Gdzie ogłaszać nierzetelnych zleceniodawców?
Thread poster: MTG_tlumaczenia

MTG_tlumaczenia
Poland
Local time: 17:53
English to Polish
+ ...
Jun 22, 2009

Drodzy koledzy i drogie koleżanki.
Jak pewnie każdy z was kiedyś, i na mnie przyszła pora, aby naciąć się na nierzetelnego zleceniodawcę. Moją czujność uśpił ponad 6-letni okres pracy bez przykrych niespodzianek w temacie płatności za wykonaną pracę. Tym razem, po przyjęciu i realizacji (na szczęście tylko) jednego z kilku proponowanych artykułów, otrzymaniu pozytywnej opinii o jakości tłumaczenia i wystawieniu odpowiedniej faktury, napotkałem na mur. Zacząłem (niestety po fakcie) szukać opinii o zleceniodawcy i znalazłem je (same negatywne, potwierdzające moje doświadczenia) na innych forach tłumaczy, w których wcześniej nie uczestniczyłem.
Pomóżcie mi proszę: czy jest takie miejsce na Proz.com, w którym swoją negatywną opinię i przestrogę dla następnych naciąganych można "wywiesić"? Jeśli nie, czy uważacie, że forum jest na to miejscem odpowiednim i jakie warunki taka negatywna opinia powinna spełniać (np. podanie nie tylko identyfikacji komentowanej firmy, ale także danych komentującego)?
I w końcu - z opinii uzyskanych w innych miejscach wiem, że proces uzyskania należnych pieniędzy od tej firmy jest wyjątkowo żmudny. Ja w dodatku, (przezornie) podjąłem się stosunkowo małego tłumaczenia i należność nie jest wielka. Jaką drogę dochodzenia swych praw sugerujecie?

Natalie  Identity Verified
Poland
Local time: 17:53
Member (2002)
English to Russian
+ ...

MODERATOR
Tylko i wyłącznie na Blue Board Jun 22, 2009

http://www.proz.com/blueboard

http://www.proz.com/faq/blue_board_outsourcer_database_.html

Tomasz Poplawski  Identity Verified
Local time: 10:53
Member (2007)
English to Polish
+ ...
Nie tylko, i nie wyłącznie Jun 30, 2009

BlueBoard to dobry początek, jakkolwiek jeśli poczytasz dyskusje na temat BB, usłyszysz sporo narzekań, że często racje firmy przeważają nad racjami wolnego strzelca.
Ale w tych samych dyskusjach w dziale "payment practices" i kilku innych znajdziesz wiele innych stron www., gdzie można znaleźć rzetelne informacje - i dołożyć swoje trzy (utracone) grosze

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Gdzie ogłaszać nierzetelnych zleceniodawców?

Advanced search

Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »
Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search