Оставка
Thread poster: Sherefedin MUSTAFA

Sherefedin MUSTAFA
Netherlands
Local time: 08:23
Member
English to Macedonian
+ ...
Feb 17, 2010

Почитувани колеги,

Со ова сакам самиот да ве известам дека се повлекувам од улогата на модератор.

Голема чест и задоволство ми беше да раководам со македонскиот форум уште од самото негово оснивање.

Причина за мојата одлука е несогласѕвањето со начинот како правилата на овој сајт се интерпретираат и применуваат. Таа несогласеност настанала помеќу мене и раководството на сајтот.

Ви благодарам за вашиот несебичен придонес и професионална подршка која секојдневно ја давате и ви пожелувам понатамошен успех во работата.

Шерефедин

Marina Marinova
Switzerland
English to Macedonian
+ ...
благодарам Feb 17, 2010

Драг Шерефедин,

сакам да ти се заблагодарам и да ти оддадам признание за досегашната поддршка. Може да замислам колку многу време имаш посветено на модераторските задачи од почетокот на Проз досега и покрај твојата редовна работа. Тоа навистина многу го ценам.

Ти посакувам многу успеси во понатамошната работа.

Поздрав,

Марина

Gabriela Nikolova  Identity Verified
Macedonia (FYROM)
Member (2005)
English to Macedonian
+ ...
Штета Feb 17, 2010

За целиот македонски форум и за сите нас, македонски преведувачи.

Отсекогаш бев и сум на мислење дека имаш најголема заслуга за постоењето на овој форум, како и за многу други активности на оваа преведувачка заедница.

Посебно ми е жал што овој форум останува без тебе како модератор, но ја сфаќам и почитувам твојата одлука.

Сакам да ја изразам својата огромна благодарност (лична и професионална) за целата поддршка и помош што секогаш несебично ја даваше, за сите совети и за сето твое залагање.

Ти посакувам понатамошни огромни успеси во работата (професионалец како тебе не може да ги нема) и уште еднаш, ти благодарам.

Поздрав,
Габи

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Milena Čkripeska[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Оставка

Advanced search

BaccS – Business Accounting Software
Modern desktop project management for freelance translators

BaccS makes it easy for translators to manage their projects, schedule tasks, create invoices, and view highly customizable reports. User-friendly, ProZ.com integration, community-driven development – a few reasons BaccS is trusted by translators!

More info »
Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search