Pages in topic:   [1 2] >
moderatorzy
Thread poster: Evonymus (Ewa Kazmierczak)

Evonymus (Ewa Kazmierczak)  Identity Verified
Poland
Local time: 20:54
Member (2010)
English to Polish
+ ...
Aug 5, 2010

Witam, nie mamy żadnego moderatora do pytań KudoZ? Coś przespałam? Zwykle widziałam tam nazwisko Dr G. Pałka, a teraz nikogo. Tak już będzie, czy to jakiś łebsajt error?
Ewa

[Edited at 2010-08-05 18:08 GMT]

OTMed (X)
Poland
English to Polish
+ ...
Zmiana kadencji moderatorów Aug 5, 2010

Tak, moja kadencja (ale to brzmi!) się zakończyła i aktualnie w toku jest, czy właściwie dobiega końca, szkolenie dla nowych moderatorów, więc panuje chwilowe bezhołowie. Oczywiście przypadki naruszeń można zgłaszać site staff.

Przy tej okazji dziękuję wszystkim za poprzedni rok (choć to truizm - ależ ten czas dramatycznie szybko leci!) i mam nadzieję, że nie nadepnąłem nikomu nieopatrznie na odcisk, a jeśli tak zrobiłem, to przepraszam solennie.

Zdarzyło mi się koordynować działalność medyczną parę razy, to jednak proz-moderacja była dla mnie ciekawym, nowym doświadczeniem. Byłoby również całkiem przyjemna, gdyby nie dziwaczny, jednoosobowy folklor panoszący się w Kudozach, wprowadzający setkami postów tygodniowo atosferę i poziom merytoryczny piaskownicy dla neurotycznych dzieci.
Nie miałem niestety wystarczająco dużo czasu na utemperowanie tego zjawiska, natomiast przedstawiłem do rozważenia sprawę właścicielom portalu. Dlatego m.in. nie przyjąłem propozycji przedłużenia moderstwa - może mój następca będzie miał więcej czasu?

Dziękuję jeszcze raz, do zobaczenia na kudozach, no i powodzenia dla kolejnego moderatoraicon_smile.gif

Evonymus (Ewa Kazmierczak)  Identity Verified
Poland
Member (2010)
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
podziękowania Aug 5, 2010

to my dziękujemy, a przynajmniej ja od siebieicon_smile.gif

[quote]Dr G. Palka wrote:
Byłoby również całkiem przyjemna, gdyby nie dziwaczny, jednoosobowy folklor panoszący się w Kudozach, wprowadzający setkami postów tygodniowo atosferę i poziom merytoryczny piaskownicy dla neurotycznych dzieci.
quote]

przypadek medyczny, czyż nie?icon_smile.gif czyli byłeś właściwą osobą na właściwym miejscuicon_smile.gif

Polangmar
Poland
English to Polish
+ ...
Wielkie podziękowania Aug 5, 2010

Ja również chciałbym podziękować za cały rok niestrudzonego moderowania, prowadzonego z niespotykanym obiektywizmem, oraz za bezstronność zasługującą na najwyższe uznanie.

Łączę pozdrowienia
Polangmar

IwonaASzymaniak  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 19:54
Member
English to Polish
+ ...
Również dziękuję Aug 5, 2010

jak w temacie.

Iwona

M.A.B.
Netherlands
English to Polish
+ ...
No cóż Aug 5, 2010

Nie zazdroszczę Osobie, która będzie moderować parę ang-pol. Sam zamierzałem stawać do "walki" o tę pozycję, ale zrezygnowałem - m.in. z powodu opisanego powyżej, ale również widząc, że walka G. Palki o lepszą atmosferę tutaj najwyraźniej nie znajduje wsparcia "u góry".

Tak czy siak, powodzenia Nowym.

MaB

Piotr Wargan  Identity Verified
Poland
English to Polish
+ ...
Dziękując kończącemu swoją kadencję moderatorowi... Aug 6, 2010

dodam, że bardzo fajnie zabrzmiał ten "jednoosobowy folklor"icon_smile.gif Naprawdę się pośmiałem szczerze.

A propos kudozów, tak czasem sobie myślę, ile wolnego czasu trzeba mieć, żeby być stachanowcem kudozowym...

Pozdrowienia,
PW

Piotr Rypalski  Identity Verified
Poland
English to Polish
+ ...
Też się zastanawiam... Aug 6, 2010

... jak to w ogóle możliwe, żeby nazbierać zylion kudozów, a do tego mieć jeszcze czas na pracę zawodową. Zaczynam wietrzyć spisek niczym Philip K. Dick, który podejrzewał, że Stanisław Lem to w rzeczywistości grupa pisarzy wynajętych przez rząd PRL, ponieważ wszechstronność naszego Mistrza nie mieściła mu się w głowieicon_smile.gif

pozdrawiam wszystkich stachanowców,
P.

OTMed (X)
Poland
English to Polish
+ ...
Dziękuję wszystkim ponownie Aug 6, 2010

Poza aspektami czysto zawodowymi wyjątkowe na prozie wydaje mi się poczucie społeczności wśród nas pracujących często samotnie, często z klientami odległymi o setki czy tysiące kilomentrów. Ponieważ należę do ludzi, których irytuje natrętna głupota, nieuctwo, obłuda, bezinteresowna złośliwość i donosicielstwo, chciałem chronić(?) tę atmosferę profesjonalnej wymiany uwag, opinii ekspertów - lingwistów ale też inżynierów, chemików, ekonomistów czy nas 'doktorów'. Czy mi się to udało? Moim zdaniem nie do końca, z powodu wspomnianego dziwacznego, agresywnego, niezrozumiale namolnego folkloru, który wg mnie - i wielu z nas - nadal często zamienia profesjonalne forum w rzeczoną piaskownicę i leżankę do leczeia mieszaniny kompleksów i neurastenii.
Na marginesie - gdyby nie to, moderowanie byłoby przyjemną, mało absorbującą oraz satysfakcjonującą czynnościąicon_smile.gif
Trzymam kciuki za kolejnego moderatora - mam nadzieję, że będzie mógł zjawisku poświęcić odrobinę więcej czasu niż ja.

@Polangmar, Twoje wyrazy uznania są dla mnie równie wartościowe jak Twoja szeroka wiedza i Twoja umiejętność odnalezienia się w dosłownie każdej sytuacji, wyczucie i takt.
Tym bardziej że, z tego co widziałem, raczej bez estymy (z wzajemnością) wyrażałeś się o poprzednich moderatorach. Zauważyłem również, że nader często dotykają Cię tutaj i ranią srodze, jak to sam nazywasz, argumenty ad personam, ad hominem, ataki osobiste, uprzedzenia, odwety, brak obiektywnej oceny ze strony całej rzeczy użytkowników - mówiąc krótko twoja misja cierpi z powodu braku należytego uznania, co z kolei zmusza cię do regularnego zwracania się z prośbami o poparcie do personelu portalu. Dlatego ja z kolei życzę ci, Polangmar, co rychlejszego uznania wartości Twojej misji. Jeśli nie przez ogół, to przynajmniej przez jakiś margines.

To już naprawdę wszystko gwoli podsumowania.

M.A.B.
Netherlands
English to Polish
+ ...
Gdy kota nie ma... Aug 6, 2010

Mam nadzieję, że nowy Moderator pary ang-pol szybko się pojawi, bo w tym momencie każdy negatywny komentarz jest zgłaszany do site staffu jako ponoć niezgodny z zasadą 3.7#3.7... Do wyrokowania w takich sprawach raczej potrzebna jest znajomość języka polskiego, dlatego też Moderator potrzebny od zaraz!
MaB

Monika Jakacka Márquez  Identity Verified
Spain
Member (2006)
Polish to Spanish
+ ...

Moderator of this forum
Staff lub inny moderator Aug 6, 2010

M.A.B. wrote:

Mam nadzieję, że nowy Moderator pary ang-pol szybko się pojawi, bo w tym momencie każdy negatywny komentarz jest zgłaszany do site staffu jako ponoć niezgodny z zasadą 3.7#3.7... Do wyrokowania w takich sprawach raczej potrzebna jest znajomość języka polskiego, dlatego też Moderator potrzebny od zaraz!
MaB

Wszelkie kwestie związane z forum lub KudoZ, które nie posiada altualnie przydzielonego moderatora mogą być kierowane nie tylko do Staffu, ale również do innych moderatorów.

Pełna lista moderatorów znajduje się tutaj:
http://www.proz.com/?sp=mod/list

Okres zmiany kadencji moderatorów trwa zazwyczaj kilka tygodni, należy się więc uzbroić w cierpliwość.

Pozdrawiam,
M.

Polangmar
Poland
English to Polish
+ ...
Na bis Aug 6, 2010

Dr G. Palka wrote: przedstawiłem do rozważenia sprawę właścicielom portalu.

M.A.B. wrote: walka G. Palki o lepszą atmosferę tutaj najwyraźniej nie znajduje wsparcia "u góry".

Moim komentarzem będą dwa cytaty:
Dr G. Palka wrote: mówiąc krótko twoja misja cierpi z powodu braku należytego uznania, co z kolei zmusza cię do regularnego zwracania się z prośbami o poparcie do personelu portalu

Dr G. Palka wrote: należę do ludzi, których irytuje... donosicielstwo.

PS Sam od siebie nigdy bym takich komentarzy nie napisał (z ostatniego wykasowałem zresztą "najmocniejsze" słowa) - ale skoro już są, postanowiłem zrobić z nich pewien użytek...

--------------------------------------------------------------------

Piotr Wargan wrote:
Naprawdę się pośmiałem szczerze.

To bardzo dobrze, w końcu śmiech to zdrowie. Mój post ma ten sam cel - udało mi się go osiągnąć?icon_smile.gif

Pozdrawiam
Polangmar

Izabela Szczypka  Identity Verified
Spain
English to Polish
+ ...
Grzesiu Aug 6, 2010

Dzięki za całokształt, bo za długo byłoby wymieniać.icon_smile.gif
Mówiłam, że nie jest to łatwe...
Ale na szczęście byli moderatorzy nadal zostają wśród nas. I to wydaje mi się najważniejsze z własnego, czysto egoistycznego punktu widzenia.
Buziaki, Grzesiu :*

Tomasz Poplawski  Identity Verified
Local time: 13:54
Member (2007)
English to Polish
+ ...
Jaja kobyły Aug 7, 2010

... moderator tej samej pary wiem, że niełatwo; może ja miałem łatwiej, bo mnie Wróg Publiczny nr 1 aż tak nie denerwował i do dziś myślę, że jego rola netto, szczególnie z punktu widzenia pytających, jest lekko na plus. Nie mówię o manierach, rzecz jasna.
Ale może za mało tu bywam...
Dzięki za cierpliwość i zdrowy rozsądek.

[Edited at 2010-08-07 01:09 GMT]

Roman Kozierkiewicz  Identity Verified
English to Polish
+ ...
Przyłączam się Aug 7, 2010

Do już wypowiedzianych słów i podziękowań przyłączam się również.

I chciałbym przeprosić, iż niekiedy absorbowałem czas Wielce Szanownego Moderatora swoją korespondencją w odpowiedzi na "jednoosobowy folklor panoszący się w Kudozach, wprowadzający setkami postów tygodniowo atosferę i poziom merytoryczny piaskownicy dla neurotycznych dzieci".

Dziwne jest, że osoby kojarzone z tym "folklorem" nie znalazły dostatecznej odwagi, aby przeprosić, za ten mało interesujący fragment, obniżający poziom Kudoz w odbiorze, zwłaszcza nowych, młodych uczestników.

Sorry, że będę w tym momencie krytyczny, ale dziwnie zabrzmiały we mnie słowa Szanownego Moderatora, który składał życzenia pomyślnego spełnienia przez Polangmara jego wielkiej misji. Nie wiem doprawdy co miał na myśli nasz Moderator, ale nie sądzę, aby jedyną osobą godną największego uznania był Polangmar i jego bliżej nieokreślona misja (chybą, że pod pojęciem misji uznany zdobywanie punktów za wszelką cenę w oparciu o "jednoosobowy folklor"). Powiem otwarcie, iż ja takiej misji, w takim wykonaniu nie popieram.

To make a long story short - życzę odchodzącemu Moderatorowi wszelkiej pomyślności na niemoderatorskiej drodze.

Pages in topic:   [1 2] >

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

moderatorzy

Advanced search

SDL Trados Studio 2019 Freelance
The leading translation software used by over 250,000 translators.

SDL Trados Studio 2019 has evolved to bring translators a brand new experience. Designed with user experience at its core, Studio 2019 transforms how new users get up and running and helps experienced users make the most of the powerful features.

More info »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use SDL Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search