Prośba o pomoc (Word)
Thread poster: SATRO

SATRO  Identity Verified
Poland
Local time: 12:24
German to Polish
+ ...
Dec 13, 2003

Witam

Mam pewien problem i potrzebuję pomocy. Pracuję właśnie nad obróbką tekstu, który ma zostać później u klienta zamieniony z doc-a na pdf-a. Tekst jest podzielony na 3 kolumny w których są zeskanowane obrazy (czasami na jedną kolumnę czasami na dwie). Postanowiłem, że będę to wklejał na zasadzie pól tekstowych z rysunkiem w środku.

No i tu pojawia się problem. Chodzi o pozycjonowanie pola tekstowego. Word ma wbudowany jakiś moduł, który pozwala przesunąć pole tylko o pewną wartość minimalną, nie wiem dokładnie ile to jest, ale coś ok. 2 mm (to jakieś ustawienie standardowe). Głupio wygląda mi w tekście, że jeden rysunek jest oddzielony od linii podziału szpalt tylko cieniutkim paskiem papieru, a inny całkiem grubym. Nie mogę sobie z tym poradzić. Próbowałem zmniejszać i zwiększać rozmiary rysunku, ale to niewiele daje. Czy ktoś z Was zna możliwość zwiększenia rozdzielczości przesuwania obiektów? Wydaje mi się, że word dysponuje taką możliwością, ale ja (prosty tłumacz) nie mogę tego znaleźć...

Pozdrawiam z wyrazami nadziei na rychłą pomoc

(z upalnego i zalenego słońcem Poznania)
Stasek

PS. Mam nadzieję, że "pow-łow" się udał...


Direct link Reply with quote
 

Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Local time: 12:24
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Poszukaj tu: Dec 13, 2003

Nie mam akurat polskiego Worda pod reka, ale powinnismy sie dogadac.
Jezeli wlaczysz pasek narzedzi do rysowania (odpowiedni symbol na pasku narzedzi albo przez "Widok" "Paski narzedzi" "Rysowanie" lub podobne Ansicht - Symbolleisten - Zeichnen), pierwsze menu po lewej stronie opisane jest "Zeichnen" (nie wiem jak jest po polsku). Na pewno jest na nim obok tekstu takze strzalka kursora. Wybierz stamtad "Siatke" (ma symbol siatki obk siebie). Sa tam dwie opcje: "Wyrownuj obiekty do rastra" i "Wyrownuj obiekty do siebie "(Obiekte am Raster ausrichten, Obiekte an anderen Obiekten ausrichten). Jesli dezaktywujesz obie opcje, pola tekstowe beda pozwalac ustawiac sie badz gdzie w tekscie. Aby dokladnie ustawic pole tekstowe nalezy je kliknac, wybrac "Wlasciwosci" albo "Formatowanie pola tekstowego" i tam w polu "layout" (wyglad?) wejsc na "Dalsze/Rozszerzone?" (weitere), gdzie mozna zadac pozycje cyfrowo lub npü. wyrownane do lewego marginesu itp.

Polecam rowniez pytanie do pomocy Worda - jest ona bardzo obszerna i w miare przystepna, na pewno lepsza od wszystkich papierowych podrecznikow.

Pozdrowienia ze zlanego woda Dortmundu
J.

PS
Nie musisz robic pol tekstowych. Wklej rysunki, ustawiajac odpowiednio opcje obiegu tekstu wokol nich (tzn. prostokat). Rysunki mozesz pozycjonowac tak samo, jak pola tekstowe, a plik bedzie mniejszy i mniej skomplikowany.

[Edited at 2003-12-13 19:55]


Direct link Reply with quote
 

PAS  Identity Verified
Local time: 12:24
English to Polish
+ ...
uzupełnienie Dec 13, 2003

Ja osobiście wolę mieć włączone "przyciągaj obiekty do siatki", ale "ustawienia siatki" ustawiam na bardzo małą wartość - 0,05 cm. To umożliwia płynne przeciąganie, ale także równe ustawienie obiektów - tak jak przyciąganie do prowadnicy w Corelu.

W Warszaffce leje i jest kiła, a ja mam "pages to go before I sleep"...

p.s. znając pałłałowiczów, to oni się dopiero rozkręcają.
Paweł Skaliński

[Edited at 2003-12-13 20:16]


Direct link Reply with quote
 

SATRO  Identity Verified
Poland
Local time: 12:24
German to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
No cóż... Dec 13, 2003

może ktoś zna jeszcze jakieś tricki, ale powiem tyle:

BARDZO LUBIĘ MOICH KOLEGÓW Z PROZA!!

D Z I Ę K I ! ! !

Stasek


Direct link Reply with quote
 

Józef Kwasniak
Local time: 12:24
English to Polish
+ ...
To proste... Dec 13, 2003

Wystarczy wybrać obiekt (np. pole tekstowe) a następnie nacisnąć Alt i klawisz strzałki (odpowiedni do pożądanego kierunku dokładnego przesunięcia).

Pozdrawiam

Józef Kwaśniak


Direct link Reply with quote
 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Prośba o pomoc (Word)

Advanced search


Déjà Vu X3
Try it, Love it

Find out why Déjà Vu is today the most flexible, customizable and user-friendly tool on the market. See the brand new features in action: *Completely redesigned user interface *Live Preview *Inline spell checking *Inline

More info »
WordFinder
The words you want Anywhere, Anytime

WordFinder is the market's fastest and easiest way of finding the right word, term, translation or synonym in one or more dictionaries. In our assortment you can choose among more than 120 dictionaries in 15 languages from leading publishers.

More info »Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search