Lista tłumaczy przysięgłych - dostęp i publikowanie
Thread poster: Q-ba

Q-ba
Local time: 22:10
Polish to German
+ ...
May 10, 2009

Witam,

chciałem poruszyć problem dostępu do listy tłumaczy przysięgłych.

Jak wiadomo lista ta publikowana jest na stronie internetowej Ministerstwa Sprawieliwości oraz w Biuletynie Informacji Publicznej. Podlega więc Ustawie o informacji pulicznej, i każdy obywatel winien otrzymać ją od organów władzy lub administracji, jeżeli czynności urzędowe wymagają wykonania tłumaczenia przysięgłego. Ustawa mówi, że inoformacja publiczna - jeżeli jest opublikowana jak wyżej - jest udostępniana bez wniosku pisemnego, natychmiast w formie ustnej, lub też może być udostępniona przez wywieszenie lub przy pomocy odpowiednich urządzeń (zapewne - komputer, monitor itp.)

Zmobilizowany licznymi sygnałami klientów tłumaczących dokumenty samochodowe, którzy mieli kłopot z odnalezieniem tłumacza, wystąpiłem z wnioskiem do Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego o wywieszenie listy WSZYSTKICH tłumaczy przysięgłych działających na terenie mojego powiatu, aby ułatwić interesantom dostęp do informacji. Otrzymałem odpowiedź odmowną, z uzasanieniem, że Starostwo takiego obowiązku nie ma. Zaproponowano mi za to wykupienie drogiej reklamy na tablicy przed budynkiem Starostwa...

Czy ktoś z Koleżanek i Kolegów spotkał się z podobną sytuacją, lub może ma lepsze doświadczenia w tej materii?
A może to ja źle rozumiem Ustawę? Dla dociekliwych podaję link: http://www.abc.com.pl/serwis/du/2001/1198.htm

Pozdrawiam serdecznie

Q-ba

usja  Identity Verified
Local time: 22:10
Greek to Polish
Może nie znaczy musi May 10, 2009

Chociaż coś jest na rzeczy. U mnie w urzędzie wisi na tablicy paru tłumaczy. A mnie tam nie ma. Zdaję się, że to trzeba by było "załatwić". Jakiś goździk i rajstopy?icon_smile.gif

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Lista tłumaczy przysięgłych - dostęp i publikowanie

Advanced search

memoQ translator pro
Kilgray's memoQ is the world's fastest developing integrated localization & translation environment rendering you more productive and efficient.

With our advanced file filters, unlimited language and advanced file support, memoQ translator pro has been designed for translators and reviewers who work on their own, with other translators or in team-based translation projects.

More info »
Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search