Multiterm - nieprawidlowa zakladka
Thread poster: Stefanie Bogaerts

Stefanie Bogaerts
Local time: 16:21
Polish to Dutch
+ ...
Aug 25, 2009

Witam,
mam problem z Multitermem (Trados Freelance 2007). Przy eksporcie danych pojawia sie komunikat "nieprawidlowa zakladka".
Chcialam zainstalowac multiterm na nowym komputerze ale przy podlaczeniu bazy pojawia sie ten sam komunikat "nieprawidlowa zakladka".
Czy ktos moze doradzic jak rozwiazac ten problem?
Z gory dziekuje za pomoc.
Stefanie Bogaerts

Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Sprawdź Javę Aug 25, 2009

Musi być wersja 1.5_10 i 1.5_12
Jeżeli są nowsze, to należy przez panel sterowania w opcjach Javy na zakładce "Zaawansowane" wyłączyć w Java plug-in "Allow next generation plug-in".
To może pomóc.
Poza tym w folderze instalacyjnym Multitermu jest programik "*self register*.bat". Przez dwukrotne klliknięcie wykonaj ten, w którego nazwie nie ma "no-silent".
Jak nie pomoże, to chwilowo nie wiem.

Stefanie Bogaerts
Polish to Dutch
+ ...
TOPIC STARTER
nie skutkowalo... Aug 25, 2009

Panie Jurku,
dziekuje za szybka reakcje. Niestety proponowane zabiegi nie rozwiazaly problem ;-(

"Musi być wersja 1.5_10 i 1.5_12
Jeżeli są nowsze, to należy przez panel sterowania w opcjach Javy na zakładce "Zaawansowane" wyłączyć w Java plug-in "Allow next generation plug-in".
To może pomóc."
=> na starym komputerze mam wersje 1.6.0_11-b03. plug-in byl juz wylaczony, wiec tutaj nic nie zmienie
=> na nowym komputerze mam wersje 1.5.0_12_b04, jeszcze nie aktualizowany. Problem z nieprawidlowa zakladke dalej jest.

"Poza tym w folderze instalacyjnym Multitermu jest programik "*self register*.bat". Przez dwukrotne klliknięcie wykonaj ten, w którego nazwie nie ma "no-silent".
Jak nie pomoże, to chwilowo nie wiem."
=> nie pomoglo. Na starym komputerze eksport nadal nie jest mozliwy
Na nowym po klikniecie na ten programik w oknie dialogowym pojawia sie lista bledow.

Jesli Panu wpadnie predzej czy pozniej na lepsze rozwiazanie, to chetnie dalej eksperymentujeicon_wink.gif
Pozdrawiam

Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Ten komunikat to po polsku wyskakuje? Aug 25, 2009

Bo jakoś nie mogę przyporządkować go do niczego mi znanego, a polskich Windowsów ani w ząb nie znam.
Interesujący byłby system operacyjny nowego komputera, który wyrzuca błędy przy próbie rejestracji Multierma (selfergister.bat).
Poza tym na razie nic mi do głowy nie przychodzi.
Może postukamy przez skajpa, kontakt mam w profilu?

Pozdrawiam
Jerzy

Wojciech Froelich  Identity Verified
Poland
English to Polish
A konkretnie? Aug 25, 2009

Stefanie Bogaerts wrote:

Przy eksporcie danych pojawia sie komunikat "nieprawidlowa zakladka".

Czyli konkretnie po wykonaniu jakich czynności?

Stefanie Bogaerts
Polish to Dutch
+ ...
TOPIC STARTER
komunikat po polsku Aug 26, 2009

komunikat pojawia sie po polsku, tak jak podalam "nieprawidlowa zakladka". Dlatego tez zglosilam na polskim forum, bo nie wiem jak ten blad mialby brzmiec po angielsku.

Do Pana Wojtka: problem pojawia sie przy eksporcie danych z Multitermu - export entries (chcialam robic backup a potem zaladowac eksportowanych danych do nowej bazy na nowym komputerze). Po komunikacie bledu Multiterm sie zawiesza
Poniewaz eksport nie zadzialal probowalam podlaczyc bazy jako "load external base" na nowym komputerze, ale pojawia sie ten sam blad "nieprawidlowa zakladka".

Elzbieta Wojcicka
Netherlands
Dutch to Polish
+ ...
Komunikat Aug 27, 2009

Po angielsku to byłoby pewnie "Invalid bookmark" albo "The bookmark is not valid".
A próbowałaś najpierw zreorganizować bazę? I co, udało się bez problemów?

Stefanie Bogaerts
Polish to Dutch
+ ...
TOPIC STARTER
reorganizacja bazy nie pomogla Aug 27, 2009

Czesc Beta,
niestety reorganizacja bazy nie pomogla... pojawia sie ten sam blad przy eksporcie.

Cytuje tresc okienka "Results"

Termbase name: ...
Encrypt: Yes
Frozen (read-only content): No

Error: Nieprawidłowa zakładka

0 of 0 entries successfully encrypted

(ten sam wynika kiedy odhaczam opcje Encrypt, tylko wtedy pojawia sie Encrypt: No).

Jesli chodzi o "invalid bookmark", tez o tym juz myslalam. Szukalam w internecie posty pod tym haslem (Multiterm invalid bookmark), ale nic nie moge znalezc.
Szukamy dalej...

Elzbieta Wojcicka
Netherlands
Dutch to Polish
+ ...
Baza danych Aug 28, 2009

Skoro ten sam błąd pojawia się przy reorganizacji, to wiemy przynajmniej, że nie jest to problem z eksportem, ale z samą bazą.

Wszystkie tropy w Googlu ('Invalid bookmark' + database) prowadzą w stronę uszkodzonej bazy i Accessa. Możesz spróbować naprawić bazę (plik *.mdb) wybierając "Kompaktuj i napraw" w Accessie albo zaimportować dane do nowej bazy (http://support.microsoft.com/kb/283849/en-us) i podstawić ją w miejsce uszkodzonej.

Jeśli baza jest stosunkowo prosta, możesz odtworzyć ją w Excelu (menu Dane > Pobierz dane zewnętrzne > z Accessa, wybierz plik mdb, otwórz po kolei każdą tabelę indeksową (I_*), posortuj wg termid, skopiuj na jeden arkusz, zapisz), a potem użyć MultiTerm Convert.

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Multiterm - nieprawidlowa zakladka

Advanced search

BaccS – Business Accounting Software
Modern desktop project management for freelance translators

BaccS makes it easy for translators to manage their projects, schedule tasks, create invoices, and view highly customizable reports. User-friendly, ProZ.com integration, community-driven development – a few reasons BaccS is trusted by translators!

More info »
Déjà Vu X3
Try it, Love it

Find out why Déjà Vu is today the most flexible, customizable and user-friendly tool on the market. See the brand new features in action: *Completely redesigned user interface *Live Preview *Inline spell checking *Inline

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search