Off topic: (nie)moralne propozycje
Thread poster: Marcelina Haftka

Marcelina Haftka  Identity Verified
Poland
Local time: 05:13
Member (2006)
English to Polish
+ ...
May 26, 2010

Kontaktuje się ze mną Hindus z dużej znanej firmy w Indiach. Chce pospotykać się z (potencjalnymi i nie) kontrahentami i potrzebuje tłumacza na ustne w Warszawie i na objazdówce po Polsce. Wysyła mi dwie listy firm polskich. Ja go kulturalnie informuję, które firmy leżą w Mazowieckiem, oraz które regiony/miasta mógłby odwiedzić. W t.zw. międzyczasie wysyłam propozycję stawki oraz informuję o kosztach (przejazd, nocleg, wyżywienie). Hindus wysyła to do zarządu...

Przed chwilą dostałam odpowiedź. icon_biggrin.gif

Hindus mnie informuje, że:
- jego firma proponuje mi tylko 100 euro za dzień (ok. 6 godzin tłumaczeń + mniej więcej tyle samo w drodze),
- pokryją mi koszty podróży wyłącznie w jego towarzystwie (a więc z Wrocławia do Warszawy muszę dojechać na własny koszt),
- w hotelach będę musiała dzielić pokój z nim (ale nie ma problemu, bo nie jest żonaty),
oraz (i tu następuje gwóźdź programu)
- on mi opłaci wycieczkę do Indii pod koniec roku, żebym mogła zobaczyć Tadż Mahal i uczestniczyć w ślubie jego siostry.
icon_lol.gif

Spytam z przyzwoitości - czy jest tu ktoś, kto by się skusił? icon_cool.gif

A może ktoś z Was dostał jeszcze fajniejszą propozycję?icon_biggrin.gif

Tradpol  Identity Verified
Poland
Member (2007)
Polish to French
+ ...
Różnice ... kulturowe? May 26, 2010

Cóż za przepiękną konfrontacja kultur! I zderzenie rzeczywistości gospodarczejicon_smile.gif

Anna Michlik  Identity Verified
Poland
Spanish to Polish
+ ...
2 w 1 May 26, 2010

Nieźle się uśmiałam, niesamowita propozycja!

Ciekawa jestem, co by ten pan powiedział, gdyby to jego siostrze ktoś zaproponował takie warunki... Ale przecież no problem, bo jest panną!icon_biggrin.gif

Mam wrażenie, że ktoś tu chce upiec dwie pieczenie na jednym ogniu: z jednej strony biznesy, z drugiej miłe damskie towarzystwo w hotelu... A wszystko to w jednej, konkurencyjnej cenie!

IwonaASzymaniak  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 04:13
Member
English to Polish
+ ...
CIĄĆ KOSZTY May 26, 2010

is the name of the GAME, a Ty od razu o (nie)moralności. Heh.icon_smile.gif

Poprawiłam się.

Miało być is the name of the game at the end of the day.icon_wink.gif, ale ja cóś zakręcona dziś jezdem (nie poprawiać).

[Zmieniono 2010-05-26 10:45 GMT]

Roman Kozierkiewicz  Identity Verified
English to Polish
+ ...
moralna propozycja May 26, 2010

Marcelinie polecam zwiedzenie Taj Mahal (byłem dwukrotnie a gdy trafi się na pełnię księżyca, to jest to jedyne miejsce w Indiach, gdzie można się publicznie całować), ale niekoniecznie z partnerem, nawet dużej firmy hinduskiej.

Poland
Member (2006)
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Taaa... May 26, 2010

SzIwonko,
Jakie znowu name of the day, przecież everybody knows that bird is the word (dla niewtajemniczonych: http://www.youtube.com/watch?v=okVglyNzRFk).

Ja po prostu nie chcę zostać egzotyczną narzeczoną.icon_wink.gif
Fakt, Europejki Bollywood chętnie zatrudnia, Indie mnie pociągają, Hindus nie pali i nie pije, ale bez przesady! Za to tłumaczenie, to nawet na dobrą sukienkę na ślub w Tadż Mahalu bym nie zarobiła...

Edit (nie zauważyłam odpowiedzi p. Romana):
Owszem, chętnie odwiedzę tamte strony, ale zdecydowanie nie "całuśność" miejsca będzie mną kierować. Panie Romanie, po Pana wypowiedzi zaczynam wyobrażać sobie kolejny podtekst tej jakże intratnej porannej propozycji...

[Edited at 2010-05-26 10:43 GMT]

United Kingdom
Member
English to Polish
+ ...
Cysia May 26, 2010

aleś Ty wybredna. To sari sobie kupisz.icon_smile.gif

I.

Evonymus (Ewa Kazmierczak)  Identity Verified
Poland
Member (2010)
English to Polish
+ ...
zdjęcie i budżet May 26, 2010

a jak Hindus prezentuje się na zdjęciu i jak wygląda jego budżet? może to jakaś inwestycja długoterminowaicon_wink.gif jak dobra lokataicon_wink.gif Jednym słowem przemyśl to jeszczeicon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Ludgarda
Italian to Polish
+ ...
... May 26, 2010

powiem wprost: co kraj- to obyczaj. Hinduska świat by sobie zwiedziła, a my, Polki, dywagujemy na forum...

Poland
Member (2006)
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Apdejt. May 27, 2010

Pan odpisał na mojego mejla z odmową, ze słowem "disrespectful" i życzeniami powodzenia...
Skoro nie przyjmuję ich propozycji, to on nic nie może na to powiedzieć.
Pragnie również sprostować: w przypadku dzielenia pokoju chodziło mu o to, że oni płacą za połowę mojego noclegu, a drugą połowę opłacam ja.
icon_biggrin.gif

United Kingdom
Member
English to Polish
+ ...
Płacisz za wszystko May 27, 2010

Napisz, że eagerly zapłacisz za wszystko, swoją pracę, przejazdy, hotele, mało tego. Za niego też zapłacisz i za przelot.
Zawsze o tym marzyłaś, żeby finansować firmy zagraniczne.icon_wink.gif

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

(nie)moralne propozycje

Advanced search

PerfectIt consistency checker
Faster Checking, Greater Accuracy

PerfectIt helps deliver error-free documents. It improves consistency, ensures quality and helps to enforce style guides. It’s a powerful tool for pro users, and comes with the assurance of a 30-day money back guarantee.

More info »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use SDL Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search