TOPIC STARTER
Nekem mĂĄr nem vilĂĄgos Apr 8, 2003

Sziasztok!

Most akkor mĂ©gsem mƱködik a szĂĄmlatömböt veszek Ă©s Ășgy ĂĄllitok ki szĂĄmlĂĄt?

AlkalmazĂĄsban vagyok, ott (sajnos) fizetek ezerrel mindenfĂ©lĂ©t, viszont nem tudm mennyire lenne jövedelmezƑ a fordĂ­tĂĄs, ezĂ©rt addig nem nagyon szeretnĂ©k költsĂ©gekbe verƑdni, ha van mĂĄs megoldĂĄs...

Hungary
English to Hungarian
+ ...
A minimålbér Apr 8, 2003

A minimĂĄlbĂ©r nagyvonalĂș emelĂ©sĂ©nek szerintem Ă©ppen az volt a lĂ©nyege, hogy ilyen mĂłdon megadĂłztassĂĄk azokat a vĂĄllalkozĂłkat, akik minimĂĄlbĂ©ren vannak bejelentve. A diplomĂĄsok minimĂĄlbĂ©re egyĂ©bkĂ©nt mĂĄr 112 EFt/Ă©v, de azt itt nem kötelezƑ alkalmazni (egyelƑre).

Hungary
French to Hungarian
+ ...
TOPIC STARTER
Akkor mégegyszer nekifutok :-) Apr 7, 2004

Sziasztok Ășjfent!

Megint felvetQdött a kérdés, hogy hogyan lehet szåmlåt adni a fordítói tevékenységrQl.
Egyéni vållalkozó képesítés hiånyåban nem lehetek, céget alapítani nem szeretnék (még). Marad a szåmlatömbös megoldås, ha ez tényleg létezik (még).

Tehåt lehet olyat csinålni, hogy a nyomtatvånyboltba veszek egy szåmlatömböt, kiållítom a szåmlåt és kaszålok?

Köszi elQre is!

Ehret Dani

Csaba Ban  Identity Verified
Hungary
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...
szåmlatömb Apr 7, 2004

NyomtatvĂĄnyboltban szĂĄmlatömböt csak Ășgy tudsz venni, ha bemutatod a cĂ©ged hivatalos cĂ©gbejegyzĂ©sĂ©t. A nyomtatvĂĄnybolt feljegyzi, hogy milyen sorszĂĄmĂș szĂĄmlatömböt mely cĂ©gnek adtĂĄk ki, tehĂĄt a csalĂĄs eleve kizĂĄrt.

Pages in topic:   [1 2] >

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Ildiko Santana[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Hogyan tudnék dolgozni

Advanced search

SDL Trados Studio 2019 Freelance
The leading translation software used by over 250,000 translators.

SDL Trados Studio 2019 has evolved to bring translators a brand new experience. Designed with user experience at its core, Studio 2019 transforms how new users get up and running, helps experienced users make the most of the powerful features, ensures new

More info »
Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search