Konwersja z pdf do Word'a
Thread poster: maciejm

maciejm  Identity Verified
Poland
Local time: 05:13
English to Polish
+ ...
Nov 29, 2003

Jestem świeżym użytkownikiem skanera i mam następujący problem. Otóz przy skanowaniu tekstu i włożeniu go do Worda, tekst rozsypuje mi się niemiłosiernie, podzielony jest na wiele pól tekstowych (chodzi głównie o artykuły, które w oryginale mają kilka kolumn i czasami jeszcze zdjęcie) i poskładanie tego tak, żeby przypominało tekst, który da się czytać trwa chyba dłużej niż trwałoby przepisanie go "ręczne". W związku z tym pomyslałem sobie, że można by zapisywać zeskanowane teksty w pdf'ie, bo przecież, jak otwieram stronę internetową w pdf, to mogę sobie zaznaczyć tekst i przekopiować go do Worda. Okazało się jednak, że po wsadzeniu przeskanowanego tekstu do pdf'u, nic nie jest aktywne i nie mogę nawet zaznaczyć żadnego fragmentu tekstu, chociaż sam tekst wygląda jak oryginał. A przecież jest to ten sam program Acrobat Reader 5.0.
Skaner jest marki Epson i posiada oprogramowanie OCR nazywające się "Presto OCR".
Czy ktoś może mi pomóc rozwiązać ten problem?
Maciek

[Edited at 2003-11-29 23:26]

Direct link Reply with quote

Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Zastosuj OCR "z prawdziwego zdarzenia" Nov 30, 2003

Niewatpliwie jedna z najlepszych aplikacji OCR jest Fine Reader, ktorego najnowsza wersja 7.0 kosztuje "cale" 109 EUR wlacznie z niemieckim VAT-em, a dostepna jest tez na pewno w Polsce za niewygorowana cene. Pisze z premedytacja "niewygorowana", gdyz w porownaniu do mozliwosci programu jego cena jest stosunkowo niska. Nie tylko potrafi bardzo dobrze formatowac skanowane teksty, to jeszcze pozwala na wydobycie tekstu nawet z chronionych PDF-ow. Na pewno bedzie Ci pomocy w tym, co chcesz zrobic.

Pozdrawiam
Jerzy

SATRO  Identity Verified
Poland
German to Polish
+ ...
Jest coś lepszego... Nov 30, 2003

(podobno), ale sam nie sprawdziłem, bo nie dają triala...

http://www.scansoft.de/pdfconverter/

Kiedyś na tej stronie były przykłady...

Stasek

Paulus
German to Polish
+ ...
Mialem ten sam problem... Dec 1, 2003

Absolutnie popieram Jerzego. Fine Reader
jest naprawde genialnym programem za niewielkie pieniadze. Mialem niedawno podobny problem z jednym zleceniem. 80 pieknie zeskanowanych stron w formacie PDF.
Na dodatek w jez. polskim. Fine Reader wszystko pieknie odczytal.

Download ABBYY FineReader 7.0 Professional Edition Try&Buy:

http://www.abbyy.com/ocr_products.asp?param=28844

Pozdrawiam
Pawel

Germany
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Scansoft PDF Converter Dec 1, 2003

dostarcza znacznie gorsze wyniki, niz FineReader, a poza tym nie pozwala na konwersje chronionych PDF-ow, natomiast FineReaderowi jest to "ganz bania".

Za Scansofta trzeba zaplacic obecnie 49 EUR. Kupila to sobie znajoma, probka wyslana mi przez nia byla slaba, a to byly tylko 2 strony tekstu. Zawieraly kilka kwadracikow do zakreslania, na czym Converter polamal sobie zeby i zostawil te kwadraciki wraz z przynaleznym tekstem jako grafike w pliku. Poza tym popakowal tekst w "tekstboksy", ktorych kolejnosc byla przypadkowa, bo po skaowaniu jednego z nich w sroku pliku cala struktura dokumentu wziela w leb.

Bije go na glowe moj FineReader w wersji 6. Obecnie najnowsza wersja jest u nas w promocji i kosztuje z niemieckim VAT-em (22%) 109 EUR.

Pozdrawiam
Jerzy

SATRO  Identity Verified
Poland
German to Polish
+ ...
Ale są pewne ograniczenia... Dec 1, 2003

tzn. FR na przykład przy konwersji do Worda częściowo wali format... A ja osobiście nie lubię spędzać godziny nad jedną stroną dlatego, że coś powaliło marginesy i ostępy między wersami. A dodatkowo nie zapisuje np. jednolitego tła

Jest niezły, ale nie "debeściak"

Stasek

A najlepiej kupić Adobe Acrobata (nawet nie chcę myśleć, kiedy sobie będę mógł na to pozwolić)

Germany
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Jesli myslisz, ze Scansoft PDF Converter ich nie ma Dec 1, 2003

To bardzo przepraszam, ale jestes strasznie naiwny.
PDF Converter daje jeszcze GORSZE rezultaty niz FR! Ja nie twierdze, ze FR wszystko potrafi, ale tabelki robi calkiem przyzwoite, a ustawienie marginesow, rozmiarow pol w tabeli czy odstepow miedzy kolumnami to pestka. Na pewno zajmuje mniej czasu, niz rozwiklywanie pol tekstowych (text boxes), wpakowanych przez Convertera.

A co do Adobe Acrobata - moze 6 jest lepsza, ale w 5 po zapisaniu pliku jako rtf otrzymujesz po kazdym wierszu "hard return"! Jesli tekst jest w kolumnach, to czasami potrafi oddzielic tekst od siebie spacjami...
To nie sa wyniki, tylko horror!

Pozdrawiam
J.

Andrzej Mierzejewski  Identity Verified
Poland
Polish to English
+ ...
SolidConverterPDF Dec 3, 2003

Spróbujcie tego programiku. Niedawno kupiłem i jestem bardzo zadowolony.
Wersja demo na www.solidconverter.com.
Bardzo pięknie transformuje PDF na RTF, łącznie z formatowaniem strony (kolumny) i fontami, a nawet częścią grafiki (zależnie od formatu grafiki w PDFie). RTF ma olbrzymie objętości (np. 100 papierowych stron PDF z kilkunastoma rysunkami może mieć 80 MB). Wystarczy zapisać jako DOC i objętość maleje do rozsądnej wielkości. Są drobne wahnięcia w pozycjach kolumn, ale można sobie poradzić. Ograniczenie wersji demo: przerabia tylko pierwsze 10% papierowych stron tekstu (z tekstu poniżej 10 stron przerobi tylko pierwszą stronę). Pełna wersja elektroniczna (= kod usuwający ograniczenie, przysyłają emalią) kosztuje USD 50 + USD 10 kosztów bankowych dostawcy; można też kupić droższą wersję na płycie.

Macieks
Poland
Serbo-Croat to Polish
+ ...
Fine Reader Dec 5, 2003

FR jest faktycznie bardzo dobry, a co do jego ceny, to bywa dodawany do skanera (ja tak kupilem, w wersji PL), tak ze warto pytac po sklepach.

Pozdrawiam

Maciek

SATRO  Identity Verified
Poland
German to Polish
+ ...
Ale tylko bardzo wiekowe wersje Dec 5, 2003

Macieks wrote:

FR jest faktycznie bardzo dobry, a co do jego ceny, to bywa dodawany do skanera (ja tak kupilem, w wersji PL), tak ze warto pytac po sklepach.

Pozdrawiam

Maciek

dodają do skanerów. Ja kupiłem kilka dni temu skaner z wersją 4.0, 5.0 SPRINT (bardzo okrojona) i trialem 6.0...

I nie ukrywam, że jestem ogólnie rzecz biorąc zadowolony, ale nie żeby aż ach i och...

Stasek

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Konwersja z pdf do Word'a

Advanced search

TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »
WordFinder
The words you want Anywhere, Anytime

WordFinder is the market's fastest and easiest way of finding the right word, term, translation or synonym in one or more dictionaries. In our assortment you can choose among more than 120 dictionaries in 15 languages from leading publishers.

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search