SDL Trados 2009 FL Plus - Instalacja Trados 2007 (Windows 7)
Thread poster: Zvyrtec

Zvyrtec
Poland
Local time: 19:55
Polish to English
+ ...
Nov 9, 2009

Witam wszystkich!

Nabyłem Tradosa 2009 w wersji Freelance Plus. Jego instalacja wymaga uprzedniego postawienia wersji 2007 (tak przynajmniej piszą w instrukcji)... i tu pojawia się mój problem.

Środowisko CAT ma pracować na Windows 7 w wersji 64-bitowej. Odpaliłem instalator T2007, przebrnąłem przez instalację Script Engine oraz Javy 2, pojawia się okno informujące o przetwarzaniu instalacji samego Tradosa 2007 FL... i przetwarza się. Od dobrych 40 minut. Program nie zawiesił się, po prostu "miele i miele" w nieskończoność. To chyba nie jest normalne.

Czy ktoś z was, drodzy forumowicze, ma jakieś doświadczenia w zakresie instalacji tej wersji?

Z góry dziękuję za pomoc.

[Subject edited by staff or moderator 2009-11-09 11:52 GMT]

Direct link Reply with quote

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

SDL Trados 2009 FL Plus - Instalacja Trados 2007 (Windows 7)

Advanced search

CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use SDL Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

More info »
Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search