Pages in topic:   [1 2] >
t┼éumaczenia - czy mam prowadzi─ç dzia┼éalno┼Ť─ç gospodarcz─ů?
Thread poster: Katarzyna Jankosz

Katarzyna Jankosz  Identity Verified
Local time: 03:10
Polish to German
+ ...
Nov 17, 2003

Witam wszystkich i prosz─Ö o rad─Ö. Jestem nauczycielem j. obcego pracuj─ůcym na
etacie w szkole, od niedawna tłumaczem przysięgłym. Zastanawiam się, w jaki
spos├│b powinnam si─Ö rozlicza─ç ze skarb├│wk─ů z t┼éumacze┼ä przysi─Ög┼éych dla os├│b
fizycznych. Z tego, co wiem, powinnam za┼éo┼╝y─ç dzia┼éalno┼Ť─ç gospodarcz─ů lub
nawi─ůza─ç kontakt z agencjami t┼éumacze┼ä. Tego ostatniego ju┼╝ pr├│bowa┼éam, ale
praktycznie wsz─Ödzie wymagano ode mnie otwarcia w┼éasnej dzia┼éalno┼Ťci.
Do tego jeszcze dochodz─ů korepetycje- zg┼éasza si─Ö do mnie du┼╝o ch─Ötnych os├│b,
pomy┼Ťla┼éam, ┼╝e mog┼éabym to "pod┼é─ůczy─ç" pod dzia┼éalno┼Ť─ç...
I ostatnie pytanie: moje biuro tlumacze┼ä mie┼Ťci┼éoby si─Ö w moim domu- czy
pomieszczenie musi spe┼énia─ç jakie┼Ť okreslone przepisy sanitarne: w sumie
je┼Ťli wykonuj─Ö t┼éumaczenia to tylko odbieram materia┼é a klient zg┼éasza si─Ö po
jakim┼Ť czasie - gorzej z korepetycjami...
Dzi─Ökuj─Ö za wszelkiego rodzaju wskaz├│wki:-)
Kasia

Direct link Reply with quote

SATRO  Identity Verified
Poland
German to Polish
+ ...
Mo┼╝esz wszystko... Nov 17, 2003

Tak mawia moja księgowa... Po pierwsze: nie musisz przecież być tylko tłumaczem, wystarczy, że w odpowiednich ryubryczkach wpiszesz nauka języków obcyh i tłumaczenia...

Przepis├│w nijakich nie znam. Je┼Ťli nikogo nie zatrudniasz, to nikt nie mo┼╝e si─Ö Ciebie "czepn─ů─ç". Nie musisz robi─ç bada┼ä lekarskich ani kursu BHP itd. itp.........

Ale to oczywi┼Ťcie moja opinia i mojej ksi─Ögowej...

Stasek

lim0nka  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 02:10
Member (2004)
English to Polish
moja ksi─Ögowa m├│wi to samo :o) Nov 17, 2003

Ja prowadz─Ö dzia┼éalno┼Ť─ç w zakresie t┼éumacze┼ä, nauczania j─Özyk├│w i kilku innych rzeczy. W urz─Ödzie trzeba tylko sprecyzowa─ç, co b─Ödzie 'tematem wiod─ůcym', ┼╝eby mogli przypisa─ç Ci odpowiedni numer, ale poza tym nie ma to wi─Ökszego znaczenia.

Dzia┼éalno┼Ť─ç mo┼╝esz spokojnie prowadzi─ç w domu. Do rozlicze┼ä ze skarb├│wk─ů trzeba chyba zdecydowa─ç, jaka cz─Ö┼Ť─ç mieszkania przeznaczona jest na cele dzia┼éalno┼Ťci, a jaka na mieszkanie w┼éa┼Ťciwe, ale to te┼╝ mo┼╝na dowolnie okre┼Ťla─ç.

I jeszcze jedno. Jak ju┼╝ si─Ö zarejstrujesz, bierz na wszystko rachunki, a dopiero potem zastanawiaj si─Ö, czy i jak to odliczy─ç.

Powodzenia,
Anetta

SATRO  Identity Verified
Poland
German to Polish
+ ...
Z tym mieszkaniem to jest tak... Nov 17, 2003

lim0nka wrote:

Do rozlicze┼ä ze skarb├│wk─ů trzeba chyba zdecydowa─ç, jaka cz─Ö┼Ť─ç mieszkania przeznaczona jest na cele dzia┼éalno┼Ťci, a jaka na mieszkanie w┼éa┼Ťciwe, ale to te┼╝ mo┼╝na dowolnie okre┼Ťla─ç.
Anetta

Wcale nie musisz nic decydowa─ç. Jak nie zdecydujesz to po prostu nie b─Ödziesz mog┼éa wrzuci─ç cz─Ö┼Ťci koszt├│w (np. pr─ůd) w koszty uzyskania przychodu. I tyle. Ja nie dziel─Ö i trac─Ö, ale nie martwi─Ö si─Ö tym, ┼╝e nie daj bo┼╝e kto┼Ť mnie tu najdzie i powie: "OOOO!! w pracowni ma pan szaf─Ö z ubraniami!! Woli pan grzywn─Ö czy pak─Ö??"

lim0nka wrote:
I jeszcze jedno. Jak ju┼╝ si─Ö zarejstrujesz, bierz na wszystko rachunki, a dopiero potem zastanawiaj si─Ö, czy i jak to odliczy─ç.
Anetta

Moja księgowa jest lepsza, bo decyduje za mnie, które rachunki można podrzeć, a które nie. Ufam jej, bo do tej pory nie podarła mi żadnej faktury leasingowej

PS. A najwi─Öcej nerw├│w stracisz i tak stoj─ůc w kolejce po wpis do ewidencji, regon i w ZUS-ie

PPS. Limonka: Co ty jeszcze prowadzisz w tej swojej dzia┼éalno┼Ťci?? Ja mam tylko handel ┼╝ywym towarem

Stasek

[Edited at 2003-11-17 20:22]

United Kingdom
Member (2004)
English to Polish
rachunki i inne Nov 17, 2003

Moja ksi─Ögowa te┼╝ decyduje, co da si─Ö odliczy─ç, a co nie. Ja jej tylko co miesi─ůc zwo┼╝─Ö stert─Ö rachunk├│w. Nie wiem, czy Kasia b─Ödzie si─Ö sama rozlicza┼éa, czy te┼╝ znajdzie sobie jak─ů┼Ť dobr─ů ksi─Ögow─ů, ale rachunki tak czy inaczej trzeba bra─ç na wszystko.

W Urz─Ödzie Dzielnicowym nie jest ┼║le. Ostatnio zmienia┼éam adres i za┼éatwi┼éam wszystko w 10 minut. Zmieniony wpis przys┼éali po tygodniu poczt─ů. Najciekawsze jednak, ┼╝e sk┼éadaj─ůc wniosek o zmian─Ö nie musia┼éam przedstawi─ç ┼╝adnego dokumentu stwierdzaj─ůcego, ┼╝e mam prawo do tego lokalu. Ma┼éo tego, nikt nawet nie poprosi┼é o dow├│d, ┼╝eby sprawdzi─ç, czy ja to rzeczywi┼Ťcie ja.

Jest jeszcze jedna dobra rzecz. Kasiu, jak pracujesz na etacie w szkole, nie b─Ödziesz musia┼éa p┼éaci─ç ca┼éego ZUS-u. Bo niestety najbardziej boli, jak co miesi─ůc trzeba p├│j┼Ť─ç do banku i pozby─ç si─Ö sze┼Ťciu st├│wek... ┼╗eby chocia┼╝ co┼Ť z tego potem by┼éo...

Handlu towarem nie prowadz─Ö. Wol─Ö wszystko podci─ůga─ç pod nauczanie j─Özyk├│w obcych, bo to przynajmniej bez VAT-u.

Anetta

Agnieszka Hayward
Poland
German to Polish
+ ...
Znajd┼║ dobr─ů ksi─Ögow─ů! Nov 18, 2003

To nie jest powalaj─ůcy wydatek, ale za to jaka ulga... Moja ksi─Ögowa to tak┼╝e ksi─Ögowa lim0nki, musz─Ö powiedzie─ç, ┼╝e jest wspania┼éa i wszystko ┼Ťwietnie wyja┼Ťnia. Wi─Öc dla prowadz─ůcych dzia┼é─ůlno┼Ť─ç w stolicy mog─Ö j─ů z czystym sumieniem poleci─ç. Poleci┼éam ju┼╝ bodaj┼╝e sze┼Ťciu osobom i wszyscy s─ů zadowoleni.
Jest jeszcze inna opcja. mam kole┼╝ank─Ö przysi─Ög┼é─ů, kt├│ra nie za┼éo┼╝y┼éa dzia┼éalno┼Ťci, poniewa┼╝ uzna┼éa, ┼╝e nie ma tak wysokich koszt├│w, by jej si─Ö op┼éaca┼éo je wrzuca─ç w koszty dzia┼éalno┼Ťci. Troch─Ö mia┼éa ┼éamig┼é├│wek z ZUSem, aktualnie p┼éaci jak─ů┼Ť najni┼╝sz─ů stawk─Ö, r├│wnolegle ubezpieczaj─ůc si─Ö prywatnie.
Dobry ksi─Ögowy/ ksi─Ögowa wyja┼Ťni Ci, kt├│ra opcja b─Ödzie dla Ciebie najkorzystniejsza.
Powodzenia na nowej drodze zawodowej!
Nie poddawaj si─Ö papierkowej robocie, bo nie ma jej a┼╝ tak du┼╝o ;o)
Pozdrawiam
Agnieszka

PAS  Identity Verified
English to Polish
+ ...
ach, selfemplojmentu czar! Nov 18, 2003

Do dzia┼éalno┼Ťci mo┼╝na wpisa─ç wszystko (opr├│cz handlu broni─ů, w├│dk─ů, dzia┼éalno┼Ťci g├│rniczej i czego┼Ť tam jeszcze - na to trzeba mie─ç koncesj─Ö).

Ja wypisa┼éem wszystko, co si─Ö da┼éo - nauka j─Özyk├│w na wszystkich poziomach (przedszkolny do uniwersytetu), reklam─Ö, marketing, fotografi─Ö i ju┼╝ dalej nie pami─Ötam. Aha, oczywi┼Ťcie t┼éumaczenia te┼╝.
Dobrze przeczytaj PKD. Nikt nie ka┼╝e Ci _wykonywa─ç_ wpisanej dzia┼éalno┼Ťci, ale je┼Ťli si─Ö oka┼╝e, ┼╝e czego┼Ť _nie masz_ wpisanego a robisz, to si─Ö smutne panie przyczepi─ů. ┼üatwiej wpisa─ç do dzia┼éalno┼Ťci, ni┼╝ p├│┼║niej kombinowa─ç jak podci─ůgn─ů─ç sprzeda┼╝ marchewki na bazarku pod nauk─Ö j─Özyk├│w obcych (cho─ç dobry ksi─Ögowy pewnie by potrafi┼é). No i zmiana wpisu kosztuje bodaj┼╝e 50 peelen├│w. Poza tym masz wi─Öksze pole do manewru przy odpisach. Niekt├│re rodzaje dzia┼éalno┼Ťci s─ů natomiast automatycznie ob┼éo┼╝one VATem (ale VAT naliczasz tylko, je┼Ťli je wykonujesz).
Ja si─Ö d┼éugo zastanawia┼éem, czy p├│j┼Ť─ç na rycza┼ét czy nie. Bo jak si─Ö zastanowi─ç, to t┼éumacz g┼é├│wnie pisemny koszty ma jednak do┼Ť─ç ma┼ée (wychylam si─Ö??!!).
Mo┼╝liwo┼Ťci odpisania sprz─Ötu komputerowego itp. s─ů troszk─Ö z┼éudne, no bo ile razy w roku kupuje si─Ö komputer?
Z drugiej strony wype┼énianie tego PITu raz na miesi─ůc i prowadzenie ksi─Ögi nie jest jakim┼Ť koszmarem. M├│j s─ůsiad ksi─Ögowy nauczy┼é mnie podstaw w jeden wiecz├│r (troch─Ö kom├│rek w w─ůtrobie tylko si─Ö zmarszczy┼éo...).

Witaj w klubie.

Paweł Skaliński

[Edited at 2003-11-18 08:39]

Katarzyna Jankosz  Identity Verified
Polish to German
+ ...
TOPIC STARTER
Dzi─Ökuj─Ö:-)) Nov 18, 2003

Dzi─Ökuj─Ö serdecznie wszystkim za wyczerpuj─ůce odpowiedzi. Nie spodziewa┼éam si─Ö tak szybkiego odzewu, tym bardziej jestem wdzi─Öczna za pomoc.
Kasia

PAS wrote:

Do dzia┼éalno┼Ťci mo┼╝na wpisa─ç wszystko (opr├│cz handlu broni─ů, w├│dk─ů, dzia┼éalno┼Ťci g├│rniczej i czego┼Ť tam jeszcze - na to trzeba mie─ç koncesj─Ö).

Ja wypisa┼éem wszystko, co si─Ö da┼éo - nauka j─Özyk├│w na wszystkich poziomach (przedszkolny do uniwersytetu), reklam─Ö, marketing, fotografi─Ö i ju┼╝ dalej nie pami─Ötam. Aha, oczywi┼Ťcie t┼éumaczenia te┼╝.
Dobrze przeczytaj PKD. Nikt nie ka┼╝e Ci _wykonywa─ç_ wpisanej dzia┼éalno┼Ťci, ale je┼Ťli si─Ö oka┼╝e, ┼╝e czego┼Ť _nie masz_ wpisanego a robisz, to si─Ö smutne panie przyczepi─ů. ┼üatwiej wpisa─ç do dzia┼éalno┼Ťci, ni┼╝ p├│┼║niej kombinowa─ç jak podci─ůgn─ů─ç sprzeda┼╝ marchewki na bazarku pod nauk─Ö j─Özyk├│w obcych (cho─ç dobry ksi─Ögowy pewnie by potrafi┼é). No i zmiana wpisu kosztuje bodaj┼╝e 50 peelen├│w. Poza tym masz wi─Öksze pole do manewru przy odpisach. Niekt├│re rodzaje dzia┼éalno┼Ťci s─ů natomiast automatycznie ob┼éo┼╝one VATem (ale VAT naliczasz tylko, je┼Ťli je wykonujesz).
Ja si─Ö d┼éugo zastanawia┼éem, czy p├│j┼Ť─ç na rycza┼ét czy nie. Bo jak si─Ö zastanowi─ç, to t┼éumacz g┼é├│wnie pisemny koszty ma jednak do┼Ť─ç ma┼ée (wychylam si─Ö??!!).
Mo┼╝liwo┼Ťci odpisania sprz─Ötu komputerowego itp. s─ů troszk─Ö z┼éudne, no bo ile razy w roku kupuje si─Ö komputer?
Z drugiej strony wype┼énianie tego PITu raz na miesi─ůc i prowadzenie ksi─Ögi nie jest jakim┼Ť koszmarem. M├│j s─ůsiad ksi─Ögowy nauczy┼é mnie podstaw w jeden wiecz├│r (troch─Ö kom├│rek w w─ůtrobie tylko si─Ö zmarszczy┼éo...).

Witaj w klubie.

Paweł Skaliński

anglista
English to Polish
+ ...
[sorry, co┼Ť nie tak mi si─Ö klikn─Ö┼éo] Nov 26, 2003

PAS wrote:

jak si─Ö zastanowi─ç, to t┼éumacz g┼é├│wnie pisemny koszty ma jednak do┼Ť─ç ma┼ée (wychylam si─Ö??!!).

To wnioskuj─Ö, ┼╝e samochodu s┼éu┼╝bowego jako t┼éumacz nie rozliczasz? Bo je┼Ťli tak, to jest to ju┼╝ znacz─ůca pozycja w kosztach (amortyzacja, paliwo, ubezpieczenie, wszystkie przegl─ůdy - nazbiera si─Ö).
KZH

[Edited at 2003-11-26 17:33]

Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Member (2003)
Polish to German
+ ...
W kwestii kosztow Nov 26, 2003

Gwoli uzupelnienia dodam, ze koszty naszych uslug to nie tylko papier, komputer, tusz do drukarki lub toner albo nawet samochod sluzbowy. Nie wolno zapomniec o tej "drobnej" pozycji, jaka stanowi oprogramowanie.
Wlasnie stanalem przed potrzeba uzupelnienia tej dzialki do nowej Makowy. Patrzac na wymagania klientow z jednej strony a mozliwosci budzetowe z drugiej strony, wlos mi sie jezy (doslownie i w przenosni)...
Sam pakiet MS Office dla Makowy - a przeciez to podstawa, ktorej Jablkowcy nigdy za frajer do peceta nie dodadza - kosztuje bagatelna kwote okolo 600 EUR. Po dlugich szukaniach znalazlem na Ebayu za 300...
A na Makowie to za malo, jeszcze "serek" by sie przydal (QuarkXPress) - a to kwota 2.000 EUR! I wszystkei inne DTP-y, Windows czy MAC; to kwoty niebagatelne.
Samym ofisem czlowiek dzis daleko nie zajedzie, jeszcze by sie jakis kot (CAT-Tool) przydal, a im bardziej rasowy, tym drozszy. Star Transit podaje np. koszt dla "freelancera" na poziomie ok. 1500 EUR, SDLX jest za 595, Trados chyba 900 czy cos takiego...

No i te niby male koszty dzialalnosci rosna... W Niemieckich realiach glowa boli jeszcze o tyle bardziej, ze miekki towar trzeba amortyzowac tez przez kilka lat, tak samo jak dobra inwestycyjne.

Pozdrawiam
Jerzy

PAS  Identity Verified
English to Polish
+ ...
Samochody i zerojedynki Nov 26, 2003

Oczywi┼Ťcie samoch├│d mo┼╝na, a nawet trzeba rozlicza─ç. W ko┼äcu te mejle s─ů tak niepewne, to trzeba z dyskietkami do klienta nad morze je┼║dzi─ç, zw┼éaszcza w sierpniu...

U mnie sytuacja jest nietypowa, bo samoch├│d jest na t─Ö pani─ů, obok kt├│rej sta┼éem w urz─Ödzie stanu cywilnego, a ona ma do┼Ť─ç solidn─ů zni┼╝k─Ö ubezpieczeniow─ů itp. itd. etc. Szkoda nam by┼éo zachodu przepisywa─ç, a strata zni┼╝ki pewnie by┼éaby gorsza ni┼╝ korzy┼Ť─ç kosztu. Je┼Ťli jednak mo┼╝na to zrobi─ç na czysto, bez zbytniego k┼éopotu, to oczywi┼Ťcie.

Re. oprogramowanie - taki sam komentarz jak re. komputer├│w. To nie jest koszt bie┼╝─ůcy. Kupuje si─Ö raz na jaki┼Ť czas. Ja teraz jestem na poziomie '2000' i pewnie doci─ůgn─Ö na nim ju┼╝ do Longhorna.

Magda Dziadosz  Identity Verified
Poland
Member (2004)
English to Polish
+ ...
Oj Pasiu, Pasiu, lepiej niech Ci ten s─ůsiad ksi─Ögowy to wszystko prowadzi... Nov 26, 2003

Sprz─Öt nie jest kosztem bie┼╝─ůcym, ale amortyzuje si─Ö przez 3 lata, a wi─Öc przez 3 lata kawa┼éek odliczasz co miesi─ůc.
Z ┼╝on─ů spisz umow─Ö u┼╝yczenia - w ko┼äcu czym je┼║dzisz do Urz─Ödu Skarbowego
W mieszkaniu wydzielasz (mentalnie) pewn─ů cz─Ö┼Ť─ç powierzchni, kt├│ra s┼éu┼╝y Ci do prowadzenia dzia┼éalno┼Ťci (nie za du┼╝─ů, ale i nie za ma┼é─ů) i w takim procencie w jakim stanowi cz─Ö┼Ť─ç ca┼éego mieszkania odliczasz czynsz. Procentowo odliczasz tak┼╝e koszty energii, wody i telefonu, ale nie kom├│rki, bo t─Ö rejestrujesz na firm─Ö i odliczas w ca┼éo┼Ťci. Internet na firm─Ö w ca┼éo┼Ťci. Bierzesz rachunki z taks├│wek. Nie p┼éacisz drobniakami w parkometrach, tylko wykupujesz kart─Ö parkingow─ů na faktur─Ö VAT (no teraz, to nie wiadomo jak z tym b─Ödzie u nasz w Warszawie). Nie zapomnij tak┼╝e, ┼╝e jaki┼Ť tam procent dochodu (albo przychodu, nie pam─Ötam) mo┼╝esz wyda─ç na reklam─Ö i reprezentacj─Ö, a wi─Öc na wydrukowanie wizyt├│wek lub ...obiad w knajpie. No i jeszcze bardzo wa┼╝na pozycja: prowizje bankowe - ka┼╝de 0.99 groszy za ka┼╝dy przelew! Ma┼éo?

Magda

United Kingdom
Member (2004)
English to Polish
a ponadto... Nov 26, 2003

kasety, p┼éyty z filmami i muzyk─ů - t┼éumacz─Ö filmy, musz─Ö by─ç na bie┼╝─ůco,
ksi─ů┼╝ki wszelakie, zw┼éaszcza te najdro┼╝sze w j─Özykach obcych - trzeba mie─ç materia┼é referencyjny,
bilety lotnicze, hotele - do klienta z dyskietk─ů mo┼╝na lecie─ç nawet na Bermudy...

jeszcze pewnie znajdzie si─Ö kilka innych rzeczy

PAS  Identity Verified
English to Polish
+ ...
Powiedziałem, że się wychylam Nov 27, 2003

Oczywi┼Ťcie, ┼╝e odliczam wszystko ww. - jenternet, kwartalny, kom├│rk─Ö (┼╝ony te┼╝), ka┼╝dy zas%$#% znaczek na poczcie, ka┼╝dego CD-ROMA, itp itp itp. Mam stosik faktur VAT na zabijaj─ůce kwoty typu 5,78 PLN.

Pope┼éni┼éem pewien skr├│t my┼Ťlowy - sporo rzeczy (zw┼éaszcza komputer i peryferia) naby┼éem zanim zacz─ů┼éem prowadzi─ç ten bzz nzz (kto powie z jakiego to opowiadania??!!), wi─Öc ju┼╝ mi przepad┼éo. O umowie u┼╝yczenia by┼éa mowa, ale tut-tuta sprzedajemy wkr├│tce, wi─Öc przy nast─Öpnym mo┼╝e b─Ödzie inaczej.

Do uroczych pa┼ä na Mycielskiego NIE JE┼╗D┼╗─ś. PIT poczt─ů, a przelew jenternetem. Pod tym wzgl─Ödem przynajmniej jestem w XXI w.

Drugi skr├│t my┼Ťlowy polega┼é na tym, ┼╝e por├│wnuj─Ö koszty swoje z kosztami przyjaciela, kt├│ry je┼╝d┼╝─ůc za geszeftami tankuje Primer─Ö kombi raz dziennie. To s─ů koszty.

Natomiast cenn─ů informacj─ů jest odliczanie op┼éat za przelewy (za utrzymanie konta i op┼éata za karty bankowe te┼╝?), bo o tym to mi nikt nie powiedzia┼é. B─Öd─Ö mia┼é kolejne 13 PLN miesi─Öcznie.
Tylko co jest dowodem ksi─Ögowym? wyci─ůg z konta?
zapewne cdn.

Pa┼Ť

reklama i reprezentacja - 0,25% od warto┼Ťci faktury - to jest killer kwota. Na flaszk─Ö starczy dopiero od 10 kilopeelen├│w.

[Edited at 2003-11-27 08:22]

maciejm  Identity Verified
Poland
English to Polish
+ ...
Kwiatki doniczkowe Nov 27, 2003

PAS wrote:

Natomiast cenn─ů informacj─ů jest odliczanie op┼éat za przelewy (za utrzymanie konta i op┼éata za karty bankowe te┼╝?), Tylko co jest dowodem ksi─Ögowym? wyci─ůg z konta?

[Edited at 2003-11-27 08:13]

Wg. mojej p. Ksi─Ögowej jest to rzeczywi┼Ťcie wyci─ůg z konta.
Natomiast ostatnio p. Ksi─Ögowa \"zdrza┼║ni┼éa\" mnie, bo stwierddzi┼éa, ┼╝e nie mo┼╝na odliczy─ç kwiatka w doniczce, bo by┼éaby to przesada. A przecie┼╝ miejsce pracy musi jako┼Ť wygl─ůda─ç, prawda?
Pozdrawiam,
Maciek

Pages in topic:   [1 2] >

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

t┼éumaczenia - czy mam prowadzi─ç dzia┼éalno┼Ť─ç gospodarcz─ů?

Advanced search

SDL Trados Studio 2017 Freelance
The leading translation software used by over 250,000 translators.

SDL Trados Studio 2017 helps translators increase translation productivity whilst ensuring quality. Combining translation memory, terminology management and machine translation in one simple and easy-to-use environment.

More info »
D├ęj├á Vu X3
Try it, Love it

Find out why D├ęj├á Vu is today the most flexible, customizable and user-friendly tool on the market. See the brand new features in action: *Completely redesigned user interface *Live Preview *Inline spell checking *Inline

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search