Może ktoś mi podpowie...
Thread poster: Elzbieta Pulawska

Elzbieta Pulawska  Identity Verified
Local time: 10:45
English to Polish
+ ...
May 19, 2009

Zwracam się do bardziej biegłych komputerowo kolegów z prośbą o podpowiedź.
Piszę na laptopie Toshiby i klawisz prawy Alt mam umieszczony tuż obok lewej strzałki. Wielokrotnie, a szczególnie gdy się spieszę tłumacząc pilny tekst, zdarza mi się jednym palcem nacisnąć niechcący oba klawisze i wtedy okno "przekręca" mi się w lewo. Żeby przywrócić stan pierwotny, muszę ponownie nacisnąć Alt i strzałkę do góry, ale w ikonach na pulpicie robi się bałagan i wielkość okien muszę ręcznie przywracać. Wkurza mnie to już na maksa. Próbowałam sama dojść, czy jest możliwość zlikwidowania tych domyślnych definicji kombinacji klawiszowych, ale nie bardzo wiem gdzie szukać. Czy też już może jestem dożywotnio skazana na "uszczęśliwianie" mnie na siłę przez programistów naszego "ulubionego" softwaru.

Pozdrawiam

Elżbieta

Jaroslaw Michalak  Identity Verified
Poland
Member (2004)
English to Polish
Jakie sterowniki? May 19, 2009

Dużo zależy od tego, jakiego producenta są sterowniki do karty graficznej laptopa.

Na przykład u mojej najukochańszej (zwanej również jako GingerR) trzeba kliknąć prawym przyciskiem myszy na pulpicie, z rozwijanego menu wybrać Opcje grafiki/Klawisze dostępu/Wyłącz.

Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Nie posiadam co prawda ToSzyby May 19, 2009

ale sądzę, że znajdziesz te ustawienia w opcjach karty graficznej.
Najprościej kliknij prawym przyciskiem na pusty pulpit i wejdź do "Właściwości".
Tam znajdziesz zakładki z różnymi ustawieniami. Na zakładce "Ustawienia" znajdziesz przycisk "Zaawansowane". Tam na pewno Ta Twoja Szyba ukryła rzeczone opcje.
Trzeba "wyjąć" haczyk koło opcji przekręcania ekranu i powinno być po sprawie.

Natomiast co do "uszczęśliwiania użytkowników przez twórców softu", to masz rację, i to jak! Zmuszony jestem chwilowo do pracy w SDLX i niedobrze mi się robi, bo toto takie sztywne jest dla użytkownika... Niestety, najwyraźniej jednak taka właśnie jest tendencja - jedyny słuszny sposób robienia czegoś tam.

Powodzenia w odkręcaniu Tej Szyby
Jerzy

Germany
Member (2003)
Polish to German
+ ...
I co? May 19, 2009

Jabberwock wrote:

Dużo zależy od tego, jakiego producenta są sterowniki do karty graficznej laptopa.

Na przykład u mojej najukochańszej (zwanej również jako GingerR) trzeba kliknąć prawym przyciskiem myszy na pulpicie, z rozwijanego menu wybrać Opcje grafiki/Klawisze dostępu/Wyłącz.

Oczy się jej przekręcają? Czy Asia na głowie staje? Qrcze, właśnie sobie to wyobraziłem, jak staje na głowie i bałkuje z małym... Ojej, bo zaraz z krzesła spadnę...

Jaroslaw Michalak  Identity Verified
Poland
Member (2004)
English to Polish
Hmm... May 19, 2009

Dokładnie to nie wiem, bo, nauczony doświadczeniem, nie naciskam jej, jak nie należyicon_biggrin.gif

Natalie  Identity Verified
Poland
Member (2002)
English to Russian
+ ...

MODERATOR
Tip May 19, 2009

Jeśli używasz laptopa w domu... to czemu nie podłączysz sobie zwykłej klawiatury?

Pozdrawiam,
Natalia

Elzbieta Pulawska  Identity Verified
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Serdecznie dziękuję May 20, 2009

Bardzo dziękuję za podpowiedzi - udało mi się znaleźć!!!! - co prawda nie w Ustawieniach, jak sugerował Jerzy, ale w opcjach grafiki - wystarczyło wyłączyć "gorące klawisze" - zawsze miałam takie odczucie, ale nigdy nie mogłam namierzyć, gdzie toto można znaleźć, Chyba teraz będzie OK. Okazuje się, że zespół w zespół wszystkie problemy można błyskawicznie rozwiązać. I po co się tak męczyłam tak dlugo? - pytanie retoryczne.
Nie mogę podłączyć normalnej klawiatury, bo cały czas przemieszczam się z laptopem w te i nazad, a poza tym na biurku nie bardzo jest miejsce.
A z tym SDLX-em to święta prawda - te wszystkie kolorski, które u mnie nigdy nie chcą znaleźć się na właściwym miejscu to zgroza. Więcej czasu poświęcam na ich ustawianie niż to wszystko warte. No, ale Klient nasz Pan - chwała Bogu powoli przechodzą na inne kociaczki.

Pozdrawiam

Elżbieta

Tomasz Poplawski  Identity Verified
Local time: 03:45
Member (2007)
English to Polish
+ ...
SDLX do opanowania May 20, 2009

Elżbieta,
Tak wydawało mi się na początku. Po pewnym czasie "malowałem" kolorki w 2000 segmentów w ciągu godziny. Żadnych problemów z rozwalającym się formatowaniem Tradka. Spróbuj polubić SDLX, da się

Germany
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Igitt, jak moje Niemce mówią May 20, 2009

Tomasz Poplawski wrote:

Elżbieta,
Tak wydawało mi się na początku. Po pewnym czasie "malowałem" kolorki w 2000 segmentów w ciągu godziny. Żadnych problemów z rozwalającym się formatowaniem Tradka. Spróbuj polubić SDLX, da się

Ja te kolorki wyłączyłem i Tagi mam. Niemniej jednak dalej to jest pasqdzenie bez pojęcia.
Najgorsze w tem, że w nowym Studio zrobili na moje nieszczęście praktycznie tak samo.
To NIE jest dobry pomysł. Wklejanie tagów z klawiatury jak w Tagedytorze za pomocą CTRL+ALT ze strzałkami to je to!

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Może ktoś mi podpowie...

Advanced search

SDL Trados Studio 2019 Freelance
The leading translation software used by over 250,000 translators.

SDL Trados Studio 2019 has evolved to bring translators a brand new experience. Designed with user experience at its core, Studio 2019 transforms how new users get up and running, helps experienced users make the most of the powerful features, ensures new

More info »
PerfectIt consistency checker
Faster Checking, Greater Accuracy

PerfectIt helps deliver error-free documents. It improves consistency, ensures quality and helps to enforce style guides. It’s a powerful tool for pro users, and comes with the assurance of a 30-day money back guarantee.

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search