Szukam cytatu z "Geology of Petroleum" A.I. Levorsena
Thread poster: Piotr Rypalski
Piotr Rypalski
Piotr Rypalski  Identity Verified
Poland
Local time: 09:15
English to Polish
+ ...
Apr 28, 2010

Cześć,

Tłumaczę właśnie arcyciekawy artykuł o gazie łupkowym i mam tam cytat z szacownej pozycji Levorsena:

"Gaz jest we wszystkich osadach, lecz ze znakomitej większości skał nie da się go wydobyć"

Niestety nie wiem nawet, na której stronie w przybliżeniu występuje w wydaniu angielskim, ponieważ autor artykułu poskąpił przypisu. Czy ktoś z Was ma może pod ręką tę książkę i mógłby mi pomóc?

pozdrawiam,
Piotr


 
Iwona Szymaniak
Iwona Szymaniak  Identity Verified
Poland
Local time: 09:15
Member
English to Polish
+ ...
SITE LOCALIZER
e-books Apr 29, 2010

Piotrze, spróbuj tu poszukać http://www.tinyurl.pl?NplCLh5i, próbując różnych wersji tłumaczenia na EN.

Iwona


 
Piotr Rypalski
Piotr Rypalski  Identity Verified
Poland
Local time: 09:15
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Już próbowałem Apr 29, 2010

Witaj,

Dziękuję za radę. Już to robiłem, ale albo wpisuję błędne kryteria, albo po prostu książki nie ma w ogólnie dostępnej sieci. Po południu pobawię się metawyszukiwarkami, może coś trafię

pozdrawiam,
Piotr


 
Iwona Szymaniak
Iwona Szymaniak  Identity Verified
Poland
Local time: 09:15
Member
English to Polish
+ ...
SITE LOCALIZER
e-book Apr 29, 2010

@Piotrusiu,
ale ja znalazłam tę książkę na e-booku, tylko nie mam czasu bawić się w zgadywankę i link, który Ci podałam jest właśnie do tej książki.

Pozdro.,

I.


 
Piotr Rypalski
Piotr Rypalski  Identity Verified
Poland
Local time: 09:15
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Tak, jestem dzisiaj zakręcony jak... Apr 29, 2010

Za chwilę poszukam. Bardzo dziękuję za pomoc!

P.


 
Gwidon Naskrent
Gwidon Naskrent  Identity Verified
Poland
Local time: 09:15
English to Polish
+ ...
Nic dziwnego Apr 29, 2010

Już to robiłem, ale albo wpisuję błędne kryteria, albo po prostu książki nie ma w ogólnie dostępnej sieci.
Piotr


W Google Books dostępne są tylko książki opublikowane do roku 1862 (dla ludzi z USA - do 1922, można używać proxy). Do starych książek polecam bardziej www.archive.org, format DJVU z mniej lub bardziej udanym OCRem.

ale ja znalazłam tę książkę na e-booku


Znalazłaś wpis w Google Books, a nie "e-book".

Książka jest z połowy XX wieku - tu jest pewna czarna dziura, jeśli chodzi o dostępność, książki starsze są w public domain (p. wyżej), a nowsze... no sami poszukajcie, ale ten przedział czasowy jest słabo reprezentowany (a z takich nauk jak geologia to już w ogóle).


 
Piotr Rypalski
Piotr Rypalski  Identity Verified
Poland
Local time: 09:15
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Egzakli Apr 30, 2010

Jest tak, jak mówisz. Kilkakrotnie miałem już kłopoty ze znalezieniem ksiażek z lat 50-tych, szczególnie podręczników ogólnie mówiąc technicznych. A archive.org to naprawdę pomocna rzecz, polecam.

Jeśli chodzi o mój cytat, klient chyba przyjął moje autorskie back translation z odpowiednim przypisem

pozdrawiam,
P.

[Zmieniono 2010-04-30 08:32 GMT]


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Szukam cytatu z "Geology of Petroleum" A.I. Levorsena






Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »
Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »