Off topic: Praca freelancera a pomysł na życie
Thread poster: Małgorzata Lasota
Małgorzata Lasota
Małgorzata Lasota  Identity Verified
Poland
Local time: 00:36
English to Polish
+ ...
May 10, 2010

Witam,

ciekawi mnie, czy wykorzystujecie możliwość organizowania sobie czasu i decydowania o sposobie pracy, aby ułożyć sobie życie inaczej niż ludzie, którzy pracują na etacie.

Czy robicie np. przerwę w ciągu dnia, realizujecie jakieś nadprogramowe projekty (niekoniecznie związane z pracą) albo uprawiacie jakieś sporty lub pasje?

Ostatnio mam wrażenie, że cały czas tylko pracuję i zastanawiam się, jak ułożyć swój plan dnia, żeby z
... See more
Witam,

ciekawi mnie, czy wykorzystujecie możliwość organizowania sobie czasu i decydowania o sposobie pracy, aby ułożyć sobie życie inaczej niż ludzie, którzy pracują na etacie.

Czy robicie np. przerwę w ciągu dnia, realizujecie jakieś nadprogramowe projekty (niekoniecznie związane z pracą) albo uprawiacie jakieś sporty lub pasje?

Ostatnio mam wrażenie, że cały czas tylko pracuję i zastanawiam się, jak ułożyć swój plan dnia, żeby zrobić również coś dla siebie. Macie jakieś pomysły?

Pozdrawiam,
Małgosia L.
Collapse


 
Lucyna Długołęcka
Lucyna Długołęcka  Identity Verified
Poland
Local time: 00:36
English to Polish
+ ...
Każdy dzień inny, ale relaks ważna sprawa May 10, 2010

Mój rytm pracy jest w znacznej mierze wyznaczony zleceniami i terminami, ale w trakcie pracy naturalnie robię przerwy - największą przerwę mam czasem po południu, gdy jadę sobie na rowerze do hipermarketu, a tam w kawiarence piję kawkę i czytam coś. Mogę oczywiście pić w domu, ale przynajmniej oderwę się od komputera, rozruszam ciało, odetchnę świeżym powietrzem i zrobię zakupy. "Wszystko w jednym". Taka przerwa zajmuje mi 1,5 h. Mam też mniejsze w domu. Generalnie jednak ż... See more
Mój rytm pracy jest w znacznej mierze wyznaczony zleceniami i terminami, ale w trakcie pracy naturalnie robię przerwy - największą przerwę mam czasem po południu, gdy jadę sobie na rowerze do hipermarketu, a tam w kawiarence piję kawkę i czytam coś. Mogę oczywiście pić w domu, ale przynajmniej oderwę się od komputera, rozruszam ciało, odetchnę świeżym powietrzem i zrobię zakupy. "Wszystko w jednym". Taka przerwa zajmuje mi 1,5 h. Mam też mniejsze w domu. Generalnie jednak żaden dzień nie przypomina drugiego, każdy jest inny.

Co kilka tygodni staram się wyjechać na jakąś dłuższą, jednodniową wycieczkę rowerową, a co jakiś dłuższy czas jeżdżę na konferencje, zebrania itp. (jestem członkiem Instytutu Polskiego Języka Migowego).
Collapse


 
Anna Piątkowska
Anna Piątkowska
Poland
Local time: 00:36
French to Polish
+ ...
po to jestem freelancerem, żeby mieć swobodę May 10, 2010

Malgorzatka wrote:
ciekawi mnie, czy wykorzystujecie możliwość organizowania sobie czasu i decydowania o sposobie pracy, aby ułożyć sobie życie inaczej niż ludzie, którzy pracują na etacie.

Oczywiście Jeśli ktokolwiek pracujący na etacie próbowałby pracować tak jak ja, zostałby wylany natychmiast i z awanturą. Jaki ma sens bycie freelancerem, jeśli człowiek zachowuje się jak na etacie? Poświęcając na pracę (czyli czyste tłumaczenie) średnio od 6 do 8 godzin dziennie (zdarza się i 18, ale to przypadki) mam też czas na inne rzeczy, choćby pobieganie z dziećmi po placu zabaw czy hobby. Mogę też wstać od komputera na 15 minut, żeby położyć się, zjeść coś czy wykorzystać fakt posiadania rowera stacjonarnego.


 
Evonymus (Ewa Kazmierczak)
Evonymus (Ewa Kazmierczak)  Identity Verified
Poland
Local time: 00:36
Member (2010)
English to Polish
+ ...
:) May 10, 2010

Jeszcze miesiąc temu pracowałam na etacie (logistyka, import), (plus tłumaczenia po godzinach i w weekendy) i choć przez kilka lat lubiłam taką logistyczną adrenalinę, to teraz mnie to kompletnie znudziło i zmęczyło. I właśnie wtedy praktycznie tylko pracowałam, bo nawet jeśli nie tłumaczyłam po południu, to byłam tak wykończona organizowaniem dostaw na czas, że próbowałam otwierać drzwi do domu kluczykami od samochodu. Teraz znów mam nieregulowany czas pracy i życie st... See more
Jeszcze miesiąc temu pracowałam na etacie (logistyka, import), (plus tłumaczenia po godzinach i w weekendy) i choć przez kilka lat lubiłam taką logistyczną adrenalinę, to teraz mnie to kompletnie znudziło i zmęczyło. I właśnie wtedy praktycznie tylko pracowałam, bo nawet jeśli nie tłumaczyłam po południu, to byłam tak wykończona organizowaniem dostaw na czas, że próbowałam otwierać drzwi do domu kluczykami od samochodu. Teraz znów mam nieregulowany czas pracy i życie staje się ładniejsze.
Np. dziś mam ‘niedzielę’ po kilku dniach intensywnego tłumaczenia. Jestem bardziej wydajna po południu, więc rano mam czas na prasę, książkę, na cokolwiek. Sportów jeszcze niestety nie uprawiam (ale zamierzam to zmienić), nie licząc spacerów (kochana wieś); za to sporo czasu spędzam na oglądaniu filmów na DVD.
Ogólnie niech żyje nieregulowany czas pracy! Nie mogę się tym nacieszyć Rewelacja
Dorzucę jeszcze „niemanie” szefa. Kolejna rewelacja Nie muszę prosić się o urlop. ReWeLacja
Także tak, lubię ten sposób na życie
pozdrawiam, Ewa
Collapse


 
Lucyna Długołęcka
Lucyna Długołęcka  Identity Verified
Poland
Local time: 00:36
English to Polish
+ ...
Prawda May 10, 2010

Ewa, ja też kiedyś miałam etat i doskonale Cię rozumiem, teraz tylko tłumaczę w domu i tak, zgadzam się, jest to rewelacja

 
Szymon Metkowski
Szymon Metkowski  Identity Verified
Poland
Local time: 00:36
German to Polish
+ ...
Komfort regularnych posiłków May 10, 2010

Niemal punktualnie o 14 jadam obiad, a o 20 kolację. Może nie brzmi to fascynująco, ale bardzo to lubię. Po obiedzie mały spacer, kawka na mieście, albo ciastko z kawką w domu. Do tego książka, telewizja albo gra - w zależności od tego na co mam ochotę. Wszystko tak do 16, potem druga tura.

Kiedyś lubiłem wyskakiwać do kina "w czasie pracy". Niewątpliwie możliwość zrobienia sobie przerwy albo dania sobie spokoju, kiedy po prostu nie idzie to coś, co najbardziej c
... See more
Niemal punktualnie o 14 jadam obiad, a o 20 kolację. Może nie brzmi to fascynująco, ale bardzo to lubię. Po obiedzie mały spacer, kawka na mieście, albo ciastko z kawką w domu. Do tego książka, telewizja albo gra - w zależności od tego na co mam ochotę. Wszystko tak do 16, potem druga tura.

Kiedyś lubiłem wyskakiwać do kina "w czasie pracy". Niewątpliwie możliwość zrobienia sobie przerwy albo dania sobie spokoju, kiedy po prostu nie idzie to coś, co najbardziej cenię w byciu freelancerem.
Collapse


 
Stanislaw Czech, MCIL CL
Stanislaw Czech, MCIL CL  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 23:36
Member (2006)
English to Polish
+ ...
SITE LOCALIZER
Rodzina, sport i kawa na balkonie May 10, 2010

Dzięki pracy z domu mam możliwość kontaktu z rodziną starczy, że pójdę do kuchni zrobić sobie herbatę i mogę zobaczyć jak dzieci harcują po domu

Jest to kwestia albo wieku albo przerw w spaniu w nocy w wyniku aktywności dzieci ale kiedy wieczorem kończę pracę nie mam już siły na sport. Stąd moja ulubiona pora na bieganie to okolice południa, kiedy mam juz poczucie, że zrobiłem już konkretny kaw
... See more
Dzięki pracy z domu mam możliwość kontaktu z rodziną starczy, że pójdę do kuchni zrobić sobie herbatę i mogę zobaczyć jak dzieci harcują po domu

Jest to kwestia albo wieku albo przerw w spaniu w nocy w wyniku aktywności dzieci ale kiedy wieczorem kończę pracę nie mam już siły na sport. Stąd moja ulubiona pora na bieganie to okolice południa, kiedy mam juz poczucie, że zrobiłem już konkretny kawałek roboty, a jeszcze rozpiera mnie energia.

No i uwielbiam czasem zrobić sobie przerwę w pracy, przygotować mocne espresso i wypić je na balkonie z widokiem na okoliczne ogrody (szczególnie teraz na wiosnę jest naprawdę pieknie) - chyba na żadnym etacie bym tego nie miał.

Pozdrawiam
S
Collapse


 
Joanna Wachowiak-Finlaison
Joanna Wachowiak-Finlaison
United States
Local time: 17:36
English to Polish
+ ...
Mam najlepszą szefową na świecie:) May 11, 2010

Rower albo spinning, trzy albo cztery razy w tygodniu. Rower w parku o 9 rano, kiedy jest tam pustawo jest rewelacją.

 
Małgorzata Lasota
Małgorzata Lasota  Identity Verified
Poland
Local time: 00:36
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
This is it! :) May 11, 2010

Właśnie o to mi chodziło.
Ostatnio naszła mnie myśl, żeby znaleźć jakąś instruktorkę, która ma wolne poranki (np. studentkę) i zorganizować poranną jogę w parku. Albo na dachu jakiegoś domu handlowego (np. Renomy we Wrocławiu).

I sam fakt, że mogłabym to zrobić (bo jeszcze nie wiem, czy się zbiorę), sprawia , że kocham moją pracą.

Kocham ją trochę mniej, kiedy agencja wykańcza mnie swoimi nowymi pomysłami na rozwiązanie techniczne
... See more
Właśnie o to mi chodziło.
Ostatnio naszła mnie myśl, żeby znaleźć jakąś instruktorkę, która ma wolne poranki (np. studentkę) i zorganizować poranną jogę w parku. Albo na dachu jakiegoś domu handlowego (np. Renomy we Wrocławiu).

I sam fakt, że mogłabym to zrobić (bo jeszcze nie wiem, czy się zbiorę), sprawia , że kocham moją pracą.

Kocham ją trochę mniej, kiedy agencja wykańcza mnie swoimi nowymi pomysłami na rozwiązanie techniczne dostępu do serwerów, ale to już podpada pod inny wątek...
Collapse


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Praca freelancera a pomysł na życie






Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »
Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »