Pages in topic:   [1 2] >
Hogyan tudnék dolgozni
Thread poster: Daniel Ehret
Daniel Ehret
Daniel Ehret  Identity Verified
Hungary
Local time: 12:05
French to Hungarian
+ ...
Apr 2, 2003

Sziasztok!

Lévén t9bb nyelven tudok igen magas szinten, úgy gondoltam, hogy elkezdek fordításokat vállalni. Meg is találtam ezt a lapot, viszont nem tudom, hogy a munkákat hogyan tudnám kifizettetni. Céget kellene alapítanom, vagy elmenni egyéni vállalkozónak? Van esetleg valami más megoldás? Légyszives segítsetek!

Köszi

Ehret Dani


 
Péter Tófalvi
Péter Tófalvi  Identity Verified
Hungary
Local time: 12:05
English to Hungarian
+ ...
több megoldás van Apr 6, 2003

Először is melyik országban laksz?

Ha Magyarországon, akkor nem kell még egyéni vállalkozónak sem lenned, hanem adósuámot kell kérned az adóhivataltól, és lehetsz mindjárt szellemi napszámos. Értsd: szellemi szabadfoglalkozású. Ezt mellékfoglalkozásként is művelheted.

Ha többre vágysz, akkor legyél egyéni vállalkozó, csak akkor igazolnod kell a szakképzeccséged.

Egyébként, alapíthatsz céget is: bt.-t, kkt-t, kft.-t, sőt rt.-t is.<
... See more
Először is melyik országban laksz?

Ha Magyarországon, akkor nem kell még egyéni vállalkozónak sem lenned, hanem adósuámot kell kérned az adóhivataltól, és lehetsz mindjárt szellemi napszámos. Értsd: szellemi szabadfoglalkozású. Ezt mellékfoglalkozásként is művelheted.

Ha többre vágysz, akkor legyél egyéni vállalkozó, csak akkor igazolnod kell a szakképzeccséged.

Egyébként, alapíthatsz céget is: bt.-t, kkt-t, kft.-t, sőt rt.-t is.



Hogy ezek mik, azt egy könyvelő, ügyvéd, vagy adótanácsadó olcsón elmagyarázza neked, ha azt akarod hogy én magyarázzam el, egy kicsit többe kerül.



Remélem most már minden világos, és te leszel a következő Bill Gates. Majd, ha a 2. milliárdnál tartasz, ne felejtsd el, hogy én adtam meg neked a kezdő kegyelemlökést.

A számlaszámom szívesen megadom, majd akkor.

Hurrá!
Collapse


 
Daniel Ehret
Daniel Ehret  Identity Verified
Hungary
Local time: 12:05
French to Hungarian
+ ...
TOPIC STARTER
Köszönöm Apr 7, 2003

Szia!

Köszönöm a válaszodat, sokat segitettél. Igen, Magyarországon vagyok, adószámom pedig már van. Hogy tudok igy számlát kiállitani akkor?

Többre (egyelőre) nem vágyok, majd ha kiderül, hogy tényleg én leszek az új Billy, akkor talán ) Ja, és természetesen nem fogok megfeledkezni rólad sem akkor )

Üdv

Ehret Dani


 
Péter Tófalvi
Péter Tófalvi  Identity Verified
Hungary
Local time: 12:05
English to Hungarian
+ ...
Ha már van adószád Apr 7, 2003

..akkor elsétálsz egy nyomtatványüzletbe, és viszel magaddal valamilyen igazolást, hogy te jogosan birtokolod azt a izoyos adószámot. Ott vásárolsz számlatömböt. Egyelőre ölég 1 db.

Imserkedj meg a rovatokkal.

Esetleg csináltathatsz pecsétet is, de ha kevés a munka, akkor a rovatokat ki lehet tölteni kézzel is.

Te alanyi jogon áfa-mentes vagy, (persze ez függ attól is, hogy az apeh-nél amikor bejeltnekeztél miket vallottál), így az áfa-s
... See more
..akkor elsétálsz egy nyomtatványüzletbe, és viszel magaddal valamilyen igazolást, hogy te jogosan birtokolod azt a izoyos adószámot. Ott vásárolsz számlatömböt. Egyelőre ölég 1 db.

Imserkedj meg a rovatokkal.

Esetleg csináltathatsz pecsétet is, de ha kevés a munka, akkor a rovatokat ki lehet tölteni kézzel is.

Te alanyi jogon áfa-mentes vagy, (persze ez függ attól is, hogy az apeh-nél amikor bejeltnekeztél miket vallottál), így az áfa-s rovatokat üresen hagyhatod.



egyébkétn már havi 2500-3000 forintért találsz könyvelőt, aki egy ilyen apró vállalkozás könyvelését elvégzi.

persz ez csak akkor aktuális, ha havi bevételed legalább 2500-3000 Ft.





Collapse


 
Daniel Ehret
Daniel Ehret  Identity Verified
Hungary
Local time: 12:05
French to Hungarian
+ ...
TOPIC STARTER
Kész csoda Apr 7, 2003

Vannak még ilyen egyszerű dolgok? Ez tetsik!

Könyvelő csak vállalkozásnál kell, ugye ezt azért jól értem? Az adózásnál pedig ez mint szellemi foglalkozásból származó bevétel szerepel, vagy ilyesmi?


 
Eva Blanar
Eva Blanar  Identity Verified
Hungary
Local time: 12:05
English to Hungarian
+ ...
Bocs, hogy beleszólok ebbe a párbeszédbe Apr 7, 2003

Az a helyzet, hogy én is csak nemrég vagyok kényszervállalkozó és eszem ágában sem volt céget alapitani, csak muszáj volt, mert nekem azt mondták, hogy ez az egyetlen járható út. Ha ez nem igaz, akkor most verhetem a fejemet a falba, hogy miért nem ilyen egyszerűen jártam el, miért fektettem be a teljes cégalapitási költséget (50 E Ft)alaptőkébe, meg ilyenek.



Gyorsan elmondom, hogy én hogyan látom:

- ha nem vagy számlaképes, akkor a leg
... See more
Az a helyzet, hogy én is csak nemrég vagyok kényszervállalkozó és eszem ágában sem volt céget alapitani, csak muszáj volt, mert nekem azt mondták, hogy ez az egyetlen járható út. Ha ez nem igaz, akkor most verhetem a fejemet a falba, hogy miért nem ilyen egyszerűen jártam el, miért fektettem be a teljes cégalapitási költséget (50 E Ft)alaptőkébe, meg ilyenek.



Gyorsan elmondom, hogy én hogyan látom:

- ha nem vagy számlaképes, akkor a legtöbb munkánál szóba sem jöhetsz,

- ha egyéni vállalkozó akarsz lenni, akkor forditás/lektorálási tevékenységre csak érvényes szakforditói vizsga alapján jelentkezhetsz be (vizsga legközelebb novemberben),

- ha Bt-t alapitasz, akkor csak nyilatkoznod kell, hogy a cég tevékenységének végzői rendelkeznek majd a szükséges jogositványokkal, plusz a Bt. nevére érkező számlákat fizetheted a cég nevében (ha egyéni vállalkozó vagy, akkor a saját névre érkezőket is, de csak \"arányosan\"),

- ha Kft.-t alapitasz, akkor komolyabbnak tűnsz, de minimum 3 M Ft-ot be kell raknod (lehet apport is), egyébként adózási szempontból ez állitólag sokkal előnyösebb, illetve csak a berakott pénzt veszitheted, nem felelsz a cégért \"minden ingó és ingatlan vagyonoddal\",

- bármilyen céget alapitasz, a rászánt pénzt egyszerre tedd bele, különben (úgy tudom) 2% dézsmát fizetsz a tőkeemelésért is (bocs, de ezt nem lehet másnak nevezni),

- úgy számolj, hogy legalább egy év, amig bedolgozod Magadat a piacra, addig ki kell tartania a tartalékaidnak (havi 35 ezer az APEH-nek, akkor is, ha egy fillér bevételed nincs) meg a lelkierődnek, mert hiába vagy jó, ha nem mutathatod meg, hogy mit tudsz (részben azért, mert a munkák többsége ismeretség alapján kel el).



Ha adhatok tanácsot (a koromhoz ez már illik, az eszemhez kevésbé, viszont rengeteget tanultam a proztársaktól):

1. menj el állásba, bármilyenbe, és mellette dolgozd be Magad a piacra,

2. szakosodj (ne érts mindenhez, ne vállalj mindent és ne vállalj akármit),

3. csinálj egy weblapot (nem ördöngösség egyedül se, de egy csomó forditói weblap kitöltendő kereteket ajánl: ki kell használni),

4. csinálj egy jó bemutatkozólevelet és küldd el minden olyan cimre, ahonnan esetleg forditást rendelhetnek a Te szakterületeden (vagy annak kinevezett szakterületen) - és ne várj azonnali választ: nem fognak válaszolni, de valószinűleg bekerülsz valami dossziéba/ folderbe.



Drukkolok Neked!
Collapse


 
Ivan Frankovics
Ivan Frankovics  Identity Verified
Hungary
Local time: 12:05
English to Hungarian
+ ...
havi 35 ? Apr 8, 2003

Eva,

Ezt a havi 35 ezer forintot nem teljesen ertem, sot mint cegtulajdonos nem talakoztam ilyesmivel.

Ivan


 
Eva Blanar
Eva Blanar  Identity Verified
Hungary
Local time: 12:05
English to Hungarian
+ ...
Ez a minimálbér után fizetentő összeg Apr 8, 2003

A Bt. beltagja mindenképpen munkavégzőnek számit, tehát a minimálbér utáni befizetések mindenképpen kötelezőek. Ebből van olyan, ami \"fejkvóta\", tehát fix összeg, van, ami a minimálbérrel arányos, azt hiszem öt különféle tétel, amiket be kell fizetni, ha esik, ha fúj. Valószinűleg mások a szabályok, ha az embernek van egy alkalmazotti munkaviszonya is (nyilván jobbak), de én arról beszélek, amikor az ember Bt.-t csinál és abból próbál megélni.



 
Andras Szivak
Andras Szivak
Local time: 12:05
English to Hungarian
+ ...
Tényleg 35000 Apr 8, 2003

Bár én nem kényszerből lettem vállalkozó, mert annak idején örömmel hagytam ott a munkahelyemet, mert mindjárt hússzorosát kerestem fordítóként a fizetésemnek, de nekem is Bt-m van, úgy hogy megerősíthetem, tényleg kb. 35000 Ft-ot kell befizetni. Ebből 9000 Ft a személyi jövedelemadó előleg a minimálbér után, a fennmaradó összeg betig a nyugdij- és az egészségbiztosítási járulékot tartalmazza.

 
Ivan Frankovics
Ivan Frankovics  Identity Verified
Hungary
Local time: 12:05
English to Hungarian
+ ...
Igy mar vilagos Apr 8, 2003

Igen, nekem is van Bt-m, meg allando munkahelyem, igy az nalam nem ervenyes, mivel nem veszek ki penzt a Bt-bol.



Hozzateszem, szerintem nem kotelezo a minimalberre alkalmaznia magat az embernek. En ugy tudom eleg pl. 10,000 forintot kivenni havonta, es azutan befizetni a jarulekokat (en ennyit sem vesezk ki, mondvan van \"rendes\" munkahelyem)



I.


 
Daniel Ehret
Daniel Ehret  Identity Verified
Hungary
Local time: 12:05
French to Hungarian
+ ...
TOPIC STARTER
Nekem már nem világos Apr 8, 2003

Sziasztok!

Most akkor mégsem működik a számlatömböt veszek és úgy állitok ki számlát?

Alkalmazásban vagyok, ott (sajnos) fizetek ezerrel mindenfélét, viszont nem tudm mennyire lenne jövedelmező a fordítás, ezért addig nem nagyon szeretnék költségekbe verődni, ha van más megoldás...


 
Eva Blanar
Eva Blanar  Identity Verified
Hungary
Local time: 12:05
English to Hungarian
+ ...
A minimálbér Apr 8, 2003

A minimálbér nagyvonalú emelésének szerintem éppen az volt a lényege, hogy ilyen módon megadóztassák azokat a vállalkozókat, akik minimálbéren vannak bejelentve. A diplomások minimálbére egyébként már 112 EFt/év, de azt itt nem kötelező alkalmazni (egyelőre).

 
Daniel Ehret
Daniel Ehret  Identity Verified
Hungary
Local time: 12:05
French to Hungarian
+ ...
TOPIC STARTER
Akkor mégegyszer nekifutok :-) Apr 7, 2004

Sziasztok újfent!

Megint felvetQdött a kérdés, hogy hogyan lehet számlát adni a fordítói tevékenységrQl.
Egyéni vállalkozó képesítés hiányában nem lehetek, céget alapítani nem szeretnék (még). Marad a számlatömbös megoldás, ha ez tényleg létezik (még).

Tehát lehet olyat csinálni, hogy a nyomtatványboltba veszek egy számlatömböt, kiállítom a számlát és kaszálok?

Köszi elQre is!

Ehret Dani


 
Csaba Ban
Csaba Ban  Identity Verified
Hungary
Local time: 12:05
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...
számlatömb Apr 7, 2004

Nyomtatványboltban számlatömböt csak úgy tudsz venni, ha bemutatod a céged hivatalos cégbejegyzését. A nyomtatványbolt feljegyzi, hogy milyen sorszámú számlatömböt mely cégnek adták ki, tehát a csalás eleve kizárt.

 
Pages in topic:   [1 2] >


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Ildiko Santana[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Hogyan tudnék dolgozni






Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »