Konwersja z pdf do Word'a
Thread poster: maciejm

maciejm  Identity Verified
Poland
Local time: 00:24
English to Polish
+ ...
Nov 29, 2003

Jestem świeżym użytkownikiem skanera i mam następujący problem. Otóz przy skanowaniu tekstu i włożeniu go do Worda, tekst rozsypuje mi się niemiłosiernie, podzielony jest na wiele pól tekstowych (chodzi głównie o artykuły, które w oryginale mają kilka kolumn i czasami jeszcze zdjęcie) i poskładanie tego tak, żeby przypominało tekst, który da się czytać trwa chyba dłużej niż trwałoby przepisanie go "ręczne". W związku z tym pomyslałem sobie, że można by zapisywać zeskanowane teksty w pdf'ie, bo przecież, jak otwieram stronę internetową w pdf, to mogę sobie zaznaczyć tekst i przekopiować go do Worda. Okazało się jednak, że po wsadzeniu przeskanowanego tekstu do pdf'u, nic nie jest aktywne i nie mogę nawet zaznaczyć żadnego fragmentu tekstu, chociaż sam tekst wygląda jak oryginał. A przecież jest to ten sam program Acrobat Reader 5.0.
Skaner jest marki Epson i posiada oprogramowanie OCR nazywające się "Presto OCR".
Czy ktoś może mi pomóc rozwiązać ten problem?
Maciek


[Edited at 2003-11-29 23:26]


 

Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Local time: 00:24
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Zastosuj OCR "z prawdziwego zdarzenia" Nov 30, 2003

Niewatpliwie jedna z najlepszych aplikacji OCR jest Fine Reader, ktorego najnowsza wersja 7.0 kosztuje "cale" 109 EUR wlacznie z niemieckim VAT-em, a dostepna jest tez na pewno w Polsce za niewygorowana cene. Pisze z premedytacja "niewygorowana", gdyz w porownaniu do mozliwosci programu jego cena jest stosunkowo niska. Nie tylko potrafi bardzo dobrze formatowac skanowane teksty, to jeszcze pozwala na wydobycie tekstu nawet z chronionych PDF-ow. Na pewno bedzie Ci pomocy w tym, co chcesz zrobic.

Pozdrawiam
Jerzy


 

SATRO  Identity Verified
Poland
Local time: 00:24
German to Polish
+ ...
Jest coś lepszego... Nov 30, 2003

(podobno), ale sam nie sprawdziłem, bo nie dają triala...icon_frown.gifhttp://www.scansoft.de/pdfconverter/

Kiedyś na tej stronie były przykłady...

Stasek


 

Paulus
Local time: 00:24
German to Polish
+ ...
Mialem ten sam problem... Dec 1, 2003

Absolutnie popieram Jerzego. Fine Reader
jest naprawde genialnym programem za niewielkie pieniadze. Mialem niedawno podobny problem z jednym zleceniem. 80 pieknie zeskanowanych stron w formacie PDF.
Na dodatek w jez. polskim. Fine Reader wszystko pieknie odczytal.

Download ABBYY FineReader 7.0 Professional Edition Try&Buy:

http://www.abbyy.com/ocr_products.asp?param=28844

Pozdrawiam
Pawel


 

Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Local time: 00:24
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Scansoft PDF Converter Dec 1, 2003

dostarcza znacznie gorsze wyniki, niz FineReader, a poza tym nie pozwala na konwersje chronionych PDF-ow, natomiast FineReaderowi jest to "ganz bania".

Za Scansofta trzeba zaplacic obecnie 49 EUR. Kupila to sobie znajoma, probka wyslana mi przez nia byla slaba, a to byly tylko 2 strony tekstu. Zawieraly kilka kwadracikow do zakreslania, na czym Converter polamal sobie zeby i zostawil te kwadraciki wraz z przynaleznym tekstem jako grafike w pliku. Poza tym popakowal tekst w "tekstboksy", ktorych kolejnosc byla przypadkowa, bo po skaowaniu jednego z nich w sroku pliku cala struktura dokumentu wziela w leb.

Bije go na glowe moj FineReader w wersji 6. Obecnie najnowsza wersja jest u nas w promocji i kosztuje z niemieckim VAT-em (22%) 109 EUR.

Pozdrawiam
Jerzy


 

SATRO  Identity Verified
Poland
Local time: 00:24
German to Polish
+ ...
Ale są pewne ograniczenia... Dec 1, 2003

tzn. FR na przykład przy konwersji do Worda częściowo wali format... A ja osobiście nie lubię spędzać godziny nad jedną stroną dlatego, że coś powaliło marginesy i ostępy między wersami. A dodatkowo nie zapisuje np. jednolitego tłaicon_frown.gif

Jest niezły, ale nie "debeściak"

Stasek

A najlepiej kupić Adobe Acrobata (nawet nie chcę myśleć, kiedy sobie będę mógł na to pozwolićicon_frown.gif)


 

Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Local time: 00:24
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Jesli myslisz, ze Scansoft PDF Converter ich nie ma Dec 1, 2003

To bardzo przepraszam, ale jestes strasznie naiwny.
PDF Converter daje jeszcze GORSZE rezultaty niz FR! Ja nie twierdze, ze FR wszystko potrafi, ale tabelki robi calkiem przyzwoite, a ustawienie marginesow, rozmiarow pol w tabeli czy odstepow miedzy kolumnami to pestka. Na pewno zajmuje mniej czasu, niz rozwiklywanie pol tekstowych (text boxes), wpakowanych przez Convertera.

A co do Adobe Acrobata - moze 6 jest lepsza, ale w 5 po zapisaniu pliku jako rtf otrzymujesz po kazdym wierszu "hard return"! Jesli tekst jest w kolumnach, to czasami potrafi oddzielic tekst od siebie spacjami...
To nie sa wyniki, tylko horror!

Pozdrawiam
J.


 

Andrzej Mierzejewski  Identity Verified
Poland
Local time: 00:24
Polish to English
+ ...
SolidConverterPDF Dec 3, 2003

Spróbujcie tego programiku. Niedawno kupiłem i jestem bardzo zadowolony.
Wersja demo na www.solidconverter.com.
Bardzo pięknie transformuje PDF na RTF, łącznie z formatowaniem strony (kolumny) i fontami, a nawet częścią grafiki (zależnie od formatu grafiki w PDFie). RTF ma olbrzymie objętości (np. 100 papierowych stron PDF z kilkunastoma rysunkami może mieć 80 MB). Wystarczy zapisać jako DOC i objętość maleje do rozsądnej wielkości. Są drobne wahnięcia w pozycjach kolumn, ale można sobie poradzić. Ograniczenie wersji demo: przerabia tylko pierwsze 10% papierowych stron tekstu (z tekstu poniżej 10 stron przerobi tylko pierwszą stronę). Pełna wersja elektroniczna (= kod usuwający ograniczenie, przysyłają emalią) kosztuje USD 50 + USD 10 kosztów bankowych dostawcy; można też kupić droższą wersję na płycie.


 

Macieks
Poland
Local time: 00:24
Serbo-Croat to Polish
+ ...
Fine Reader Dec 5, 2003

FR jest faktycznie bardzo dobry, a co do jego ceny, to bywa dodawany do skanera (ja tak kupilem, w wersji PL), tak ze warto pytac po sklepach.

Pozdrawiam

Maciek


 

SATRO  Identity Verified
Poland
Local time: 00:24
German to Polish
+ ...
Ale tylko bardzo wiekowe wersje Dec 5, 2003

Macieks wrote:

FR jest faktycznie bardzo dobry, a co do jego ceny, to bywa dodawany do skanera (ja tak kupilem, w wersji PL), tak ze warto pytac po sklepach.

Pozdrawiam

Maciek


dodają do skanerów. Ja kupiłem kilka dni temu skaner z wersją 4.0, 5.0 SPRINT (bardzo okrojona) i trialem 6.0...

I nie ukrywam, że jestem ogólnie rzecz biorąc zadowolony, ale nie żeby aż ach i och...

Stasek


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Konwersja z pdf do Word'a

Advanced search


Déjà Vu X3
Try it, Love it

Find out why Déjà Vu is today the most flexible, customizable and user-friendly tool on the market. See the brand new features in action: *Completely redesigned user interface *Live Preview *Inline spell checking *Inline

More info »
WordFinder Unlimited
For clarity and excellence

WordFinder is the leading dictionary service that gives you the words you want anywhere, anytime. Access 260+ dictionaries from the world's leading dictionary publishers in virtually any device. Find the right word anywhere, anytime - online or offline.

More info »Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search