Jak odinstalować Tradosa?
Thread poster: Joanna Sadowska

Joanna Sadowska  Identity Verified
Poland
Local time: 03:26
German to Polish
+ ...
Jun 20, 2009

Mam T Freelancer 2007. Okazało się, że po instalacji Translator Workbench nie ma możliwości późniejszego dodania języków roboczych - liczba ich ograniczona jest do 5, jakoś mi to umknęło przy instalacji :/

I teraz w poradniku wyczytałam, że mogę albo reinstalować TWB albo zrobić upgrade do wersji standardowej.

Nie umiem:
1. ani reinstalować TWB
2. ani znaleźć upgrade'a do tej wersji standardowej
3. ani też odinstalować samego Tradosa - bo skoro stwierdziłam, że nie umiem odinstalować TWB, to chciałam reinstalować całego Tradosa, ale nawet to przekracza moje możliwości.

A muszę, że tak powiem - na gwałt dodać/zmienić języki robocze...icon_frown.gif

Za wszelaką pomoc będę bardzo wdzięczna...

Jaroslaw Michalak  Identity Verified
Poland
Member (2004)
English to Polish
Uruchomić instalki... Jun 20, 2009

Z moich doświadczeń wynika (ale to może nic nie znaczyć, doświadczenia z Tradosem są bardzo osobiste...), że nie trzeba nic odinstalowywać - wystarczy ponownie zainstalować.

W tym celu należy znaleźć instalki w miejscu, gdzie się je zapisało wcześniej na dysku, ewentualnie pobrać ponownie z witryny SDL. Potem uruchomić setup i postępować zgodnie z instrukcjami...

Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Start - Panel sterowania - Dodaj/usuń programy Jun 21, 2009

Tam można spróbować uruchomić modyfikację instalacji (prawy przycisk myszy - modyfikuj).
Jeżeli to nie pomoże, to również tam można odinstalować Tradosa - prawy przycisk myszy i polecenie odinstaluj.
Instalacja jest prosta - trzeba ponownie dwa razy kliknąć na pobrane pliki instalacyjne.
Warto przy tym rozpakować te instalki nie do folder "temp", jak sugerują, ale do specjalnie założonego folderu "instalacja". Wtedy na następny raz są pod ręką.

Joanna Sadowska  Identity Verified
Poland
German to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
dzięki za odpowiedzi Jun 21, 2009

Z tym klikaniem instalek to próbowałam i niestety nie mogłam zrobić reinstalacji, bo wyskakiwał mi komunikat "Trados is allready installed" czy jakoś tak.

W międzyczasie, tzn. zanim otrzymałam od Was odpowiedzi sprawdziłam kompa stacjonarnego i na szczęście okazało się, że na PC zainstalowałam inne języki niż na laptopie, wśród nich czeski, który mi był bardzo wczoraj potrzebny.

Niemniej jednak za rady dziękuję, bo przydadzą się na przyszłość!

No i muszę się rozejrzeć za jakimś szkoleniem, jakby coś było pod koniec lipca/na początku sierpnia, to ja się piszę!

Miłej niedzieliicon_smile.gif

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Jak odinstalować Tradosa?

Advanced search

BaccS – Business Accounting Software
Modern desktop project management for freelance translators

BaccS makes it easy for translators to manage their projects, schedule tasks, create invoices, and view highly customizable reports. User-friendly, ProZ.com integration, community-driven development – a few reasons BaccS is trusted by translators!

More info »
memoQ translator pro
Kilgray's memoQ is the world's fastest developing integrated localization & translation environment rendering you more productive and efficient.

With our advanced file filters, unlimited language and advanced file support, memoQ translator pro has been designed for translators and reviewers who work on their own, with other translators or in team-based translation projects.

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search