Jautājums par TM latviski
Thread poster: Inese Poga-Smith

Inese Poga-Smith  Identity Verified
Canada
Local time: 08:33
Latvian to English
+ ...
Jan 31, 2008

Cik bieži gadās, ka TM, ko jums atsūta, ir nelietojamas, nelasāmas un satur nepareizās zīmes? Kāds tam varētu būt iemesls - paša Trados versija, citu Trados versija, Tilde vai kaut kas cits?

 

Kaspars Melkis  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 13:33
Member (2005)
English to Latvian
+ ...
par TM Feb 2, 2008

Man gadījās, ka atsūtīja TM, kas bija nederīgs, tikai tāpēc, ka tajā nebija neviena atbilstoša termina, kas sakristu ar Source text.

 

Uldis Liepkalns  Identity Verified
Latvia
Local time: 15:33
Member (2003)
English to Latvian
+ ...
Tas, ka nav sakritību, vēl nekas Feb 2, 2008

mums pašlaik ir procesā viens paliels darbs Tranzītā (puse jauna, puse "pretranslated").
"Pretranslated" ir pilnīgs krievu smilšdzīvnieks (pisec saucās), tagad jādomā, kā to pastāstīt klientam (gan reāli patērēto darbu, lai visu salabotu, gan rezultātā nokavēto termiņu).

Kas attiecas uz sakritībām atsūtītajās atmiņās- nu nav- nav, mums tā bieži gadās, reizēm klients pat ir izveidojis un atsūta līdz pilnīgi tukšu atmiņu- kas nozīmē tikai vienu- atpakaļ viņš to grib saņemt jau pilnu (vai updeitētu)icon_smile.gif

Uldis

PS. Inesei- par kropļotiem burtiem Tradosā- 6. verija tos kropļoja gandrīz defaultā, pie 7 vairs nav novērots. Jebkurā gadījumā, ja ir Office 2003, tad nevajag satraukties- strādājam tik, un lai ir hieroglifi latviešu diakritisko burtu vietā, pēc iztīrīšanas (cik atceros, man tagad nav kur paskatīties, jau pāris nedēļas stāv Office 2007, a tur viss pilnīgi savādāk) Wordā>Tools>Fix broken text, izvēlamies latviešu valodu, un hieroghlifi tiek glīti pārvērsti pareizos latviešu burtos.

Par latviešu burtu labošanu tieši atmiņā- tas ir iespējams, bet sarežģītāk. Piem. man ir divas Notepad versijas- viena, kas nāk līdz logiem pēc noklusējuma (bet tā sāka čakarēties- dabā ir un strādā- ja atver failu tieši no tās, bet pazuda no programmu saraksta "Open with", klikojot uz txt dokumentu, man dators sāka to vienmēr vērt vaļā Wordā), tādēļ uzliku vēl vienu (Notepad2 - light-weight Scintilla-based text editor for Windows = Notepad2 2.0.18 = (c) Florian Balmer 2004-2007 = http://www.flos-freeware.ch ). Kas raksturīgi- ja viena rāda latviešu burtus nepareizi, tad otra pareizi (un otrādi). Tad nu izeksportējam atmiņu uz txt, atveram un noseivējam tajā Notepadā, kurš rāda pareizi, un ieksportējam atpakaļ. Šīs parādības iemeslus gan paskaidrot nevaru, jo Notepad nav tas rīks, kurā būtu iespēja mainīt kodējumus, tur kā Dievs un programmētājs devis...).

U.

Kaspars Melkis wrote:

Man gadījās, ka atsūtīja TM, kas bija nederīgs, tikai tāpēc, ka tajā nebija neviena atbilstoša termina, kas sakristu ar Source text.


[Rediģēts plkst. 2008-02-02 23:54]

[Rediģēts plkst. 2008-02-03 00:08]

[Rediģēts plkst. 2008-02-03 00:14]

[Rediģēts plkst. 2008-02-05 10:42]


 

Inese Poga-Smith  Identity Verified
Canada
Local time: 08:33
Latvian to English
+ ...
TOPIC STARTER
Par kropļotiem burtiem Feb 3, 2008

Visbiežāk ir tā, ka atsūta to TM un saka importējiet un tur jau tad viss ir redzams, bet nelaime tāda, ka tur viss ir putrā un nekas nav izmantojams.
Es tulkoju vienai lielai kompānijai bez starpniekiem un viņiem šausmīgi patīk tās izveidotās aatmiņas, reizēm pat latviešu vietā atsūta lietuviešu, un visas tās TM ir ar sakropļotiem burtiem. Tagad tur ir parādījies Trados speciālists, pagaidām rezultātu nav, tāpēc arī domāju paprasīšu, cik bieži citiem piesūta tās nelietojamās atmiņas. Ir viena cita kompānija, kam pat Word faili ir ar sakropļotiem burtiem, ar to jau gan ir vienkāršāk. Tā arī īsti nesaprotu, kas tur īsti ir vainīgs - Trados, Word vai Tilde.

Paldies par ieteikumiem.


 

Uldis Liepkalns  Identity Verified
Latvia
Local time: 15:33
Member (2003)
English to Latvian
+ ...
Viennozīmīgi Trados Feb 3, 2008

Īpaši, ja klienti tās atmiņas sākuši veidot jau 5. vai 6. versijā, un mēģina ar tām pašām arī dzīvot turpmāk. Tādēļ jau arī Tradosa 7 atmiņa nav izmantojama Tradosā 6 (ja nu vien nav speciāli noseivēta izmantošanai zemākā Tradosa versijā), ka Tradosa 7 atmiņa jau satur Unicode atbalstu, a iepriekšējās nē. (Tas arī ir iemesls,kādēļ 7. Tradosa atmiņas nav atveramas 6. Tradosā- atmiņu headeri atšķiras). Vēl viena advancēta versija, kā ar to cīnīties, ir atvērt divas atmiņas- 6. un 7. (TMX vai TXT formātā) Notepadā un pārkopēt 7. atmiņas sākuma daļu (satur informāciju par kodējumiem u.c) uz 6. atmiņu. Ir mēģināts, darbojas. Tiesa, tur gan ĻOTI uzmanīgi jāskatās cik daudz un kā vietā kopēt.

Bet nu ar to visu var nodarboties tikai 2 gadījumos- 1. pilnīga bezizeja, 2. galīgi nav kur likt brīvo laikuicon_wink.gif

Uldis

Un, droši vien, ka ir lieki piebilst, ka visus šos eksperimentus jādara nevis ar oriģinālajiem failiem, bet ar rezerves kopijām.

Inese Poga-Smith wrote:
Tā arī īsti nesaprotu, kas tur īsti ir vainīgs - Trados, Word vai Tilde.
Paldies par ieteikumiem.


[Rediģēts plkst. 2008-02-03 00:48]

[Rediģēts plkst. 2008-02-03 00:53]


 

Inese Poga-Smith  Identity Verified
Canada
Local time: 08:33
Latvian to English
+ ...
TOPIC STARTER
Tagad vismaz ir ko ieteikt Feb 4, 2008

Liels paldies, Uldi! Tā arī pateikšu, ka visas atmiņas jāsāk veidot no jauna, ko teicu viņiem jau faktiski sākumā. Ok, tā arī darīsim!

 

Vents Villers  Identity Verified
Local time: 15:33
English to Latvian
+ ...
Nav tik viennoziimiigi... Feb 5, 2008

Bija gadiijums, kad Klients atsuutiija Worda failu, kas, izmantojot normaalu TM normaalaa Tradosaa, spiitiigi centaas visaas atrastajaas TM fraazees latviessu burtus paartaisiit par hierogliifiem. Tajaa pat laaikaa ar citiem sii passa Klienta failiem (un taadu passu TM, Tradosu) viss notikaas bez jebkaadaam probleemaam. Respektiivi, konkreetajaa gadiijumaa bija aizdomas, ka Words vainiigs (tajaa briidii straadaaju ar Office 2002).

 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Jautājums par TM latviski

Advanced search


TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »
SDL Trados Studio 2019 Freelance
The leading translation software used by over 250,000 translators.

SDL Trados Studio 2019 has evolved to bring translators a brand new experience. Designed with user experience at its core, Studio 2019 transforms how new users get up and running and helps experienced users make the most of the powerful features.

More info »Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search