https://www.proz.com/forum/polish/17672-pomocy_pilne_%3A_narz%EAdzia_do_zliczania_znak%F3w_w_excelu.html

Pomocy /Pilne/: narzędzia do zliczania znaków w Excelu...
Thread poster: Dariusz Kozłowski
Dariusz Kozłowski
Dariusz Kozłowski  Identity Verified
Poland
Local time: 19:28
German to Polish
Jan 24, 2004

Prozanki i Prozacy !

Może ktoś z Was może mi pomóc?
Mam milion sto trzydzieści siedem plików Excela, a każdy z nich ma przynajmniej po kilka arkuszy ("zakładek"). Muszę obliczyć ilość znaków. Ręczne wykopiowywanie z każdego pliku po kolei wszystkich arkuszy, po to, żeby je wkopiować ręcznie do worda i dopiero spod worda obliczyć ilość znaków to robota dla wariata...
(którą muszę wyk
... See more
Prozanki i Prozacy !

Może ktoś z Was może mi pomóc?
Mam milion sto trzydzieści siedem plików Excela, a każdy z nich ma przynajmniej po kilka arkuszy ("zakładek"). Muszę obliczyć ilość znaków. Ręczne wykopiowywanie z każdego pliku po kolei wszystkich arkuszy, po to, żeby je wkopiować ręcznie do worda i dopiero spod worda obliczyć ilość znaków to robota dla wariata...
(którą muszę wykonać do poniedziałku).

Może ktoś z Was mógłby mi doradzić coś szybszego, prostszego, trochę bardziej "zautomatyzowanego" ?

Może oprócz wrzucenia wszystkiego w tradosa, którego nie mam, istnieje jeszcze jakaś inna prosta metoda (/program ściągalny bez problemu z sieci), która mogłaby mnie uratować?

Z góry bardzo dziękuję za szybką pomoc i pozdrawiam serdecznie

Darek
Collapse


 
Magda Dziadosz
Magda Dziadosz  Identity Verified
Poland
Local time: 19:28
Member (2004)
English to Polish
+ ...
Są różne programiki Jan 24, 2004

wypróbowąłam kilka i u mnie wygrywa Practicount - ostatnio właśnie musiałam liczyć takie gigantyczne excele i policzył pięknie. Można ściągnąć 15 dniową wersję testową, która ma wszystkie funkcje - potem już niestety nic nie działa za darmo.

http://www.practiline.com

Właśnie wyszła nowa wersja.

HTH
Magda


 
Jerzy Czopik
Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Local time: 19:28
Member (2003)
Polish to German
+ ...
TRADOS Jan 24, 2004

Liczy i analizuje Excela, jak i wiele innych swinstw.
Co do darmowej wersji, to takiej nie ma.
Jest wersja testowa, ktora jest na pewno limitowana wielkoscia TM, natomiast czy ma ograniczenia w zakresie analizy, tego niestety nie wiem.
Dostepna w razue czego tu: http://www.translationzone.com/download.asp?menuItem=12

Pozdrawiam po latach...
See more
Liczy i analizuje Excela, jak i wiele innych swinstw.
Co do darmowej wersji, to takiej nie ma.
Jest wersja testowa, ktora jest na pewno limitowana wielkoscia TM, natomiast czy ma ograniczenia w zakresie analizy, tego niestety nie wiem.
Dostepna w razue czego tu: http://www.translationzone.com/download.asp?menuItem=12

Pozdrawiam po latach
Jerzy
Collapse


 
bartek
bartek  Identity Verified
Local time: 19:28
English to Polish
+ ...
Chałupniczo Jan 24, 2004

Kopiuję do Worda i tam już się samo przelicza. Nie jest to wymyślne dzialanie, ale u mnie działa
T


 
SATRO
SATRO  Identity Verified
Poland
Local time: 19:28
German to Polish
+ ...
Jest jeszcze cuś takiego... Jan 24, 2004

http://www.surefiresoftware.com/totalassistant/ I sprawuje się b. dobrze (ale też jest odpłatne).

 
Romuald Pawlikowski
Romuald Pawlikowski  Identity Verified
Local time: 19:28
Member (2004)
English to Polish
+ ...
Practicount - Tak Jan 24, 2004

Magda Dziadosz wrote:

wypróbowałam kilka i u mnie wygrywa Practicount - ostatnio właśnie musiałam liczyć takie gigantyczne excele i policzył pięknie. Można ściągnąć 15 dniową wersję testową, która ma wszystkie funkcje - potem już niestety nic nie działa za darmo.

http://www.practiline.com

Właśnie wyszła nowa wersja.


Zgadzam się z Magdą, jeżeli potrzebujesz czegoś na teraz i nie tylko to Practicount to b. dobre rozwiązanie. Mysle, ze jest wart swojej ceny.

Romek


 
Uwe Kirmse
Uwe Kirmse  Identity Verified
Local time: 19:28
Polish to German
+ ...
A ja robie jak bartek, ... Jan 25, 2004

...bo jest mi to rzadko potrzebne i nie chce instalowac zbednych programow, i tak komputer jest juz zapchany roznymi swinstwami.

Edited:
Sorry, przeczytalem sam tytul postu. Przy tej ilosci oczywiscie ten wariant odpada.

[Edited at 2004-01-25 11:17]


 
Dariusz Kozłowski
Dariusz Kozłowski  Identity Verified
Poland
Local time: 19:28
German to Polish
TOPIC STARTER
Bardzo Wam wszystkim dziękuję... :) Jan 25, 2004

szczególnie za natychmiast przydatne linki, próbowałem i Total Asistanta i Practicount - ten ostatni radzi sobie z 80 plikami Excela, z którymi faktycznie mam do czynienia - doskonale, natomiast nie potrafi u mnie policzyć znaków w plikach PowerPoint, mimo że podobno oferuje tę funkcję... (Pytanie w związku z tym, czy ja czegoś nie ustawiłem/ ustawiłem źle/, czy też w wersji demo ta funkcja nie jest aktywna (choć wygląda, jakby była dostępna)?

Raz jeszcze dzięki!
... See more
szczególnie za natychmiast przydatne linki, próbowałem i Total Asistanta i Practicount - ten ostatni radzi sobie z 80 plikami Excela, z którymi faktycznie mam do czynienia - doskonale, natomiast nie potrafi u mnie policzyć znaków w plikach PowerPoint, mimo że podobno oferuje tę funkcję... (Pytanie w związku z tym, czy ja czegoś nie ustawiłem/ ustawiłem źle/, czy też w wersji demo ta funkcja nie jest aktywna (choć wygląda, jakby była dostępna)?

Raz jeszcze dzięki!

Pozdrawiam
Darek
Collapse


 
Jerzy Czopik
Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Local time: 19:28
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Jeszcze raz TRADOS Jan 25, 2004

Bo ten liczy rowniez PPT.
W zasadzie obecna wersja Tradosa kapituluje juz tylko przed bardzo nielicznymi aplikacjami.

Pozdrawiam
J.


 
Magda Dziadosz
Magda Dziadosz  Identity Verified
Poland
Local time: 19:28
Member (2004)
English to Polish
+ ...
Musi liczyć Jan 25, 2004

Dariusz Kozłowski wrote:

nie potrafi u mnie policzyć znaków w plikach PowerPoint, mimo że podobno oferuje tę funkcję... (Pytanie w związku z tym, czy ja czegoś nie ustawiłem/ ustawiłem źle/, czy też w wersji demo ta funkcja nie jest aktywna (choć wygląda, jakby była dostępna)?


Spróbuj z ustawieniami (np. na górze trzeba zaznaczyć rodzaj pliku). Musi liczyć PP, u mnie wersja testowa przeliczała bez żadnych problemów.

Co do Tradosa...programy Microsoftu też podobno są najlepsze na świecie i robią wszystko. Różnica między Tradosem a czymkolwiek innym jest taka, jak między Microsoftem, a Open Office - jest około 10 razy droższy, choć do końca nie wiadomo dlaczego. 600 dolarów za narzędzie do liczenia znaków? Sorry, to już chyba lepiej kopiować do Worda

Magda


 
Jerzy Czopik
Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Local time: 19:28
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Open Office / MS / Trados Jan 25, 2004

MS kosztuje nie tylko za ladna szate graficzna.
Tak sie sklada, ze mam zarowno MS Office, jak i konkurentow, tzn. Wordperfect Office, Lotus Suite i Open Office.
OK, jesli chodzi o darmowy Open Office, to jestem sklonny wybaczyc mu spore niedociagniecia, ale platni konkurenci (nawet jesli Lotus koszuje "tylko" ok. 100 EUR) nie sa warci funta klakow...
WP Office kosztowalo mnie jedna trzecia ceny MS Office, nie siega mu nawet do piet, jest paskudne w uzyciu, a w wersji "2000" wsp
... See more
MS kosztuje nie tylko za ladna szate graficzna.
Tak sie sklada, ze mam zarowno MS Office, jak i konkurentow, tzn. Wordperfect Office, Lotus Suite i Open Office.
OK, jesli chodzi o darmowy Open Office, to jestem sklonny wybaczyc mu spore niedociagniecia, ale platni konkurenci (nawet jesli Lotus koszuje "tylko" ok. 100 EUR) nie sa warci funta klakow...
WP Office kosztowalo mnie jedna trzecia ceny MS Office, nie siega mu nawet do piet, jest paskudne w uzyciu, a w wersji "2000" wsparcie dla polskich znakow graniczy z katastrofa.
Na szczescie nie musze sie duzo bawic Lotusem, ale i ten pozostawia wiele do zyczenia.

W sumie MS moze i kosztuje niezle pieniadze, ale sie sprawdza i jest bardzo elastyczny, pozwala mi robic z programami to, co ja od nich wymagam, a nie zmusza mnie do przyjecia narzuconych ustawien.
Jedynym wartym zainteresowania konkurentem jest Open Office, bo i ten mozna troche konfigurowac.

Z Tradosem jest to samo: porownanie Trados/SDLX daje ogromna przewage dla tego pierwszego. Wordfast nie wnosi tu juz nic nowego, wiec dla mnie pozostal Trados, bo dostepny jeszcze Transit jest pod wzgledem obslugi katastrofalny.

Oczywiscie powyzsze uwagi sa BARDZO subiektywne, prosze ich nie traktowac jako wymadrzanie sie.
Nie traktowalbym w tym kontekscie - 80 plikow Excela - Tradosa jako narzedzie tylko do liczenia, bo jesli sa to wykazy czesci zamiennych, co bardzo prawdopodobne, to stopien powtorzen przy tak duzym zleceniu bylby w stanie sfinansowac to narzedzie za jednym zamachem...

Pozdrawiam
J.
Collapse


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Pomocy /Pilne/: narzędzia do zliczania znaków w Excelu...






Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »