Off topic: TEDxKraków - zaproszenie na konferencję
Thread poster: Krystian Aparta

Krystian Aparta  Identity Verified
Poland
Local time: 06:30
Polish to English
+ ...
Sep 8, 2010

Poniżej informacja o nadchodzącej konferencji TEDxKraków. Uwaga - wykłady w całości po angielsku.

W imieniu organizatorów konferencji TEDxKraków, chciałbym poinformować o zbliżającej się pierwszej edycji tego wydarzenia.

Aby wyjaśnić czym jest cykl konferencji TEDx, którego częścią jest TEDxKraków, należy zacząć od TED. Skrót TED pochodzi od Technology, Entertainment, Design (technologia, rozrywka, design), czyli tych dziedzin naszego życia, które w znacznym stopniu kształtują naszą przyszłość. To właśnie te dziedziny, choć nie wyłącznie one, posłużyły autorom TED za punkt wyjścia do stworzenia jedynej w swoim rodzaju konferencji, gdzie usłyszeć można prelekcje poruszające wiele różnych zagadnień, często bardzo od siebie odległych. Jednak zawsze ich punktem wspólnym jest hasło TED – „idee warte rozpowszechniania”.

Wśród prelegentów TED można znaleźć wiele osobistości świata nauki, kultury, biznesu, rozrywki czy polityki – Bill Gates, Bill Clinton, Stephen Hawking, Richard Dawkins, Bono czy Malcolm Gladwell to tylko najbardziej znani z nich. TED to nie tylko wyjątkowe podejście do tematyki konferencji, ale również specyficzna forma samych prezentacji. Żadna z prelekcji nie jest dłuższa niż 18 minut, a wiele z nich trwa krócej. Dzięki temu przekaz trafiający do publiczności jest bardzo skoncentrowany a sama konferencja w niczym nie przypomina tradycyjnych wydarzeń tego typu.

Więcej o TED można znaleźć na stronie http://en.wikipedia.org/wiki/TED_(conference). Warto również śledzić stronę http://www.ted.com/ na której publikowane są nagrania wideo najlepszych prezentacji.

TEDx to cykl konferencji odbywających się we wszystkich zakątkach świata, realizowanych na licencji TED. Oznacza to, że wszystkie konferencje TEDx bazują na wspólnych podstawach: ideach wartych rozpowszechniania, szerokiej i różnorodnej tematyce oraz oryginalnej formie, czyli tym samym co spowodowało, że TED jest jedną z najciekawszych wydarzeń na świecie.

TEDxKraków jest kolejną, po warszawskiej i poznańskiej, konferencją spod znaku TEDx. 15 października 2010 w Krakowie świetni prelegenci z różnych dziedzin życia będą szerzyć idee warte rozpowszechniania. Chcemy zgromadzić fantastyczną publiczność – taką, która nie tylko wysłucha prezentacji, ale również będzie te idee przetwarzać i wcielać w życie. Rejestracja na TEDxKraków została otwarta – czekamy na zgłoszenia ludzi chcących być częścią tego wydarzenia.

Więcej o TEDxKraków można znaleźć na stronie http://www.tedxkrakow.com/. Tam również można zarejestrować chęć uczestnictwa. Listę prelegentów, którzy już potwierdzili swoją obecność można znaleźć na stronie http://www.tedxkrakow.com/speakers.

Jeżeli udało mi się Państwa zainteresować ideą TED oraz konferencją TEDxKraków, chciałbym poprosić o wsparcie w rozpropagowaniu informacji o tym wydarzeniu, poprzez opublikowanie powyższej informacji.


 

Roman Kozierkiewicz  Identity Verified
Local time: 06:30
English to Polish
+ ...
lista prelegentów Sep 10, 2010

Na temat listy prelegentów otrzymujmy taką informację:

The page you were looking for doesn't exist.

You may have mistyped the address or the page may have moved.

Chyba więc jakaś pomyłka?


 

Krystian Aparta  Identity Verified
Poland
Local time: 06:30
Polish to English
+ ...
TOPIC STARTER
literówka Sep 10, 2010

Przepraszam, system włączył kropkę na końcu adresu do linka. Lista prelegentów (wciąż niepełna) znajduje się pod adresem http://www.tedxkrakow.com/speakers

 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

TEDxKraków - zaproszenie na konferencję

Advanced search


Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »
TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search