Brak funkcji Scroll Lock w Wordzie
Thread poster: maczopikczo

maczopikczo
Local time: 22:38
English to Polish
Oct 26, 2008

Witam,
wiele lat temu (w latach dziewięćdziesiątych), kiedy wcisnęło się klawisz "Scroll Lock" w Wordzie (i innych programach do edycji tekstu), to efekt był taki, że blokowała się "pionowa pozycja" kursora w tekście. To znaczy, że kursor zostawał cały czas na tej samej wysokości na monitorze, a tekst przesuwał się do góry w miarę pisania. Można było wcisnąć klawisze - strzałki - Up albo Down (albo Enter), a wtedy tekst podnosił się albo obniżał o jedną linijkę, czyli odwrotnie niż jest teraz, że tekst zostaje nieruchomy, a kursor się rusza w górę lub w dół po wciśnięciu strzałki.

Efekt trochę przypominał pisanie na maszynie - tekst, który aktualnie był "wystukiwany", zawsze znajdował się na jednym poziomie, a "papier" się przesuwał do góry. Bardzo mi brakuje tej funkcji, bo wolę mieć tekst zawsze w tym samym miejscu (w jednej z górnych linijek), zamiast co chwila operować myszką na Scroll Barze albo szukać kursora po całym monitorze, ewentualnie na samym dole (bo muszę widzieć to, co jest poniżej). Byłbym szczęśliwy, gdyby udało mi się znaleźć makro albo inny sposób na przywrócenie tej starej funkcji Scroll Locka albo zastąpienie jej czymś podobnym.

Ostatecznie mógłbym nawet zmienić program do edycji tekstu, gdyby nowy oferował taką możliwość, ale wolałbym pozostać przy Wordzie.

Czy ktoś ma pomysł, jak to zrobić?
Z góry dziękuję.


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Brak funkcji Scroll Lock w Wordzie

Advanced search


SDL Trados Studio 2019 Freelance
The leading translation software used by over 250,000 translators.

SDL Trados Studio 2019 has evolved to bring translators a brand new experience. Designed with user experience at its core, Studio 2019 transforms how new users get up and running and helps experienced users make the most of the powerful features.

More info »
Déjà Vu X3
Try it, Love it

Find out why Déjà Vu is today the most flexible, customizable and user-friendly tool on the market. See the brand new features in action: *Completely redesigned user interface *Live Preview *Inline spell checking *Inline

More info »Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search