Szukam cytatu z "Geology of Petroleum" A.I. Levorsena
Thread poster: Piotr Rypalski

Piotr Rypalski  Identity Verified
Poland
Local time: 06:41
English to Polish
+ ...
Apr 28, 2010

Cześć,

Tłumaczę właśnie arcyciekawy artykuł o gazie łupkowym i mam tam cytat z szacownej pozycji Levorsena:

"Gaz jest we wszystkich osadach, lecz ze znakomitej większości skał nie da się go wydobyć"

Niestety nie wiem nawet, na której stronie w przybliżeniu występuje w wydaniu angielskim, ponieważ autor artykułu poskąpił przypisu. Czy ktoś z Was ma może pod ręką tę książkę i mógłby mi pomóc?

pozdrawiam,
Piotr

IwonaASzymaniak  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 05:41
Member
English to Polish
+ ...
e-books Apr 29, 2010

Piotrze, spróbuj tu poszukać http://www.tinyurl.pl?NplCLh5i, próbując różnych wersji tłumaczenia na EN.

Iwona

Poland
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Już próbowałem Apr 29, 2010

Witaj,

Dziękuję za radę. Już to robiłem, ale albo wpisuję błędne kryteria, albo po prostu książki nie ma w ogólnie dostępnej sieci. Po południu pobawię się metawyszukiwarkami, może coś trafięicon_smile.gif

pozdrawiam,
Piotr

IwonaASzymaniak  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 05:41
Member
English to Polish
+ ...
e-book Apr 29, 2010

@Piotrusiu,
ale ja znalazłam tę książkę na e-booku, tylko nie mam czasu bawić się w zgadywankę i link, który Ci podałam jest właśnie do tej książki.

Pozdro.,

I.

Poland
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Tak, jestem dzisiaj zakręcony jak... Apr 29, 2010

Za chwilę poszukam. Bardzo dziękuję za pomoc!

P.

Gwidon Naskrent  Identity Verified
Poland
English to Polish
+ ...
Nic dziwnego Apr 29, 2010

Już to robiłem, ale albo wpisuję błędne kryteria, albo po prostu książki nie ma w ogólnie dostępnej sieci.
Piotr

W Google Books dostępne są tylko książki opublikowane do roku 1862 (dla ludzi z USA - do 1922, można używać proxy). Do starych książek polecam bardziej www.archive.org, format DJVU z mniej lub bardziej udanym OCRem.

ale ja znalazłam tę książkę na e-booku

Znalazłaś wpis w Google Books, a nie "e-book".

Książka jest z połowy XX wieku - tu jest pewna czarna dziura, jeśli chodzi o dostępność, książki starsze są w public domain (p. wyżej), a nowsze... no sami poszukajcie, ale ten przedział czasowy jest słabo reprezentowany (a z takich nauk jak geologia to już w ogóle).

Poland
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Egzakli Apr 30, 2010

Jest tak, jak mówisz. Kilkakrotnie miałem już kłopoty ze znalezieniem ksiażek z lat 50-tych, szczególnie podręczników ogólnie mówiąc technicznych. A archive.org to naprawdę pomocna rzecz, polecam.

Jeśli chodzi o mój cytat, klient chyba przyjął moje autorskie back translation z odpowiednim przypisemicon_smile.gif

pozdrawiam,
P.

[Zmieniono 2010-04-30 08:32 GMT]

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Szukam cytatu z "Geology of Petroleum" A.I. Levorsena

Advanced search

BaccS – Business Accounting Software
Modern desktop project management for freelance translators

BaccS makes it easy for translators to manage their projects, schedule tasks, create invoices, and view highly customizable reports. User-friendly, ProZ.com integration, community-driven development – a few reasons BaccS is trusted by translators!

More info »
SDL Trados Studio 2019 Freelance
The leading translation software used by over 250,000 translators.

SDL Trados Studio 2019 has evolved to bring translators a brand new experience. Designed with user experience at its core, Studio 2019 transforms how new users get up and running and helps experienced users make the most of the powerful features.

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search