Pages in topic:   [1 2] >
OPERA 10.54 - pomocy! czyli seria niefortunnych zdarzeń przed komputerem cd.
Thread poster: Evonymus (Ewa Kazmierczak)

Evonymus (Ewa Kazmierczak)  Identity Verified
Poland
Local time: 00:27
Member (2010)
English to Polish
+ ...
Jun 24, 2010

Witam! Prawie katastrofa komputerowa. Dzień nie zapowiadał się tak źle - mimo tego, że nie słucham Radia Zet (koszmarna stacja :/) dostałam SMSa od tych sympatycznych ludzi czy nie zechciałabym wygrać 80 000 PLN. Zgodziłam się (jedyne 2,44zł wkładu własnego). Następnie, zanim zaparzyła się kawa, chciałam przejrzeć prasę, aż tu nagle komunikat, że jest dostępna nowa wersja Opery i czy nie zechciałabym jej zainstalować . Pomyślałam czemu nie, może to odmieni moje życie.
Niestety jakież było moje rozczarowanie i rozpacz, gdy nowa wersja 10.54 okazała się jakimś koszmarem dla małolatów – koszmarny wygląd, niczym z jakiejś gierki, a na dodatek gdy poruszę kursorem, pasek na dole koszmarnie miga. Pewnie po kilku dniach mój wzrok z -2 na -5.

Pytanie – czy jest możliwość powrotu do poprzedniej wersji Opery? A jeśli nie można wrócić do wersji poprzedniej, to czy przynajmniej można wyłączyć to koszmarne miganie paska na dole.
Z góry bardzo dziękuję za pomoc, nawet jeśli to będą tylko bad newsy.
Pozdrawiam, Ewa
P.s. nauczka na przyszłość – nigdy nie siadaj do komputera przed wypiciem pierwszego kubka kawy. Amen.

[Edited at 2010-06-24 09:07 GMT]

[Edited at 2010-06-24 09:11 GMT]

Direct link Reply with quote

Stanislaw Czech, MCIL  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 23:27
Member (2006)
English to Polish
+ ...
Zazdroszczę tylko - 2 Jun 24, 2010

kiedy to było!

A na poważnie - zajrzyj tutaj: http://www.zso4.szkola.icpnet.pl/strony/informatyka/opera/load.htm

sam się zdziwiłem ile wersji mozna pobrać z ich serwera (zakładam, że trzeba odinstalowac obecną i zainstalowac od nowa starą)

Pozdrawiam
S

Poland
Member (2010)
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
@ Stanisław Jun 24, 2010

dzięki bardzo! btw - nigdy nie zrozumiem po co zmieniać coś co już jest dobre lub b. dobre. Wiem, wiem, zasady postępu
W między czasie jakiś dobry człowiek pomógł mi też zlikwidować pasek na dole.
pozdrawiam, Ewa

Szymon Metkowski  Identity Verified
Poland
Member (2006)
German to Polish
+ ...
polecam chroma Jun 24, 2010

A tak w ogóle to po co opera. Spróbuj Chrome. Tylko przeglądardka, bez bajerów i wodotrysków, milionów zakładek itp. A przy tym - może dzięki temu - diabelnie szybka.

IwonaASzymaniak  Identity Verified
United Kingdom
English to Polish
+ ...
Komputer, kawa, klikanie Jun 24, 2010

Ewa, to przykazanie brzmi

NIGDY NIE KLIKAJ BEZMYŚLNIE, ANI PRZED ANI PO WYPICIU KAWY.

Ja mam już 2 dni cugu i już nawet zapominam kawę pić.

Może teraz coś wypiję, ale muszę sprawdzić 1 lejałt i przeczytać ciekawą umowę, podpisać, zrobić skan, odesłać. Znowu z godzinka pęknie. Na dworze pada, to mi się na spacer nie chce iść, spać też już mi się nie chce, to chyba wrócę do Meksyku w XVI w.:)
Tylko 900 str. takim maczkiem, że prawie go nie widzę.

I.

PS. mam nadzieję, że Cię nie obraziłam.

Natalie  Identity Verified
Poland
Member (2002)
English to Russian
+ ...

MODERATOR
Opera 10.54 jest bardzo dobra Jun 24, 2010

Tylko trzeba kliknąć prawym klawiszem na górnym pasku, wybrać "customize" i doprowadzić wygląd do normalności (>appearance > skins > windows native skin), dodać potrzebne przyciski, usunąć niepotrzebne paski i będzie super.

Pozdrawiam,
Natalia

United Kingdom
English to Polish
+ ...
O, tak Jun 24, 2010

Szymon Metkowski wrote:

A tak w ogóle to po co opera. Spróbuj Chrome. Tylko przeglądardka, bez bajerów i wodotrysków, milionów zakładek itp. A przy tym - może dzięki temu - diabelnie szybka.

bardzo lubię ten złom,
o przepraszam Chrome.

I.

Stanislaw Czech, MCIL  Identity Verified
United Kingdom
Member (2006)
English to Polish
+ ...
Chrome - popieram :) Jun 24, 2010

Zacząłem używać kiedy przestał mi działać mail pod Firefoxem, problem naprawiłem ale do Firefoxa już nie wróciłem. Zawsze lubiłem Firefox za gadżety, a uzywając Chrome odkryłem, że w gruncie rzeczy one nie są mi pootrzebne

Pozdrawiam
S

Poland
Member (2010)
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
@ Jun 24, 2010

Iwona Sz. wrote:

Ewa, to przykazanie brzmi

NIGDY NIE KLIKAJ BEZMYŚLNIE, ANI PRZED ANI PO WYPICIU KAWY.
I.

PS. mam nadzieję, że Cię nie obraziłam.

nie, nie obraziłaś mnie, ale przecież nigdy nie wiadomo który 'updejt' jest pożyteczny, a który nie, dopóki się toto nie zainstaluje.

@ Natalie i Szymon
bardzo dziękuję! sprawdzę

Andrzej Mierzejewski  Identity Verified
Poland
Polish to English
+ ...
Dlaczego maczkiem? Jun 24, 2010

Iwona Sz. wrote:

Tylko 900 str. takim maczkiem, że prawie go nie widzę.

I.

Czy na ekran patrzysz przez lupę? Nie da się powiększyć czcionki?

AM

United Kingdom
English to Polish
+ ...
Maczek Jun 24, 2010

Bo to jest książeczka taka tłuściutka i ja jej nie będę OCR-ować, bo to będzie długo trwało. Poszukam gdzieś lupy, będzie szybciej.

I.

Andrzej Mierzejewski  Identity Verified
Poland
Polish to English
+ ...
900 stron przez lupę? Jun 24, 2010

Podziwiam wytrwałość i cierpliwość. Ja bym zlecił młodzieży zeskanowanie, OCR i usunięcie literówek.

PAS  Identity Verified
English to Polish
+ ...
Maxthon Jun 24, 2010

Bardzo niedoceniony produkt ChRL.

Bardzo dobry, najlepsze blokowanie reklam jakie znam, bardzo dobra "konfigurowalność", dużo lepsza niż w Lisku czy innej Operze (według mnie, oczywiście).
Zbudowana na silniku IE, co prawda, ale to akurat mi nie przeszkadza.

http://www.maxthon.com/?ver=2.5.13.166&lan=0x0415&lc=48&pn=max2&mid=001a92382768&vrf=5C9423E404F9E6EC480884F656A6922F

P.

Jeszcze jedno - zawsze trzymam gdzieś na dysku jedną lub nawet dwie poprzednie wersje tego rodzaju programów - wszelkich darmowych programów, które są często aktualizowane.

Stare wersje zawsze gdzieś się znajdą w necie, ale w ten sposób szybko mogę wrócić do poprzedniej wersji, jeśli nowa z jakiegoś powodu się narowi.

Poland
Member (2010)
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
@PAS Jun 24, 2010

PAS wrote:
Jeszcze jedno - zawsze trzymam gdzieś na dysku jedną lub nawet dwie poprzednie wersje tego rodzaju programów - wszelkich darmowych programów, które są często aktualizowane.

Stare wersje zawsze gdzieś się znajdą w necie, ale w ten sposób szybko mogę wrócić do poprzedniej wersji, jeśli nowa z jakiegoś powodu się narowi.

no i to jest bardzo dobry pomysł! dzięki na przyszłość

Grzegorz Gryc  Identity Verified
French to Polish
+ ...
Ośmionogi Sleipnir Jun 25, 2010

PAS wrote:

Bardzo niedoceniony produkt ChRL.

Bardzo dobry, najlepsze blokowanie reklam jakie znam, bardzo dobra "konfigurowalność" (...)

Z innych dalekowschodnich wynalazków, to ostatnio na jednej z maszyn sobie zainstalowałem, żeby zobaczyć, dlaczego tego często używają znajomi japoniści (Sleipnir ma jakieś niecałe 10% rynku japońskigo).
Logika menu trochę pokrętna (np. znalezienie opcji filtrowania dżwięku, skryptów itp. trwa dłużej niż w Operze), ale to zaskakująco sprawne narzędzie.

Co do Chrome, używam tego czasem, jak sobie Opera nie może poradzić z przeładowaną multimediami i skryptami stroną, ale w normalnym życiu nic tak jak Opera nie filtruje dżwięków, skaczących obrazków i podobnego śmiecia.
A może i coś filtruje, ale się przyzwyczaiłem i mi się nie chce szukać

Zdrówkot
GG

Pages in topic:   [1 2] >

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

OPERA 10.54 - pomocy! czyli seria niefortunnych zdarzeń przed komputerem cd.

Advanced search

BaccS – Business Accounting Software
Modern desktop project management for freelance translators

BaccS makes it easy for translators to manage their projects, schedule tasks, create invoices, and view highly customizable reports. User-friendly, ProZ.com integration, community-driven development – a few reasons BaccS is trusted by translators!

More info »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use SDL Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search