https://www.proz.com/forum/polish/151880-op%C5%82ata_za_cz%C5%82onkostwo_w_proz.html

Opłata za członkostwo w ProZ
Thread poster: Letra
Letra
Letra  Identity Verified
Poland
Local time: 10:29
English to Polish
+ ...
Nov 26, 2009

Chciałbym zapytać bardziej doświadczone Koleżanki i Kolegów, czy można opłacić członkostwo w ProZ w Polsce zwykłym przelewem bankowym na polski rachunek? Czy zostaje tylko wpłata na konto w USA? I jak to jest z VATem? Bardzo proszę o pomoc.

 
Lucyna Lopez Saez
Lucyna Lopez Saez  Identity Verified
Poland
Local time: 10:29
Member (2007)
Polish to French
+ ...
Owszem Nov 26, 2009

Można było wpłacić w Polsce jeszcze w zeszłym roku, natomiast z tego co wiem, członkostwo w ProZ nie jest kosztem uzyskania przychodu i nie kwalifikuje się ani do pomniejszenia podatku, ani do odpisu VAT. Bardzo chciałabym się mylić.
Co do uregulowania w Polsce to pewnie odezwie się do Ciebie zainteresowana osoba, jako że jest/była jednym z moderatorów ProZ
Ewentualnie zapraszam na prywatny mail, na pew
... See more
Można było wpłacić w Polsce jeszcze w zeszłym roku, natomiast z tego co wiem, członkostwo w ProZ nie jest kosztem uzyskania przychodu i nie kwalifikuje się ani do pomniejszenia podatku, ani do odpisu VAT. Bardzo chciałabym się mylić.
Co do uregulowania w Polsce to pewnie odezwie się do Ciebie zainteresowana osoba, jako że jest/była jednym z moderatorów ProZ
Ewentualnie zapraszam na prywatny mail, na pewno coś doradzi. Ja płaciłam w tym roku przez Paypal.
Collapse


 
Wolfgang Jörissen
Wolfgang Jörissen  Identity Verified
Belize
Dutch to German
+ ...
Nowa sytuacja Nov 26, 2009

Do poczatku tego roku, Magda Dziadosz sie tym opiekowala i bylo konto w Polsce. Moja tradycja byla: umowic sie z Magda na piwo i placic gotowka. Tej mozliwosci "z pewnych powodow" juz nie ma (choc na piwko nadal mozna sie umowic ), ale jesli chodzi o skladki, to chyba faktycznie jestes zdany na karte kredytowa itp.

 
Marcelina Haftka
Marcelina Haftka  Identity Verified
Poland
Local time: 10:29
English to Polish
+ ...
Link do niedawnej dyskusji na temat opłaty członkowstwa Nov 26, 2009

http://www.proz.com/forum/polish/151207-jak_obecnie_mozna_kupić_członkostwo_prozcom.html

Pozdrawiam,
M.


 
Jaroslaw Michalak
Jaroslaw Michalak  Identity Verified
Poland
Local time: 10:29
Member (2004)
English to Polish
SITE LOCALIZER
Nie jest? Nov 26, 2009

Lucyna Amadouche wrote:
Można było wpłacić w Polsce jeszcze w zeszłym roku, natomiast z tego co wiem, członkostwo w ProZ nie jest kosztem uzyskania przychodu i nie kwalifikuje się ani do pomniejszenia podatku, ani do odpisu VAT. Bardzo chciałabym się mylić.


O? A to niby dlaczego? Wpis w Panoramie Firm to koszt, a reklama na ProZ nie?


 
Iwona Szymaniak
Iwona Szymaniak  Identity Verified
Poland
Local time: 10:29
Member
English to Polish
+ ...
SITE LOCALIZER
Ja mam w kosztach Nov 26, 2009

Mój księgowy rozlicza i podaję swój NIP UE i płacę bez VAT

 
literary
literary
Local time: 10:29
English to Polish
+ ...
Jak Amazon Nov 26, 2009

Podobno w ostatnim czasie zniknęła możliwość kupowania z Polski książek w Amazonie - tak mi sie skojarzyło.

 
Wojciech Froelich
Wojciech Froelich  Identity Verified
Poland
Local time: 10:29
English to Polish
??? Nov 26, 2009

literary wrote:

Podobno w ostatnim czasie zniknęła możliwość kupowania z Polski książek w Amazonie - tak mi sie skojarzyło.


Z amerykańskiego?
Jakoś nie widzę takich zastrzeżeń, nadal jest informacja, że książki można kupować.


 
Andrzej Lejman
Andrzej Lejman  Identity Verified
Poland
Local time: 10:29
Member (2004)
German to Polish
+ ...
??? Nov 27, 2009

Lucyna Amadouche wrote:

Można było wpłacić w Polsce jeszcze w zeszłym roku, natomiast z tego co wiem, członkostwo w ProZ nie jest kosztem uzyskania przychodu i nie kwalifikuje się ani do pomniejszenia podatku, ani do odpisu VAT. Bardzo chciałabym się mylić.
Co do uregulowania w Polsce to pewnie odezwie się do Ciebie zainteresowana osoba, jako że jest/była jednym z moderatorów ProZ
Ewentualnie zapraszam na prywatny mail, na pewno coś doradzi. Ja płaciłam w tym roku przez Paypal.


Jest to typowy koszt związany z uzyskaniem przychodu. A VAT-u nie ma, jeśli jest się płatnikiem VAT.

A.


 
Letra
Letra  Identity Verified
Poland
Local time: 10:29
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Tak jest. Nov 27, 2009

Dziękuję za opinie. Na chwilę obecną wiem, że można zapłacić przez Paypala, którego można zasilić przelewem bankowym (jestem na etapie sprawdzania, czy faktycznie tak jest). A jeśli chodzi o zaliczenie do kosztów uzyskania przychodu, to jak mawia mój księgowy, zaliczyć można wszystko, co umożliwia ich uzyskanie. A zatem wystarczy uzasadnić, że członkostwo pozwala uczestniczyć w przetargach i sprawa załatwiona.

 
Slawomir Nowodworski
Slawomir Nowodworski  Identity Verified
Poland
Polish to English
+ ...
VAT Oct 18, 2010

Iwona Sz. wrote:

Mój księgowy rozlicza i podaję swój NIP UE i płacę bez VAT


Bardzo proszę Was o radę. Mam działalność gospodarczą i wyrobiłem sobie NIP UE, ale korzystam ze zwolnienia z VAT.
Jeżeli płacę za członkowstwo ProZ jako jednoosobowa firma, to rozumiem, że płacę kwotę bez VAT. Czy muszę wypełnić formularz VAT-7 i odprowadzić teraz VAT do naszego US?
A może członkowstwo jest traktowane jako import usług spoza Unii (ProZ ma siedzibę w USA) i jest zwolnione z VAT?


 
Szymon Metkowski
Szymon Metkowski  Identity Verified
Poland
Local time: 10:29
German to Polish
+ ...
Koszt Oct 18, 2010

Członkostwo w portalach społecznościowych (specjalistycznych), konferencje, publikacje, wszystko to jest kosztem uzyskania przychodów, ponieważ służy utrzymaniu źródła przychodów, choćby poprzez podnoszenie kwalifikacji i dostęp do nowych zleceniodawców.

 
Slawomir Nowodworski
Slawomir Nowodworski  Identity Verified
Poland
Polish to English
+ ...
rozliczanie VAT Oct 27, 2010

Slawomir Nowodworski wrote:

Iwona Sz. wrote:

Mój księgowy rozlicza i podaję swój NIP UE i płacę bez VAT


Bardzo proszę Was o radę. Mam działalność gospodarczą i wyrobiłem sobie NIP UE, ale korzystam ze zwolnienia z VAT.
Jeżeli płacę za członkowstwo ProZ jako jednoosobowa firma, to rozumiem, że płacę kwotę bez VAT. Czy muszę wypełnić formularz VAT-7 i odprowadzić teraz VAT do naszego US?
A może członkowstwo jest traktowane jako import usług spoza Unii (ProZ ma siedzibę w USA) i jest zwolnione z VAT?


Wycofuję swoje pytanie, skorzystałem z biura rachunkowego. Dziękuję wszystkim!


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Opłata za członkostwo w ProZ






Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »
Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »