https://www.proz.com/forum/polish/16981-ograniczanie_ofert_do_platynek.html

Off topic: ograniczanie ofert do Platynek
Thread poster: Agnieszka Hayward (X)
Agnieszka Hayward (X)
Agnieszka Hayward (X)
Poland
Local time: 21:06
German to Polish
+ ...
Dec 30, 2003

Pewnie znowu kładę głowę pod topór, ale co tam... jeszcze w starym roku, więc szybciutko rzucam temat:

Pewnie dlatego, że sama nie jestem prozową Platynką, czasem zastanawia mnie (z dzikiej zazdrości i niemocy), czemu niektórzy zleceniodawcy ograniczają możliwość składania ofert (czyli również podejrzenia treści zlecenia) - jest dostępna tylko Prozakom Platinum. ... See more
Pewnie znowu kładę głowę pod topór, ale co tam... jeszcze w starym roku, więc szybciutko rzucam temat:

Pewnie dlatego, że sama nie jestem prozową Platynką, czasem zastanawia mnie (z dzikiej zazdrości i niemocy), czemu niektórzy zleceniodawcy ograniczają możliwość składania ofert (czyli również podejrzenia treści zlecenia) - jest dostępna tylko Prozakom Platinum.

Najnowszy tego typu przykład: http://www.proz.com/job/47848.

Rozumiem, że zleceniodawcy nie muszą znać Proz.com od podszewki, by móc złożyć propozycję współpracy, ale nieco bawią mnie ograniczenia tego typu.

Rozumiem również, że klient ma prawo wyboru, ale...

Proszę o Wasze odczucia. To forum jest "off-topic", bo nie o techniki tłumaczeniowe mi chodzi, ani też o techniki tłumaczenia klientom, na czym polegają kompetencje tłumacza...

Bez osobistych wycieczek - a jakże! - ale swego czasu często spadał na nas meteor pewnej osoby - Platynki - której odpowiedzi na wiele pytań były daleko w tyle za odpowiedziami koleżanek i kolegów nie mających powłoki z metalu tak szlachetnego... Wiem, że to tylko niemiły wyjątek, ale zawsze.

Tak tylko, na zakończenie roku, daję temat pod rozwagę.

Pozdrawiam
Agnieszka

[Edited at 2003-12-30 03:43]
Collapse


 
Ensor
Ensor  Identity Verified
Local time: 04:06
English to Polish
+ ...
platynki i brunetki Dec 30, 2003

Mam wrazenie, ze o tym, by pewne jobs byly dostepne wpierw dla platynek/platynow decyduje nie zleceniodawca, ale szef Proza. Chodzi o to by zaplacic i nabrac przez to tej szlachetnej barwy, ktorej sama wiedza nie jest w stanie przydac. Swiat niestety kreci sie wokol pieniadza, a nie wlasnej osi, jak ucza w szkolach. Zycze wszystkim platynowym i naturalnym blondynkom i brunetkom szampanskiego nowego roku.

Ensor

PS: Odbrazawiacze wszystkich krajow laczcie sie!!!


 
Jerzy Czopik
Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Local time: 21:06
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Calkowicie bledne! Dec 30, 2003

Ensor wrote:

Mam wrazenie, ze o tym, by pewne jobs byly dostepne wpierw dla platynek/platynow decyduje nie zleceniodawca, ale szef Proza. Chodzi o to by zaplacic i nabrac przez to tej szlachetnej barwy, ktorej sama wiedza nie jest w stanie przydac. Swiat niestety kreci sie wokol pieniadza, a nie wlasnej osi, jak ucza w szkolach. Zycze wszystkim platynowym i naturalnym blondynkom i brunetkom szampanskiego nowego roku.

Ensor

PS: Odbrazawiacze wszystkich krajow laczcie sie!!!


O "platynowym" zastrzezeniu decyduje tylko i wylacznie zleceniodawca, a powody jego decyzji sa nam tak samo dobrze znane, jak przyczyna braku sniegu na Swieta...

Pozdrawiam
Jerzy


 
Natalie
Natalie  Identity Verified
Poland
Local time: 21:06
Member (2002)
English to Russian
+ ...

MODERATOR
SITE LOCALIZER
- Dec 30, 2003

Ensor wrote:
Mam wrazenie, ze o tym, by pewne jobs byly dostepne wpierw dla platynek/platynow decyduje nie zleceniodawca, ale szef Proza.


Szef ProZ'a nie ma z tym nic wspolnego (oprocz tego ze wprowadzil te opcje do formularza, ktory wypelnia "outsourcer"). Wiec decyduje o tym tylko i wylacznie zleceniodawca.

Pozdrawiam wszystkich,
Natalia


 
SATRO
SATRO  Identity Verified
Poland
Local time: 21:06
German to Polish
+ ...
Ja tylko dodam swoje 3 grosze... Dec 30, 2003

Z całym szacunkiem dla ideologii minionych czasów, której przedstawicielem i obrońcą bywałem na łamach niniejszego forum czuję się w obowiązku stanięcia w obronie praktyki, którą opisuje Tygru. Z jakiej niby paki coś musi być dostępne dla wszystkich?? Kto nie płaci, dostaje ograniczone możliwości. To tak jak z programami, niektóre działają na takiej zasadzie: Dostajesz od nas okrojoną wersję i rób z nią co chcesz, tak długo jak chcesz. Jak zapłacisz, to ci odblokujemy... See more
Z całym szacunkiem dla ideologii minionych czasów, której przedstawicielem i obrońcą bywałem na łamach niniejszego forum czuję się w obowiązku stanięcia w obronie praktyki, którą opisuje Tygru. Z jakiej niby paki coś musi być dostępne dla wszystkich?? Kto nie płaci, dostaje ograniczone możliwości. To tak jak z programami, niektóre działają na takiej zasadzie: Dostajesz od nas okrojoną wersję i rób z nią co chcesz, tak długo jak chcesz. Jak zapłacisz, to ci odblokujemy resztę funkcji...

Stasek

PS. Przepraszam za "obrońcom" (już się poprawiłem).

[Edited at 2003-12-30 16:18]
Collapse


 
Magda Dziadosz
Magda Dziadosz  Identity Verified
Poland
Local time: 21:06
Member (2004)
English to Polish
+ ...
Jak się dobrze zastanowić, to coś w tym jednak jest... Dec 30, 2003

Szczególnie w tych parach językowych, gdzie na zlecenia składane jest kilkadziesiąt lub kilkset ofert - taki outsourcer może od razu zrezygnować z przeglądania zleceń składanych przez kompletnie puste profile opatrzone jedynie barwnymi ksywkami

A co do tego, że świat kręci się wokół pieniądza: tak, niewątpliwie tak. Na to, żeby ProZ.com istniał i coraz bardziej się rozwijał potrzebne są pieniądz
... See more
Szczególnie w tych parach językowych, gdzie na zlecenia składane jest kilkadziesiąt lub kilkset ofert - taki outsourcer może od razu zrezygnować z przeglądania zleceń składanych przez kompletnie puste profile opatrzone jedynie barwnymi ksywkami

A co do tego, że świat kręci się wokół pieniądza: tak, niewątpliwie tak. Na to, żeby ProZ.com istniał i coraz bardziej się rozwijał potrzebne są pieniądze i to nie małe. Jasne, że pieniądze można zdobywać od reklamodawców, ale naprawdę chcielibyście przy każdym poście na forum i każdym Kudosie klikać najpierw w mrugające popupy tak, jak to się dzieje w większości polskich portali?

Może nie jestem tu całkiem obiektywna, ale jako Platynkę, bardzo mnie cieszą wszelkie gesty robione w moim kierunku

Magda
Collapse


 
GingerR
GingerR  Identity Verified
Local time: 21:06
English to Polish
+ ...
Agnieszko... Dec 30, 2003

przeciez to ograniczenie jest czasowe.
Przed chwila sama obejrzalam wspomniana przez Ciebie oferte i, mimo ze blondynka, lecz nie Platynowa, jestem, przeczytalam wszystko.
Z mojego doswiadczenia wynika, ze ograniczenie platynowe obowiazuje przez kilka/kilkanascie godzin.
Pozdrawiam prawie noworocznie
Joanna


 
Agnieszka Hayward (X)
Agnieszka Hayward (X)
Poland
Local time: 21:06
German to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Dzięki za konstruktywny odzew Dec 30, 2003

- zwłaszcza Staszkowi i Magdzie, którzy mnie przekonali.
Chowam swój blond natura (do odcienia platynowego ciut mi daleko...) pod czapkę-mikołajkę i życzę Wam w Nowym 2004tym dylematów tylko równie lekkich jak temat tego forum.
Pozdr
Agnieszka


 
lim0nka
lim0nka  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 20:06
English to Polish
ograniczenie stałe Jan 3, 2004

GingerR wrote:
przeciez to ograniczenie jest czasowe.


Okazuje się, że jednak można skierować ofertę tylko do platynowców. To mnie zaskoczyło, bo dotychczas myślałam, że tak się nie da.
http://www.proz.com/job/46049

Z ciekawości weszłam na stronę Jobs, żeby przejrzeć formularz. Okazuje się, że opcje są następujące:

Limit this job to platinum (paying) members of Proz.com?
- Yes; limit job to paying members
- No; allow non-paying members to express interest
- Allow non-paying members to express interest after 12 hours
- Allow non-paying members to express interest after 24 hours


[Edited at 2004-01-03 12:59]


 
KORNELIA ZWIÓR-HOŁENKO
KORNELIA ZWIÓR-HOŁENKO  Identity Verified
Local time: 21:06
English to Polish
+ ...
malutka ikonka Proz.com help do http://www.proz.com/job/46049: Jan 3, 2004

Why would a job poster block or limit quoting by guest members?


Serious job posters generally prefer to get a small number of highly targeted quotes from professionals with a genuine interest in their projects.

ProZ.com has therefore provided outsourcers with a means of limiting quoting to members who meet certain criteria, including: ownership of a given CAT tool, possession of a credential, residence in a certain country, or payment status with ProZ.com.
... See more
Why would a job poster block or limit quoting by guest members?


Serious job posters generally prefer to get a small number of highly targeted quotes from professionals with a genuine interest in their projects.

ProZ.com has therefore provided outsourcers with a means of limiting quoting to members who meet certain criteria, including: ownership of a given CAT tool, possession of a credential, residence in a certain country, or payment status with ProZ.com.

With regard to payment status, a client may choose to restrict quoting to platinum members only, or (s)he may allow non-platinum members to express interest after a certain period of time (12 or 24 hours) has elapsed.

• Upgrade to platinum membership






--------------------------------------------------------------------------------
Collapse


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

ograniczanie ofert do Platynek






TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »
Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »