Off topic: Prośba do kolegów lekarzy - pomoc w rekrutacji do ankiety medycznej
Thread poster: Tomasz Poplawski

Tomasz Poplawski  Identity Verified
Local time: 16:07
Member (2007)
English to Polish
+ ...
Jun 14, 2010

Nie wklejam tego pod pracą, bo niestety nie jestem w stanie zaoferować wynagrodzenia za pomoc, choć pacjenci będą otrzymywać niewielką sumę za uczestnictwo.
Jeden z moich ulubionych klientów przygotowuje ankietę na temat jakości życia chorych na tocznia rumieniowatego układowego. Poproszono mnie o znalezienie pięciu osób z tą chorobą, chętnych do udziału w jej testowaniu, w celu ew. ulepszenia tłumaczenia.
Jeśli znacie kogoś chętnego, proszę, przekażcie bezpośrednio mój adres e-mailowy: tomekp*flash.net.
Pozdrowienia
Tomek
=======================
Dopisek
Niezawodny Michał Berski podsunął mi polskie forum chorych na tocznia, więc tam rozpuszczę wici - dzięki, mam nadzieję, że zamyka to sprawę.

[Edited at 2010-06-15 07:57 GMT]

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Prośba do kolegów lekarzy - pomoc w rekrutacji do ankiety medycznej

Advanced search

WordFinder Unlimited
For clarity and excellence

WordFinder is the leading dictionary service that gives you the words you want anywhere, anytime. Access 260+ dictionaries from the world's leading dictionary publishers in virtually any device. Find the right word anywhere, anytime - online or offline.

More info »
Déjà Vu X3
Try it, Love it

Find out why Déjà Vu is today the most flexible, customizable and user-friendly tool on the market. See the brand new features in action: *Completely redesigned user interface *Live Preview *Inline spell checking *Inline

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search