Opłata za członkostwo w ProZ
Thread poster: Letra

Letra  Identity Verified
Poland
Local time: 14:27
Member (2009)
English to Polish
+ ...
Nov 26, 2009

Chciałbym zapytać bardziej doświadczone Koleżanki i Kolegów, czy można opłacić członkostwo w ProZ w Polsce zwykłym przelewem bankowym na polski rachunek? Czy zostaje tylko wpłata na konto w USA? I jak to jest z VATem? Bardzo proszę o pomoc.

Direct link Reply with quote

Tradpol  Identity Verified
Poland
Polish to French
+ ...
Owszem Nov 26, 2009

Można było wpłacić w Polsce jeszcze w zeszłym roku, natomiast z tego co wiem, członkostwo w ProZ nie jest kosztem uzyskania przychodu i nie kwalifikuje się ani do pomniejszenia podatku, ani do odpisu VAT. Bardzo chciałabym się mylić.
Co do uregulowania w Polsce to pewnie odezwie się do Ciebie zainteresowana osoba, jako że jest/była jednym z moderatorów ProZ
Ewentualnie zapraszam na prywatny mail, na pewno coś doradzi. Ja płaciłam w tym roku przez Paypal.

Wolfgang Jörissen  Identity Verified
Belize
Member
Dutch to German
+ ...
Nowa sytuacja Nov 26, 2009

Do poczatku tego roku, Magda Dziadosz sie tym opiekowala i bylo konto w Polsce. Moja tradycja byla: umowic sie z Magda na piwo i placic gotowka. Tej mozliwosci "z pewnych powodow" juz nie ma (choc na piwko nadal mozna sie umowic ), ale jesli chodzi o skladki, to chyba faktycznie jestes zdany na karte kredytowa itp.

Marcelina Haftka  Identity Verified
Poland
Member (2006)
English to Polish
+ ...
Link do niedawnej dyskusji na temat opłaty członkowstwa Nov 26, 2009

http://www.proz.com/forum/polish/151207-jak_obecnie_mozna_kupić_członkostwo_prozcom.html

Pozdrawiam,
M.

Jabberwock  Identity Verified
Poland
Member (2004)
English to Polish
Nie jest? Nov 26, 2009

Lucyna Amadouche wrote:
Można było wpłacić w Polsce jeszcze w zeszłym roku, natomiast z tego co wiem, członkostwo w ProZ nie jest kosztem uzyskania przychodu i nie kwalifikuje się ani do pomniejszenia podatku, ani do odpisu VAT. Bardzo chciałabym się mylić.

O? A to niby dlaczego? Wpis w Panoramie Firm to koszt, a reklama na ProZ nie?

IwonaASzymaniak  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 13:27
English to Polish
+ ...
Ja mam w kosztach Nov 26, 2009

Mój księgowy rozlicza i podaję swój NIP UE i płacę bez VAT

literary
English to Polish
+ ...
Jak Amazon Nov 26, 2009

Podobno w ostatnim czasie zniknęła możliwość kupowania z Polski książek w Amazonie - tak mi sie skojarzyło.

Wojciech Froelich  Identity Verified
Poland
English to Polish
??? Nov 26, 2009

literary wrote:

Podobno w ostatnim czasie zniknęła możliwość kupowania z Polski książek w Amazonie - tak mi sie skojarzyło.

Z amerykańskiego?
Jakoś nie widzę takich zastrzeżeń, nadal jest informacja, że książki można kupować.

Andrzej Lejman  Identity Verified
German to Polish
+ ...
??? Nov 27, 2009

Lucyna Amadouche wrote:

Co do uregulowania w Polsce to pewnie odezwie się do Ciebie zainteresowana osoba, jako że jest/była jednym z moderatorów ProZ
Ewentualnie zapraszam na prywatny mail, na pewno coś doradzi. Ja płaciłam w tym roku przez Paypal.

Jest to typowy koszt związany z uzyskaniem przychodu. A VAT-u nie ma, jeśli jest się płatnikiem VAT.

A.

Letra  Identity Verified
Poland
Member (2009)
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Tak jest. Nov 27, 2009

Dziękuję za opinie. Na chwilę obecną wiem, że można zapłacić przez Paypala, którego można zasilić przelewem bankowym (jestem na etapie sprawdzania, czy faktycznie tak jest). A jeśli chodzi o zaliczenie do kosztów uzyskania przychodu, to jak mawia mój księgowy, zaliczyć można wszystko, co umożliwia ich uzyskanie. A zatem wystarczy uzasadnić, że członkostwo pozwala uczestniczyć w przetargach i sprawa załatwiona.

Slawomir Nowodworski  Identity Verified
Poland
Polish to English
+ ...
VAT Oct 18, 2010

Iwona Sz. wrote:

Bardzo proszę Was o radę. Mam działalność gospodarczą i wyrobiłem sobie NIP UE, ale korzystam ze zwolnienia z VAT.
Jeżeli płacę za członkowstwo ProZ jako jednoosobowa firma, to rozumiem, że płacę kwotę bez VAT. Czy muszę wypełnić formularz VAT-7 i odprowadzić teraz VAT do naszego US?
A może członkowstwo jest traktowane jako import usług spoza Unii (ProZ ma siedzibę w USA) i jest zwolnione z VAT?

Szymon Metkowski  Identity Verified
Poland
Member
German to Polish
+ ...
Koszt Oct 18, 2010

Członkostwo w portalach społecznościowych (specjalistycznych), konferencje, publikacje, wszystko to jest kosztem uzyskania przychodów, ponieważ służy utrzymaniu źródła przychodów, choćby poprzez podnoszenie kwalifikacji i dostęp do nowych zleceniodawców.

Slawomir Nowodworski  Identity Verified
Poland
Polish to English
+ ...
rozliczanie VAT Oct 27, 2010

Slawomir Nowodworski wrote:

Iwona Sz. wrote:

Bardzo proszę Was o radę. Mam działalność gospodarczą i wyrobiłem sobie NIP UE, ale korzystam ze zwolnienia z VAT.
Jeżeli płacę za członkowstwo ProZ jako jednoosobowa firma, to rozumiem, że płacę kwotę bez VAT. Czy muszę wypełnić formularz VAT-7 i odprowadzić teraz VAT do naszego US?
A może członkowstwo jest traktowane jako import usług spoza Unii (ProZ ma siedzibę w USA) i jest zwolnione z VAT?

Wycofuję swoje pytanie, skorzystałem z biura rachunkowego. Dziękuję wszystkim!

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Opłata za członkostwo w ProZ

Advanced search

SDL MultiTerm 2017
Guarantee a unified, consistent and high-quality translation with terminology software by the industry leaders.

SDL MultiTerm 2017 allows translators to create one central location to store and manage multilingual terminology, and with SDL MultiTerm Extract 2017 you can automatically create term lists from your existing documentation to save time.

More info »
TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search