Przygotowania do konferencji "Rynek tłumaczeń i lokalizacji w Polsce" - marzec 2010r.
Thread poster: Agenor Hofmann-Delbor

Agenor Hofmann-Delbor  Identity Verified
Local time: 19:38
English to Polish
May 11, 2009

Po przejrzeniu wszystkich ankiet dotyczących proponowanego miasta kolejnej edycji okazało się, że Kraków minimalnie wyprzedził Poznań. Zaczynamy zatem poszukiwania odpowiedniego miejsca konferencji. Z racji odległości będę mógł sprawdzić sale konferencyjne dopiero za jakiś czas, a warto poczynić wstępne ustalenia już teraz. Trzymając się ankiet - Poznań będzie alternatywą, jeśli nie znajdziemy niczego odpowiedniego w Krakowie. Wbrew pozorom w Polsce nadal bardzo kiepsko wygląda sprawa zaplecza konferencyjnego. Są albo sale na małe konferencje, albo na ogromne sympozja. Z reguły brakuje czegoś dla kilkuset osób, a to jest nasz "rozmiar". Tyle tytułem wstępu, teraz przechodzę do sedna. Poszukujemy odpowiedniego lokalu i mam w związku z tym ogromną prośbę o sugestie i propozycje, najchętniej do osób z Krakowa i okolic.

Potrzebujemy:
- dwóch sal zdolnych do pomieszczenia 250-300 osób (każda), z mikrofonami i projektorami
- obszernego holu, który jednocześnie umożliwi zrealizowanie mini-targów
- hotelu tuż obok lub na terenie konferencji
- w centrum lub blisko centrum...

Oczywiście szukamy też na własną rękę, ale będziemy wdzięczni za propozycje. Autor zgłoszenia, które zostanie ostatecznie wybrane może liczyć na sporą zniżkę przy rejestracji oraz oficjalne podziękowania na stronie konferencjiicon_smile.gif

Weronika Sobita  Identity Verified
English to Polish
+ ...
Termin? May 11, 2009

Ostatni weekend marca?
I jaki zakres cenowy nas interesuje?
Czy przez centrum rozumiemy tzw. walking distance od Rynku?
W Krakowie jest bardzo dużo bardzo dobrych ofert konferencyjnych, niestety większość poza ścisłym turystycznym centrum.

English to Polish
TOPIC STARTER
Centrum, ceny May 12, 2009

Idealnie, gdyby było to nie dalej niż kilometr od rynku. W zupełności wystarczy mi link do odpowiedniego, Waszym zdaniem, hotelu. Całą resztę (terminy, ceny) będziemy ustalać później sami i upewniać się, czy sale będą odpowiednie. Absolutnie nie miałem zamiaru nikogo zachęcać do odwiedzania hoteli i wypytywania o cokolwiekicon_smile.gif

Z góry dziękuję za pomoc

Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Uniwersytet Jagielloński? May 12, 2009

Sale mają, w weekendy raczej bez studiujących.

Gugiel wyrzucił mi także to: http://www.wawel.krakow.pl/pl/
http://www.wawel.krakow.pl/pl/index.php?op=71#plan

Poza tym popytam przez rodzinęicon_smile.gif

Jest jeszcze to: http://www.qubushotel.com/
Maksimum pół godziny spacerkiem od rynku, trawmajem (jest bardzo blisko) góra 10 minut.
Poza tym z hotelu jest rzut beretem do Rynku Podgórskiego. Lokalizacja dla zamiejscowych zmotoryzowanych znośna, dojazd przez nieco zatkaną Zakopiańską lub od strony Wieliczki.

Edyta jeszcze w sprawie terminu:
Może jednak w połowie kwietnia, po Wielkanocy (04.04.2010)?

[Edited at 2009-05-12 07:33 GMT]

English to Polish
+ ...
pierwsze mysli May 12, 2009

Ostatnio byłam na konferencji w nowym hotelu Andel's w samym centrum (placyk Dworzec, Galeria Krakowska), ale nie wiem, czy nie będzie dla nas za drogo...
Miło jest także w holetu Kazimierz na Kazimierzu, ale tam miejsca może być mało.
Kojarzę też takie nowe "coś" na Zwierzynieckiej, gdzie swojego czasu byłam, poszukam namiarów.

No i czy musimy trzymać się centrum? Podczas samej konferencji nie ma to takiego znaczenia, taksówki w Krakowie są tanieicon_smile.gif

Katarzyna Brzezińska-Malec  Identity Verified
French to Polish
+ ...
Może Park Inn? May 12, 2009

Niedawno otwarty, są sale konferencyjne.
Niedaleko Wawelu (po drugiej stronie Wisły), ale od Rynku chyba jednak dalej niż kilometr.
Więcej informacji np. tu: http://www.krakowlife.pl/754,Park_Inn-Hotel.php

Lucyna Długołęcka  Identity Verified
Poland
English to Polish
+ ...
Manggha? May 12, 2009

http://www.salekonferencyjne.pl/ns.asp?p=514,1149,35

Michał Szcześniewski  Identity Verified
Poland
English to Polish
+ ...
właśnie May 12, 2009

Weronika Sobita wrote:
No i czy musimy trzymać się centrum? Podczas samej konferencji nie ma to takiego znaczenia, taksówki w Krakowie są tanieicon_smile.gif

Słuszna uwaga. Wydaje mi się, że obiekt w promieniu do 3 km od ścisłego centrum to zupełnie rozsądne wyjście. Kluczem jest dobry dojazd do centrum, czyli najlepiej bezpośredni i szynowy (taksówki pomijam, bo to rzecz oczywista). Ważne też, aby w jego bezpośrednim sąsiedztwie znajdowało się zaplecze gastronomiczne.

Michał

English to Polish
TOPIC STARTER
Serdeczne dzięki May 13, 2009

Serdeczne dzięki za wszystkie linki i komentarze. Uciekam teraz na 2 tygodnie urlopu, więc nie będę odpowiadać przez jakiś czas, ale zaraz po powrocie zabieramy się za temat sal - mam nadzieję, że jeszcze w czerwcu uda się ogłosić miejsce konferencji.

Grażyna Lesińska
Poland
German to Polish
+ ...
Qubus May 13, 2009

Jerzy Czopik wrote:

Jest jeszcze to: http://www.qubushotel.com/

Faktycznie Qubus ma duże sale konferencyjne.

Joanna Rączka  Identity Verified
Poland
Member (2009)
English to Polish
+ ...
Czy musimy robić konferencje w sezonie konferencyjnym? May 13, 2009

Rozumiem, że konferencja dotyczy tłumaczeń pisemnych, które nie mają sezonowości i jej "targetem" są tłumacze pisemni, więc tłumacz konferencyjny i tak nie ma tam czego szukać. Ale jest wielu tłumaczy, którzy robią i pisemne, i ustne. Dla tłumacza konferencyjnego bądź konferencyjno/pisemnego marzec to środek sezonu. Z niewiadomych powodów wszyscy robią konferencje wiosną lub jesienią.

Chętnie bym wzięła udział, bo pisemne też robię, ale o tej porze roku, jest duża szansa, że będę miała konkurencyjną konferencję, z przebiciem finansowym. Przypuszczam też, że w styczniu lub lutym łatwiej (a może i taniej) byłoby znaleźć sale i hotel. Nieśmiało więc uśmiecham się do organizatorów, żeby takim hybrydom, które czasem odrywają się od klawiatury i wskakują do szklanych klatek, też umożliwić udział.

Jeśli chodzi o sale - Wawel ma małe sale, to można odpuścić. Novotel przy Kościuszki by się nadał, Audytorium Maximum ma odpowiednie sale i jest w centrum - tylko spanie trzeba by zorganizować w jakimś hotelu, z większych Cracovia jest chyba najbliżej, można rozeznać też AGH, dawne studium WF po przeróbce chyba właśnie w tym celu, jakieś konferencje tam robią i hotel Polonez zaraz obok - ale nie wiem, czy nie będzie za mały. Konferencje tej wielkości robi się jeszcze w paru miejscach, ale tam albo cena, albo lokalizacja może nie być fajna. Zresztą, ostatnio więcej tłumaczę na wyjazdach, to mogę nie być na bieżąco w trendach. I celowałabym raczej trochę dalej od Rynku, poza strefą C, żeby auto bylo gdzie postawić, bo na pewno sporo uczestników będzie zmotoryzowanych.

English to Polish
+ ...
Novotel May 13, 2009

Fakt! Zapomniałam o Novotelu, to powinien na oko być właśnie kilometr od Rynku, sale,sprzęt, podziemny parking - może będą mieć wolny termin, a cena okaże się w porządku; uczestnicy, którzy chcieliby zatrzymać się blisko płacąc mniej mają obok (praktycznie ten sam budynek) tańszy Ibis.

Qubus też jest fajnym pomysłem, plusem jest bliskość Kazimierza, infrastruktura knajpiana, komunikacyjna i niewielka w sumie odległość od Rynku.

Co do Auditorium Maximum, to oni sobie chyba liczą dość sporo (ale warto spróbować i zapytać). A na uczelniach wcale nie jest tak łatwo o wolne sale we wszystkie weekendy (zaoczni!).

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Przygotowania do konferencji "Rynek tłumaczeń i lokalizacji w Polsce" - marzec 2010r.

Advanced search

Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

More info »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use SDL Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search