old & new look of ProZ (Polish) ... and the winner is... ?
Thread poster: Dariusz Kozłowski

Dariusz Kozłowski  Identity Verified
Poland
Local time: 17:58
German to Polish
Apr 24, 2003

Szanowne ProZanki, Drodzy ProZacy!


Ostatnio nie za wiele miałem czasu - i - przyznaję - ochoty na zabawy z ProZem (nadal go zresztą trochę brakuje). Rzadko przeglądałem również nowe wiadomości i wątki na forum. Jednak, przy okazji dzisiejszych \"sesji\" użytkowania KudoZ-a, w końcu (może ktoś z Was wie od kiedy tak jest?) dotarła do mojej świadomości kolejna zmiana w naszym serwisie. Otóż: od pewnego czasu miałem kłopot z dziwnie wyświetlanymi, niektórymi podstronami ProZ-a. Po prostu nie bardzo mi się mieściły na ekranie (np. znacznie większa /za duża/ czcionka strony niż poprzednio), mimo, że pracuję identycznie, z identycznymi ustawieniami i.-explorera (tj. po lewej zazwyczaj włączone okno historii) jak przedtem (czyli np. parę tygodni temu, nie uchwyciłem dokładnie od kiedy się te \"cuda\" zaczęły dziać).


No i dzisiaj: o! Eureka! w lewym górnym narożniku strony znajduję tak oto opisany przełącznik: Revert to new/old design (zależnie, czy pracujemy już w nowej wersji, czy w starej wyświetla się jedna z dwóch wersji aktywnego napisu).


Hm, przełączyłem, bo się w końcu zniecierpliwiłem utrudnieniami w starej wersji, a które chyba nie są tylko moim wymysłem i \"zmartwieniem\", ale udziałem jeszcze kilku uczestników prócz mnie, czy też się mylę?


Nie jestem pewien, czy w ten odgórny sposób pragnę być przekonywany do nowego \"designu\", mnie ze starym było dobrze, no ale może to jednak kwestia jakichś ustawień u mnie, które nagle się same pozmieniały...


Ciekaw jestem Waszych opinii nt. nowego wyglądu (nb. to, że jestem przyzwyczajony do starego, nie oznacza, że nie uda mi się zaakceptować nowego, ale może dałoby się o takich zmianach i \"modyfikacjach\" w działaniu starej powłoki informować, żeby się potem człowiek nie zastanawiał, czy nie podłapał np. jakiegoś wirusa, albo nie myślał, że jego maszyna podziękowała za współpracę i zaczęła bunt wprawdzie tylko od wyświetlania, ale za parę dni spakuje manatki i powie - adios! /albo i tego nie/ icon_wink.gif)


Pozdrawiam serdecznie po Świętach (przetrwane, przetrawione?) i mam nadzieję, że wyleczeni z potencjalnych niestrawności, jesteśmy z powrotem \"w komplecie\"...


DK icon_smile.gif


 

Natalie  Identity Verified
Poland
Local time: 17:58
Member (2002)
English to Russian
+ ...

MODERATOR
:) Apr 24, 2003

Quote:


... ale może dałoby się o takich zmianach i \"modyfikacjach\" w działaniu starej powłoki informować, żeby się potem człowiek nie zastanawiał, czy nie podłapał np. jakiegoś wirusa
Czesc, Darku!

Prosze, zwroc uwage na to, co sie znajduje w prawym gornym rogu strony domowej ProZ.

Pozdrawiam serdecznie,

Natalia


P.S. http://www.proz.com/?sp=bb/viewtopic&forum_id=23&topic_id=10469


[ This Message was edited by: Natalie on 2003-04-24 20:36]


 

Dariusz Kozłowski  Identity Verified
Poland
Local time: 17:58
German to Polish
TOPIC STARTER
no tak... Apr 25, 2003

Witam Natalio!


...i spieszę podziękować za wskazanie informacji, którą rzeczywiście przeoczyłem (może dlatego, że dopiero od niedawna dołączyłem do grona posiadaczy pomocy naukowej pt. okulary icon_wink.gif) i rzeczywiście zacząłem widzieć lepiej /co i tak nie oznacza, że wszystko... icon_wink.gif/)


Niemniej wskazuje to również na fakt, że informacja o tak ważnej zmianie została potraktowana - co nieco - po macoszemu.


Poza tym brakuje mi tu wyjaśnienia (jeśli to nie tylko kwestia moich ustawień), że odtąd stara wersja będzie działała \"dziwnie\", bo np. nowa wersja takie zachowanie \"siłą rzeczy\" powoduje i uniemożliwia prawidłowe działanie \"starej\".


Niestety, moja (kiepska) znajomość angielskiego nie pozwala mi na pełną wypowiedź na forum, w wątku dotyczącym zmian. Widzę jednak, że - prócz jednego konserwatysty - większośc wypowiedzi jest utrzymana w tonie \"hurra-optymistycznym\". Ciekaw jestem, czy jest więcej takich nieprzekonanych jak ja. Skłonny jestem twierdzić, że nowa wersja wcale nie jest lepsza, bardziej przejrzysta i - że lepiej \"chodzi\" niż stara (co głosi większośc wypowiedzi we wspomnianym wątku), no ale to moje osobiste zdanie...


Serdecznie pozdrawiam

DK


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

old & new look of ProZ (Polish) ... and the winner is... ?

Advanced search


SDL Trados Studio 2019 Freelance
The leading translation software used by over 250,000 translators.

SDL Trados Studio 2019 has evolved to bring translators a brand new experience. Designed with user experience at its core, Studio 2019 transforms how new users get up and running and helps experienced users make the most of the powerful features.

More info »
PerfectIt consistency checker
Faster Checking, Greater Accuracy

PerfectIt helps deliver error-free documents. It improves consistency, ensures quality and helps to enforce style guides. It’s a powerful tool for pro users, and comes with the assurance of a 30-day money back guarantee.

More info »Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search