Натпревар по преведување на ProZ.com: во тек е финалното гласање
Thread poster: RominaZ

RominaZ  Identity Verified
Argentina
English to Spanish
+ ...
Dec 20, 2007

Почитувани,

Би сакала да Ве поканам да земете учество во последниот круг од гласањето во 5-тиот натпревар по преведување.

Мило ми е што за прв пат откако започна овој натпревар, јазичниот пар англиски > македонски дојде до финале! Им благодарам на сите учесници.

Навистина би било значајно преведувачите кои работат во овој јазичен пар да го дадат својот глас да помогнат во изборот на победниците.

Гласањето завршува на 21 декември 2007 година, во 15 часот (ГМТ).

За да ги видите записите и да гласате, кликнете на http://www.proz.com/contests.

Вашиот глас може да одлучи. Се надевам дека ќе гласатеicon_smile.gif

Поздрав,

Ромина


 

booker
Local time: 21:26
French to Bulgarian
+ ...
:) Dec 20, 2007

овој јазичен пар?

It's a very original language, indeed.


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Milena Čkripeska[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Натпревар по преведување на ProZ.com: во тек е финалното гласање

Advanced search


SDL Trados Studio 2017 only €435 / $519
Get the cheapest prices for SDL Trados Studio 2017 on ProZ.com

Join this translator’s group buy brought to you by ProZ.com and buy SDL Trados Studio 2017 Freelance for only €435 / $519 / £345 / ¥63000 You will also receive FREE access to Studio 2019 when released.

More info »
BaccS – Business Accounting Software
Modern desktop project management for freelance translators

BaccS makes it easy for translators to manage their projects, schedule tasks, create invoices, and view highly customizable reports. User-friendly, ProZ.com integration, community-driven development – a few reasons BaccS is trusted by translators!

More info »Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search