Frīlanceri Latvijā un Platinum
Thread poster: Kristine Sprula (Lielause)
Kristine Sprula (Lielause)
Kristine Sprula (Lielause)  Identity Verified
Latvia
Local time: 18:34
Member (2005)
English to Latvian
+ ...
Jan 29, 2005

Pastāstiet, lūdzu, kāds īsti ir labums kļūstot par Platinum biedru. Līdz šim man ir radies iespaids, ka tas ir izdevīgi tikai kompānijām un citu valstu tulkiem, kuru valodu pāri ir ļoti pieprasīti.

 
Uldis Liepkalns
Uldis Liepkalns  Identity Verified
Latvia
Local time: 18:34
Member (2003)
English to Latvian
+ ...
Īsumā Jan 29, 2005

un, ceru, ka citi mani papildinās:

1) Neierobežota pieeja BlueBoard,
2) Pēdējā laikā aizvien vairāk darbu tiek rezervēti "Platīna biedriem" uz 24 stundām. (Šādu iespēju piedāvā, bet neuzspiež ProZ, vai ieķeksēt attiecīgo rūtiņu, vai ne, izvēlas darba piedāvātājs.
3) Sūtījumi forumos parādā uzreiz, nav jāgaida, kaleit moderators akceptēs.
4) Ja klients meklē tulku attiecīgajā valodu pārī un specializācijā,
pirmie tiek par�
... See more
un, ceru, ka citi mani papildinās:

1) Neierobežota pieeja BlueBoard,
2) Pēdējā laikā aizvien vairāk darbu tiek rezervēti "Platīna biedriem" uz 24 stundām. (Šādu iespēju piedāvā, bet neuzspiež ProZ, vai ieķeksēt attiecīgo rūtiņu, vai ne, izvēlas darba piedāvātājs.
3) Sūtījumi forumos parādā uzreiz, nav jāgaida, kaleit moderators akceptēs.
4) Ja klients meklē tulku attiecīgajā valodu pārī un specializācijā,
pirmie tiek parādīti Platīna biedri (sapelnīto KudoZ punktu secībā).
5) Programmiņa KudoZ, no kuras es varu jautājumu uzdot daudz ātrāk un vienkāršaķ, nekā no ProZ lapas (nezinu, varbūt pieejama arī Neplatīna biedriem vai varbūt nav vairs pieejama arī Platīna biedriem, lasīju moderatoru forumā par kaut kādām programēšanas problēmām, bet nu mana 2 gadus vecā versija darbojas perfekti).
6) un ne mazāk svarīgākais- ceru, ka Jūs redzat to pašu, ko es- milzīgu, ļoti dinamisku, nepārtrauktā attīstībā esošu un derīgu saitu ar plašiem, tulku ērtībām domātiem resursiem. Tas viss, bez šaubām, maksā naudiņu un to uztur Platīna biedri- un arī sponsorē šo saitu priekš Neplatīna biedriem. Tādēļ visi biedri, kad viņi ir sajutuši, ka šis saits viņiem tiešām palīdz gan profesionāli, gan finansiāli, ir laipni aicināti (bet ne spiesti) palīdzēt arī saitam, kļūstot par Platīna biedriem.

Uldis

KristineLL wrote:

Pastāstiet, lūdzu, kāds īsti ir labums kļūstot par Platinum biedru. Līdz šim man ir radies iespaids, ka tas ir izdevīgi tikai kompānijām un citu valstu tulkiem, kuru valodu pāri ir ļoti pieprasīti.
Collapse


 
Ines Burrell
Ines Burrell  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 16:34
Member (2004)
English to Latvian
+ ...
Piekrītu Uldim Jan 29, 2005

Piekrītu Ulda teiktajam 100%. Laikam uzreiz priekšrocības saskatīt ir grūti, bet kad kādu laiku saits ir lietots bez platinuma, tad, samaksājot biedra naudiņu, starpība ir jūtama ievērojama.
Turklāt es ļoti labprāt atbalstu saitu, kas man ir sniedzis tik daudz vajadzīgas informācijas, kontaktu, darba un vienkārši ļāvis sazināties ar tādiem pašiem cilvēkiem kās es. Ne
... See more
Piekrītu Ulda teiktajam 100%. Laikam uzreiz priekšrocības saskatīt ir grūti, bet kad kādu laiku saits ir lietots bez platinuma, tad, samaksājot biedra naudiņu, starpība ir jūtama ievērojama.
Turklāt es ļoti labprāt atbalstu saitu, kas man ir sniedzis tik daudz vajadzīgas informācijas, kontaktu, darba un vienkārši ļāvis sazināties ar tādiem pašiem cilvēkiem kās es. Nestrādājot birojā, sastapties ar profesijas biedriem, kas saprot tevi un tavas problēmas, ir diezgan grūti. Un vēl jo mazāk ir iespējas lūgt padomu kādam zinošam. Šeit tas viss ir iespējams. Tieši tādēļ es labprāt maksāju biedra naudu, jo zinu, ka man būs daudz grūtāk strādāt, ja šis saits naudas trūkuma dēļ pēkšņi pazudīs.

Burrell
Collapse


 
Kristine Sprula (Lielause)
Kristine Sprula (Lielause)  Identity Verified
Latvia
Local time: 18:34
Member (2005)
English to Latvian
+ ...
TOPIC STARTER
At Oct 8, 2005

Ar ko at

 
Uldis Liepkalns
Uldis Liepkalns  Identity Verified
Latvia
Local time: 18:34
Member (2003)
English to Latvian
+ ...
Šeit ir atšķirību tabula Oct 8, 2005

http://www.proz.com/?sp=info/prem&inquire=1&viewPage=features

Uldis

Kristine Lielause wrote:

Ar ko at�ķiras "Jobs "Jobs platinum membership" " no "Platinum membership" ???? Ā.... un vēl "community platinum membership"


 
Kristine Sprula (Lielause)
Kristine Sprula (Lielause)  Identity Verified
Latvia
Local time: 18:34
Member (2005)
English to Latvian
+ ...
TOPIC STARTER
Paldies! Oct 9, 2005

)

 
Freimanis
Freimanis  Identity Verified
Local time: 18:34
English to Latvian
+ ...
Ieprieksheejiem komentaariem liela dalja taisniibas. Oct 23, 2005

ProZ sniedz izzinjas resursus - palīdzību valodas jomā, kam tāda nepieciešama, un ieskatu, kas notiek šajā biznesā pasaulē un uz ko tas iet arī Latvijā. Pēdējais man pašam škiet interesantākais.
Bet to visu var izmantot bez Platinum.

Runājot par Proz un Platinium efektivitāti nelielu valodu gadījumā, varamm paskatīties uz skaitļiem.

ProZ ir reģistrējušies apmēram 80 cilvēki LE pārī.
No tiem kādi 20% ir aktīvi.
Katru mēn
... See more
ProZ sniedz izzinjas resursus - palīdzību valodas jomā, kam tāda nepieciešama, un ieskatu, kas notiek šajā biznesā pasaulē un uz ko tas iet arī Latvijā. Pēdējais man pašam škiet interesantākais.
Bet to visu var izmantot bez Platinum.

Runājot par Proz un Platinium efektivitāti nelielu valodu gadījumā, varamm paskatīties uz skaitļiem.

ProZ ir reģistrējušies apmēram 80 cilvēki LE pārī.
No tiem kādi 20% ir aktīvi.
Katru mēnesi Proz izsludina vidēji ne vairāk kā 10 darbus LE pārī.
Uz katru darbu piesakās (via quoting)kādi 10 pretendenti.

Ja jūs gribat pieteikties uz visiem šiem darbiem (ko diez vai jūs darīsiet, jo nespecializējaties visās jomās), jums katrā gadījumā ir 10% šanse, neatkarīgi no tā, vai jūs esat Platinum biedrs.

Ja jūs teorētiski pieteiktos uz visiem darbiem un jums nebūtu ProZ punktu, ar ko maksāt, jums katru reizi nāktos šķirties no 1USD. Pareizinām piedāvājumu skaitu mēneši ar mēnešu skaitu gadā un vēl ar katra pieteikuma izmaksām iegūstam 10X12X1 = 120USD

Platinum maksaa ir tieši tikpat 120 USD. Vai statistiski uzlabojas jūsu izredzes - diez vai. Statistiski tās paliek 10% līmenī.

Ko Platinum varētu dot:

Sirds mieru, ka esat klubā
Atbrīvos no sīkām transakcijām, ja nodomājat maksāt 1USD par quoting - samaksāsiet vai nu vienreiz vai divreiz gadā.
Jūsu vārds starp 10 citiem vārdiem greznosis ar zilu ķeksi.
Outsourcer domās, ka ziedojot 120USD, esat committed.

Taču paliks citi faktori, kurus jūs nevarēsit ietekmēt.

Es Proz iekatījos nesen un varbūt mani apsvērumi nav pilnīgi objektīvi. Taču tie nav arī pilnīgi garām un pieņēmumu līmeni pilnīgi ticami. Katram pašam jāizsver visi par un pret un jāizlemj. Es vairāk sliecos domāt, ka pašlaik piedāvājumu skaits, 'spēles laukums kopumā' mazo valodu grupā ir pārāk mazs, lai runātu par nozīmīgām Platinum priekšrocībām. Tai pašā laikā es arī pieļauju, ka Proz turpmāk vairāk spiedīs uz Platinum, jo kā Liepkalns saka, tas viss taču maksā naudiņu. Bet, lai par kaut ko maksātu, arī no Proz jāpiedāvā kaut kas vētīgāks pretī.
Collapse


 
Austra Muizniece
Austra Muizniece  Identity Verified
Latvia
Local time: 18:34
English to Latvian
+ ...
Daljeeji piekriitu Oct 23, 2005

Freimanis wrote:

ProZ sniedz izzinjas resursus - palīdzību valodas jomā, kam tāda nepieciešama, un ieskatu, kas notiek šajā biznesā pasaulē un uz ko tas iet arī Latvijā. Pēdējais man pašam škiet interesantākais.
Bet to visu var izmantot bez Platinum.

Runājot par Proz un Platinium efektivitāti nelielu valodu gadījumā, varamm paskatīties uz skaitļiem.

ProZ ir reģistrējušies apmēram 80 cilvēki LE pārī.
No tiem kādi 20% ir aktīvi.
Katru mēnesi Proz izsludina vidēji ne vairāk kā 10 darbus LE pārī.
Uz katru darbu piesakās (via quoting)kādi 10 pretendenti.

Ja jūs gribat pieteikties uz visiem šiem darbiem (ko diez vai jūs darīsiet, jo nespecializējaties visās jomās), jums katrā gadījumā ir 10% šanse, neatkarīgi no tā, vai jūs esat Platinum biedrs.

Ja jūs teorētiski pieteiktos uz visiem darbiem un jums nebūtu ProZ punktu, ar ko maksāt, jums katru reizi nāktos šķirties no 1USD. Pareizinām piedāvājumu skaitu mēneši ar mēnešu skaitu gadā un vēl ar katra pieteikuma izmaksām iegūstam 10X12X1 = 120USD

Platinum maksaa ir tieši tikpat 120 USD. Vai statistiski uzlabojas jūsu izredzes - diez vai. Statistiski tās paliek 10% līmenī.

Ko Platinum varētu dot:

Sirds mieru, ka esat klubā
Atbrīvos no sīkām transakcijām, ja nodomājat maksāt 1USD par quoting - samaksāsiet vai nu vienreiz vai divreiz gadā.
Jūsu vārds starp 10 citiem vārdiem greznosis ar zilu ķeksi.
Outsourcer domās, ka ziedojot 120USD, esat committed.

Taču paliks citi faktori, kurus jūs nevarēsit ietekmēt.

Es Proz iekatījos nesen un varbūt mani apsvērumi nav pilnīgi objektīvi. Taču tie nav arī pilnīgi garām un pieņēmumu līmeni pilnīgi ticami. Katram pašam jāizsver visi par un pret un jāizlemj. Es vairāk sliecos domāt, ka pašlaik piedāvājumu skaits, 'spēles laukums kopumā' mazo valodu grupā ir pārāk mazs, lai runātu par nozīmīgām Platinum priekšrocībām. Tai pašā laikā es arī pieļauju, ka Proz turpmāk vairāk spiedīs uz Platinum, jo kā Liepkalns saka, tas viss taču maksā naudiņu. Bet, lai par kaut ko maksātu, arī no Proz jāpiedāvā kaut kas vētīgāks pretī.





...tachu viena liela priekshrociiba ir tulkotaju/tulku paradishanas kartiba - Platinum biedru grupa paraadaas kaa pirmaa. Nedomaaju, ka darbu aprite seit notiek tikai ar "bid" starpnieciibu. Driizaak shkiet,ka firmu projektu vadiitaaji loti biezi izmanto Directory search, lai atrastu pastavigus tulkotaajus,protams,ja darbs nav aarkaartiigi steidzams. Taadaa gadiijumaa ir krietni izdeviigaak buut Platinum grupaa, jo biezhi Platinum nozimite, vinjupraat, liecina par tulkotaja/tulka nopietnajiem noluukiem attieciibaa uz savu nodarboshanos - ja jau esi gatavs ieguldiit attieciigo summu sevis reklameeshanaa un citos ProZ pieejamos pakalpojumos,tas vareetu arii noziimeet,ka tulkojumu kvalitaate un profesionalitaate ir pietiekami augsta,lai nodroshinaatu attieciigus ienaakumus. Vismaz taa dazhi PM no aarvalstu agjentuuraam ir teikushi...
Nekur arii neredzeju piebildi par BlueBoard, kas ir nenovertejama funkcija, bezmaksas biedriem pieejama tikai ierobezhotaa apjomaa.Ja nebuutu BB ,es buutu liidz shim zaudeejusi jau vairaakus simtus latu, sadarbojoties ar neuzticamaam agjentuuraam. Mans personiigais viedoklis ir taads, ka Proz piedaavaataas prieksrociibas pilniibaa atsver Platinum maksu...


 
Uldis Liepkalns
Uldis Liepkalns  Identity Verified
Latvia
Local time: 18:34
Member (2003)
English to Latvian
+ ...
Atšķirības drīz kļūs jūtamākas Oct 23, 2005

Freimanis wrote:
ProZ sniedz izzinjas resursus - palīdzību valodas jomā, kam tāda nepieciešama, un ieskatu, kas notiek šajā biznesā pasaulē un uz ko tas iet arī Latvijā. Pēdējais man pašam škiet interesantākais.
Bet to visu var izmantot bez Platinum.


Kaut ko jau var, taču Platinium iespējas ir nesalīdzināmi plašākas. Un tuvākajā nākotnē atšķirības vēl vairāk palielināsies (netiks samazinātas neplatīna biedru iespējas, bet palielinātas Platīna biedru iespējas). Iespējams arī, ka neplatīna dalībnieki tiks dēvēti par lietotājiem vai viesiem, un tikai Platīna- par biedriem.


Runājot par Proz un Platinium efektivitāti nelielu valodu gadījumā, varamm paskatīties uz skaitļiem.

ProZ ir reģistrējušies apmēram 80 cilvēki LE pārī.
No tiem kādi 20% ir aktīvi.
Katru mēnesi Proz izsludina vidēji ne vairāk kā 10 darbus LE pārī.
Uz katru darbu piesakās (via quoting)kādi 10 pretendenti.


Jā, taču saskaņā ar saita statistiku (pēc ProZ aptaujas anketām), Platīna biedri darbus vidēji iegūst 4 reizes biežāk, kā neplatīna biedri. Un peļņa no 1 viduvēja darba nosedz Platīna maksu ar uzviju. Pieskaitām apstākli, ka apmierināts klients otreiz vairs neliek darbu ProZ, bet uzreiz suuta jums (Jo ProZ, atsķirībā no dažjiem konkurējošiem saitiem, neņem nekādas komisijas par darbiem un tikai priecājas, ja jūs ar klientu izveidojat ciešas un tiešas pastāvīgas attiecības).


Ja jūs gribat pieteikties uz visiem šiem darbiem (ko diez vai jūs darīsiet, jo nespecializējaties visās jomās), jums katrā gadījumā ir 10% šanse, neatkarīgi no tā, vai jūs esat Platinum biedrs.

Ja jūs teorētiski pieteiktos uz visiem darbiem un jums nebūtu ProZ punktu, ar ko maksāt, jums katru reizi nāktos šķirties no 1USD. Pareizinām piedāvājumu skaitu mēneši ar mēnešu skaitu gadā un vēl ar katra pieteikuma izmaksām iegūstam 10X12X1 = 120USD

Platinum maksaa ir tieši tikpat 120 USD. Vai statistiski uzlabojas jūsu izredzes - diez vai. Statistiski tās paliek 10% līmenī.


Es jau teicu, ka Platīna biedriem ir daudz priekšrocību, man te grūti visas uzskaitīt, esmu pie tām tā pieradis, ka vairs neatceros, kaa ir bez tām. Taču augstākminētais aprēķins nav gluži korekts- pirmkārt, šobrīd gandrīz 90% darbu tiek sūtīti ar piebildi "allow non paying members to express interest after 12 hours" (tā nav ProZ izvēle, darbu publicēšanas veidlapā ir ieķeksējams lauciņš, un nospiedošais vairums darbu piedāvātāju paši izvēlas to iezīmēt- protams, tas negarantē tulka profesionalitāti, taču tomēr klients jūtas drošāk, atdodot darbu Platīna biedram, nekā jūzerim ar tukšu profilu, bez vārda un ar niku "Kaķis" ), protams, lielākajā daļā gadījumu peec 12 stundaam Platīna biedri visus darbus jau ir paņēmuši.


Es Proz iekatījos nesen un varbūt mani apsvērumi nav pilnīgi objektīvi. Taču tie nav arī pilnīgi garām un pieņēmumu līmeni pilnīgi ticami. Katram pašam jāizsver visi par un pret un jāizlemj. Es vairāk sliecos domāt, ka pašlaik piedāvājumu skaits, 'spēles laukums kopumā' mazo valodu grupā ir pārāk mazs, lai runātu par nozīmīgām Platinum priekšrocībām. Tai pašā laikā es arī pieļauju, ka Proz turpmāk vairāk spiedīs uz Platinum, jo kā Liepkalns saka, tas viss taču maksā naudiņu. Bet, lai par kaut ko maksātu, arī no Proz jāpiedāvā kaut kas vētīgāks pretī.


Spēles laukums mazo valodu grupā ir liels gana, kā jau teicu augstāk, ja es iegūstu vienu darbu un viss ir OK (līdz šim vienmēr ir bijis), turpmāk klients visus savus darbus sūta tieši man un ProZ tas nekādi neparādās, un jau viens darbs atpelna Platīna maksu (nemaz nerunājot par iegūtu pastāvīgu klientu )

Bez tam, jau esošās Platīna priekšrocības:

Platīna biedru bidi uz darbiem parādās virs neplatīna (ja neplatīna vispār var iesniegt bidu agrāk par tām 12 stundām),
Platīna biedri Directory Search parādās pirmie,
Platīna biedriem ir pieejams ProZ hostings, ProZ FTP serviss (100 Mb), ProZ e-pasta adrese,
Neierobežota pieeja Blue Board,
Platīna biedru foruma sūtījumi (arī iesūtītie darba piedāvājumi) man nav "jāvetē",
Platīna biedru profilus indeksē Google un visādi citādi crawler'i, līdz ar ko Google un taml. Platīna biedri parādās stipri pirms pārējiem (ja pēdējie parādās vispār), utt., utt.

Uldis

[Edited at 2005-10-23 20:32]

[Edited at 2005-11-02 19:25]


 
Uldis Liepkalns
Uldis Liepkalns  Identity Verified
Latvia
Local time: 18:34
Member (2003)
English to Latvian
+ ...
Starp citu Oct 23, 2005

Gianfranco Mancas izveidots rīks (Excel lapa) jūsu rentabilitātes un ko juus varat un nevarat atļauties aprēķināšanai, ir pieejams šeit:

http://www.proz.com//home/12340/training/rates2_eng.xls

IMHO, diezgan interesants.

Uldis


 
Inese Poga-Smith
Inese Poga-Smith  Identity Verified
Canada
Local time: 11:34
Latvian to English
+ ...
Ir vērts Nov 2, 2005

Ši naudas summa, ko samaksājam par Platinum membership ir salīdzinoši pavisam neliela. Ja vienā dienā mierīgi var nopelnīt to gada biedra naudu, bet par to savukārt iegūt nesalīdzināmas priekšrocības (īpaši jau Blueboard), es domāju ir vērts. Es vairums darbu un klientu iegūstu tādējādi, ka viņi atrod mani, izmantojot Proz.com tulku sarakstu. Bez tam tie ir klienti, kas maksā nevis pāris santīmus par vārdu, bet normālas summas parasti par visu darbu kopā. Ir izdevīg... See more
Ši naudas summa, ko samaksājam par Platinum membership ir salīdzinoši pavisam neliela. Ja vienā dienā mierīgi var nopelnīt to gada biedra naudu, bet par to savukārt iegūt nesalīdzināmas priekšrocības (īpaši jau Blueboard), es domāju ir vērts. Es vairums darbu un klientu iegūstu tādējādi, ka viņi atrod mani, izmantojot Proz.com tulku sarakstu. Bez tam tie ir klienti, kas maksā nevis pāris santīmus par vārdu, bet normālas summas parasti par visu darbu kopā. Ir izdevīgi uzzināt, ko par kompāniju, kam es taisos dot $1000 kredītu un tulkot veselu nedēļu, saka pārējie, t. i., ja BlueBoard vērtējums ir zemāks par 3.5 un maksājums ir stipri apšaubāms vai uz to jāgaida pusgads, protams, tādai kompānijai nav vērts tulkot.
Pieredze rāda, ka Proz.com ir patiešām jēdzīgs saits, kas atbalsta tulkotāju, tāpēc uzskatu, ka ir lietderīgi atbalstīt arī Proz.com.
Collapse


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Frīlanceri Latvijā un Platinum






Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »
Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »